88 361 Mathias Vierrether Die Flitzpiepen AK30-39 41 GER 03:59:35.44 22:23 02:12 02:07:19 04:33 01:23:08 Mathias Vierrether (361) Swim: 22:23
Trans1: 24:35
Trans1_Swim: 02:12
Bike_Finish: 02:31:54
Bike: 02:07:19
Trans2: 02:36:27
Trans2_Bike: 04:33
Run: 01:23:08
Finish: 03:59:35
44 362 Andreas Böhmer - AK30-39 24 GER 03:11:25.22 20:38 02:38 01:45:25 01:44 01:01:00 Andreas Böhmer (362) Swim: 20:38
Trans1: 23:16
Trans1_Swim: 02:38
Bike_Finish: 02:08:41
Bike: 01:45:25
Trans2: 02:10:25
Trans2_Bike: 01:44
Run: 01:01:00
Finish: 03:11:25
63 363 Chris Thomas Cottbus AK30-39 30 GER 03:24:40.77 24:22 01:44 01:52:28 01:52 01:04:14 Chris Thomas (363) Swim: 24:22
Trans1: 26:06
Trans1_Swim: 01:44
Bike_Finish: 02:18:34
Bike: 01:52:28
Trans2: 02:20:26
Trans2_Bike: 01:52
Run: 01:04:14
Finish: 03:24:40
85 364 Henry Friede never change a winning Team AK18-29 9 GER 03:52:34.12 24:47 01:44 01:59:54 02:32 01:23:37 Henry Friede (364) Swim: 24:47
Trans1: 26:31
Trans1_Swim: 01:44
Bike_Finish: 02:26:25
Bike: 01:59:54
Trans2: 02:28:57
Trans2_Bike: 02:32
Run: 01:23:37
Finish: 03:52:34
93 366 Ullrich Manz BSG Ostsächsische Sparkasse Dresden AK60-64 2 GER 04:09:43.49 25:43 03:26 02:20:18 03:51 01:16:25 Ullrich Manz (366) Swim: 25:43
Trans1: 29:09
Trans1_Swim: 03:26
Bike_Finish: 02:49:27
Bike: 02:20:18
Trans2: 02:53:18
Trans2_Bike: 03:51
Run: 01:16:25
Finish: 04:09:43
10 367 Kay Staude Volkssport AK40-49 4 GER 02:41:18.71 18:29 01:16 01:27:44 01:16 52:33 Kay Staude (367) Swim: 18:29
Trans1: 19:45
Trans1_Swim: 01:16
Bike_Finish: 01:47:29
Bike: 01:27:44
Trans2: 01:48:45
Trans2_Bike: 01:16
Run: 52:33
Finish: 02:41:18
64 369 Henning Siegel TV Dresden AK50-59 6 GER 03:24:46.03 21:51 02:42 01:59:36 02:13 58:24 Henning Siegel (369) Swim: 21:51
Trans1: 24:33
Trans1_Swim: 02:42
Bike_Finish: 02:24:09
Bike: 01:59:36
Trans2: 02:26:22
Trans2_Bike: 02:13
Run: 58:24
Finish: 03:24:46
87 370 Erik Vogel Die Flitzpiepen AK30-39 40 GER 03:59:35.23 21:02 03:44 02:22:41 02:20 01:09:48 Erik Vogel (370) Swim: 21:02
Trans1: 24:46
Trans1_Swim: 03:44
Bike_Finish: 02:47:27
Bike: 02:22:41
Trans2: 02:49:47
Trans2_Bike: 02:20
Run: 01:09:48
Finish: 03:59:35
62 371 Ronny Tschüter TUDZIH AK30-39 29 GER 03:23:49.52 19:44 03:23 01:56:25 01:43 01:02:34 Ronny Tschüter (371) Swim: 19:44
Trans1: 23:07
Trans1_Swim: 03:23
Bike_Finish: 02:19:32
Bike: 01:56:25
Trans2: 02:21:15
Trans2_Bike: 01:43
Run: 01:02:34
Finish: 03:23:49
71 372 Matthias Weber TUDZIH AK30-39 34 GER 03:33:37.12 19:44 04:59 01:59:20 02:16 01:07:18 Matthias Weber (372) Swim: 19:44
Trans1: 24:43
Trans1_Swim: 04:59
Bike_Finish: 02:24:03
Bike: 01:59:20
Trans2: 02:26:19
Trans2_Bike: 02:16
Run: 01:07:18
Finish: 03:33:37
DSQ 373 Andre Horter Triathlon Team Niederschlesien AK40-49 DSQ GER 02:40:36.26 21:48 03:02 01:41:53 01:35 32:18 Andre Horter (373) Swim: 21:48
Trans1: 24:50
Trans1_Swim: 03:02
Bike_Finish: 02:06:43
Bike: 01:41:53
Trans2: 02:08:18
Trans2_Bike: 01:35
Run: 32:18
Finish: 02:40:36
91 374 Thomas Kopke laufe-fuer.de AK30-39 44 GER 04:04:22.80 20:59 03:01 02:14:01 02:36 01:23:45 Thomas Kopke (374) Swim: 20:59
Trans1: 24:00
Trans1_Swim: 03:01
Bike_Finish: 02:38:01
Bike: 02:14:01
Trans2: 02:40:37
Trans2_Bike: 02:36
Run: 01:23:45
Finish: 04:04:22
102 375 Christian Matz Atze und Keule AK40-49 32 GER 04:38:09.27 23:57 02:43 02:26:50 02:59 01:41:40 Christian Matz (375) Swim: 23:57
Trans1: 26:40
Trans1_Swim: 02:43
Bike_Finish: 02:53:30
Bike: 02:26:50
Trans2: 02:56:29
Trans2_Bike: 02:59
Run: 01:41:40
Finish: 04:38:09
DNF 377 Martin Reinhardt . AK18-29 DNF GER 21:57 02:06 02:13:03 Martin Reinhardt (377) Swim: 21:57
Trans1: 24:03
Trans1_Swim: 02:06
Bike_Finish: 02:37:06
Bike: 02:13:03
DSQ 378 Sebastian Reimer . AK30-39 DSQ GER 02:40:12.44 20:41 03:21 01:37:04 02:19 36:47 Sebastian Reimer (378) Swim: 20:41
Trans1: 24:02
Trans1_Swim: 03:21
Bike_Finish: 02:01:06
Bike: 01:37:04
Trans2: 02:03:25
Trans2_Bike: 02:19
Run: 36:47
Finish: 02:40:12
67 379 Jörg Sonntag SSI AK40-49 21 GER 03:29:01.42 24:16 01:47 01:55:16 01:43 01:05:59 Jörg Sonntag (379) Swim: 24:16
Trans1: 26:03
Trans1_Swim: 01:47
Bike_Finish: 02:21:19
Bike: 01:55:16
Trans2: 02:23:02
Trans2_Bike: 01:43
Run: 01:05:59
Finish: 03:29:01
54 381 Holger Seibt Volkssport Wittgendorf AK40-49 19 GER 03:18:42.49 20:26 01:33 01:48:33 01:41 01:06:29 Holger Seibt (381) Swim: 20:26
Trans1: 21:59
Trans1_Swim: 01:33
Bike_Finish: 02:10:32
Bike: 01:48:33
Trans2: 02:12:13
Trans2_Bike: 01:41
Run: 01:06:29
Finish: 03:18:42
26 382 Matthias Schletter Team FangDasGnu AK30-39 16 GER 02:57:52.30 17:43 02:05 01:38:01 01:48 58:15 Matthias Schletter (382) Swim: 17:43
Trans1: 19:48
Trans1_Swim: 02:05
Bike_Finish: 01:57:49
Bike: 01:38:01
Trans2: 01:59:37
Trans2_Bike: 01:48
Run: 58:15
Finish: 02:57:52
57 383 Björn Illing SV TU Ilmenau AK30-39 27 GER 03:21:22.76 22:20 01:54 02:05:34 01:26 50:08 Björn Illing (383) Swim: 22:20
Trans1: 24:14
Trans1_Swim: 01:54
Bike_Finish: 02:29:48
Bike: 02:05:34
Trans2: 02:31:14
Trans2_Bike: 01:26
Run: 50:08
Finish: 03:21:22
9 384 Rocco Pöhlandt Team ELEVEN AK40-49 3 GER 02:40:51.94 16:57 02:01 01:26:42 01:24 53:47 Rocco Pöhlandt (384) Swim: 16:57
Trans1: 18:58
Trans1_Swim: 02:01
Bike_Finish: 01:45:40
Bike: 01:26:42
Trans2: 01:47:04
Trans2_Bike: 01:24
Run: 53:47
Finish: 02:40:51
32 386 Carsten Oehlschläger Kolkwitzer SV 1896 AK30-39 19 GER 03:03:37.85 21:13 01:50 01:31:22 02:09 01:07:03 Carsten Oehlschläger (386) Swim: 21:13
Trans1: 23:03
Trans1_Swim: 01:50
Bike_Finish: 01:54:25
Bike: 01:31:22
Trans2: 01:56:34
Trans2_Bike: 02:09
Run: 01:07:03
Finish: 03:03:37
40 387 Karsten Steglich Picardellics Velo Team Dresden AK40-49 15 GER 03:10:24.88 20:06 01:32 01:44:04 02:03 01:02:39 Karsten Steglich (387) Swim: 20:06
Trans1: 21:38
Trans1_Swim: 01:32
Bike_Finish: 02:05:42
Bike: 01:44:04
Trans2: 02:07:45
Trans2_Bike: 02:03
Run: 01:02:39
Finish: 03:10:24
76 388 Michèl Ernst ME AK30-39 36 GER 03:37:23.66 22:51 02:03 01:56:27 01:54 01:14:08 Michèl Ernst (388) Swim: 22:51
Trans1: 24:54
Trans1_Swim: 02:03
Bike_Finish: 02:21:21
Bike: 01:56:27
Trans2: 02:23:15
Trans2_Bike: 01:54
Run: 01:14:08
Finish: 03:37:23
20 389 Ralf Rößler Triathlon WVC Kassel / Seierschdurf AK30-39 11 GER 02:54:35.63 17:37 01:04 01:37:29 01:25 57:00 Ralf Rößler (389) Swim: 17:37
Trans1: 18:41
Trans1_Swim: 01:04
Bike_Finish: 01:56:10
Bike: 01:37:29
Trans2: 01:57:35
Trans2_Bike: 01:25
Run: 57:00
Finish: 02:54:35
79 391 André Schäfer BSG Weltfrieden AK40-49 26 GER 03:38:11.16 21:56 02:20 02:00:52 01:43 01:11:20 André Schäfer (391) Swim: 21:56
Trans1: 24:16
Trans1_Swim: 02:20
Bike_Finish: 02:25:08
Bike: 02:00:52
Trans2: 02:26:51
Trans2_Bike: 01:43
Run: 01:11:20
Finish: 03:38:11
69 392 Thomas Hatert Anton aus Tirol AK40-49 22 GER 03:32:26.41 24:58 02:26 01:53:58 01:39 01:09:25 Thomas Hatert (392) Swim: 24:58
Trans1: 27:24
Trans1_Swim: 02:26
Bike_Finish: 02:21:22
Bike: 01:53:58
Trans2: 02:23:01
Trans2_Bike: 01:39
Run: 01:09:25
Finish: 03:32:26
16 393 Jan Wagner BeachClubOlbersdorf AK40-49 7 GER 02:51:53.64 21:41 02:12 01:34:38 01:59 51:23 Jan Wagner (393) Swim: 21:41
Trans1: 23:53
Trans1_Swim: 02:12
Bike_Finish: 01:58:31
Bike: 01:34:38
Trans2: 02:00:30
Trans2_Bike: 01:59
Run: 51:23
Finish: 02:51:53
97 394 Ralf Püschner Randkolchose n.e.V AK40-49 31 GER 04:16:18.58 24:54 01:49 02:14:57 02:59 01:31:39 Ralf Püschner (394) Swim: 24:54
Trans1: 26:43
Trans1_Swim: 01:49
Bike_Finish: 02:41:40
Bike: 02:14:57
Trans2: 02:44:39
Trans2_Bike: 02:59
Run: 01:31:39
Finish: 04:16:18
6 395 René Eschler SV Elbland Coswig-Meißen AK40-49 2 GER 02:34:00.67 18:10 01:01 01:28:33 01:06 45:10 René Eschler (395) Swim: 18:10
Trans1: 19:11
Trans1_Swim: 01:01
Bike_Finish: 01:47:44
Bike: 01:28:33
Trans2: 01:48:50
Trans2_Bike: 01:06
Run: 45:10
Finish: 02:34:00
104 396 Tobias Friebel - AK30-39 50 GER 04:41:52.54 22:43 02:54 02:37:56 03:16 01:35:03 Tobias Friebel (396) Swim: 22:43
Trans1: 25:37
Trans1_Swim: 02:54
Bike_Finish: 03:03:33
Bike: 02:37:56
Trans2: 03:06:49
Trans2_Bike: 03:16
Run: 01:35:03
Finish: 04:41:52
2 397 Philipp Heisch SG Adelsberg AK30-39 2 GER 02:24:35.95 18:36 01:12 01:20:42 01:13 42:52 Philipp Heisch (397) Swim: 18:36
Trans1: 19:48
Trans1_Swim: 01:12
Bike_Finish: 01:40:30
Bike: 01:20:42
Trans2: 01:41:43
Trans2_Bike: 01:13
Run: 42:52
Finish: 02:24:35
22 398 Andreas Heinke ISG Hardliners AK30-39 13 GER 02:56:50.62 19:12 02:12 01:31:59 01:57 01:01:30 Andreas Heinke (398) Swim: 19:12
Trans1: 21:24
Trans1_Swim: 02:12
Bike_Finish: 01:53:23
Bike: 01:31:59
Trans2: 01:55:20
Trans2_Bike: 01:57
Run: 01:01:30
Finish: 02:56:50
74 399 Martin Goldammer Trialparadise Mittelsachsen AK30-39 35 GER 03:36:39.91 23:41 02:48 01:50:25 01:44 01:18:01 Martin Goldammer (399) Swim: 23:41
Trans1: 26:29
Trans1_Swim: 02:48
Bike_Finish: 02:16:54
Bike: 01:50:25
Trans2: 02:18:38
Trans2_Bike: 01:44
Run: 01:18:01
Finish: 03:36:39
68 400 Christian Möbius Trialparadise Mittelsachsen AK30-39 32 GER 03:29:18.98 23:55 03:03 01:49:01 01:30 01:11:49 Christian Möbius (400) Swim: 23:55
Trans1: 26:58
Trans1_Swim: 03:03
Bike_Finish: 02:15:59
Bike: 01:49:01
Trans2: 02:17:29
Trans2_Bike: 01:30
Run: 01:11:49
Finish: 03:29:18
34 401 Thomas Blanke SV Linthe AK30-39 20 GER 03:05:02.81 21:49 02:29 01:41:03 02:16 57:25 Thomas Blanke (401) Swim: 21:49
Trans1: 24:18
Trans1_Swim: 02:29
Bike_Finish: 02:05:21
Bike: 01:41:03
Trans2: 02:07:37
Trans2_Bike: 02:16
Run: 57:25
Finish: 03:05:02
8 402 Lisa Riedel SG Finse 05 AK18-29 3 GER 03:34:19.97 23:44 01:58 01:53:40 02:15 01:12:42 Lisa Riedel (402) Swim: 23:44
Trans1: 25:42
Trans1_Swim: 01:58
Bike_Finish: 02:19:22
Bike: 01:53:40
Trans2: 02:21:37
Trans2_Bike: 02:15
Run: 01:12:42
Finish: 03:34:19
35 403 Tobias Brandt SG Finse 05 AK30-39 21 GER 03:05:41.60 21:49 02:55 01:35:43 03:04 01:02:10 Tobias Brandt (403) Swim: 21:49
Trans1: 24:44
Trans1_Swim: 02:55
Bike_Finish: 02:00:27
Bike: 01:35:43
Trans2: 02:03:31
Trans2_Bike: 03:04
Run: 01:02:10
Finish: 03:05:41
5 404 Markus Kahle Biketeam-Oberlausitz AK30-39 4 GER 02:31:00.74 15:37 56 01:21:33 01:29 51:25 Markus Kahle (404) Swim: 15:37
Trans1: 16:33
Trans1_Swim: 56
Bike_Finish: 01:38:06
Bike: 01:21:33
Trans2: 01:39:35
Trans2_Bike: 01:29
Run: 51:25
Finish: 02:31:00
DSQ 405 Lars Schickel Bauing`s04 AK30-39 DSQ GER 02:50:22.66 20:48 03:04 01:50:25 02:40 33:25 Lars Schickel (405) Swim: 20:48
Trans1: 23:52
Trans1_Swim: 03:04
Bike_Finish: 02:14:17
Bike: 01:50:25
Trans2: 02:16:57
Trans2_Bike: 02:40
Run: 33:25
Finish: 02:50:22
41 406 Tobias Vogt ZSG Jonsdorf AK30-39 23 GER 03:10:34.02 21:46 01:28 01:41:43 01:53 01:03:44 Tobias Vogt (406) Swim: 21:46
Trans1: 23:14
Trans1_Swim: 01:28
Bike_Finish: 02:04:57
Bike: 01:41:43
Trans2: 02:06:50
Trans2_Bike: 01:53
Run: 01:03:44
Finish: 03:10:34
17 408 Daniel Seibt SportFreigang Team AK40-49 8 GER 02:52:10.52 20:43 02:08 01:36:40 02:47 49:52 Daniel Seibt (408) Swim: 20:43
Trans1: 22:51
Trans1_Swim: 02:08
Bike_Finish: 01:59:31
Bike: 01:36:40
Trans2: 02:02:18
Trans2_Bike: 02:47
Run: 49:52
Finish: 02:52:10
58 409 Simon Sauer BLV Rot Weiß 90 AK30-39 28 GER 03:21:31.25 20:21 02:34 01:46:43 01:51 01:10:02 Simon Sauer (409) Swim: 20:21
Trans1: 22:55
Trans1_Swim: 02:34
Bike_Finish: 02:09:38
Bike: 01:46:43
Trans2: 02:11:29
Trans2_Bike: 01:51
Run: 01:10:02
Finish: 03:21:31
50 411 Danny Effenberger KBV Crossfitteam Bautzen AK40-49 17 GER 03:16:43.57 18:41 01:29 01:41:30 02:07 01:12:56 Danny Effenberger (411) Swim: 18:41
Trans1: 20:10
Trans1_Swim: 01:29
Bike_Finish: 02:01:40
Bike: 01:41:30
Trans2: 02:03:47
Trans2_Bike: 02:07
Run: 01:12:56
Finish: 03:16:43
14 412 Jeannette Effenberger BLV ?Rot Weiß 90? Bautzen AK40-49 6 GER 04:41:10.53 21:50 02:26 02:44:14 02:05 01:30:35 Jeannette Effenberger (412) Swim: 21:50
Trans1: 24:16
Trans1_Swim: 02:26
Bike_Finish: 03:08:30
Bike: 02:44:14
Trans2: 03:10:35
Trans2_Bike: 02:05
Run: 01:30:35
Finish: 04:41:10
94 413 Javier Rodriguez Robles - AK18-29 10 AUT 04:13:42.63 21:38 03:22 02:18:00 02:59 01:27:43 Javier Rodriguez Robles (413) Swim: 21:38
Trans1: 25:00
Trans1_Swim: 03:22
Bike_Finish: 02:43:00
Bike: 02:18:00
Trans2: 02:45:59
Trans2_Bike: 02:59
Run: 01:27:43
Finish: 04:13:42
78 414 Sebastian Ullrich Pulsschlag Neuhausen AK40-49 25 GER 03:38:00.89 21:07 02:09 01:59:29 01:59 01:13:16 Sebastian Ullrich (414) Swim: 21:07
Trans1: 23:16
Trans1_Swim: 02:09
Bike_Finish: 02:22:45
Bike: 01:59:29
Trans2: 02:24:44
Trans2_Bike: 01:59
Run: 01:13:16
Finish: 03:38:00
9 416 Franziska Friebe Team Vorwärts AK18-29 4 GER 03:40:00.84 23:54 02:07 02:03:44 02:07 01:08:08 Franziska Friebe (416) Swim: 23:54
Trans1: 26:01
Trans1_Swim: 02:07
Bike_Finish: 02:29:45
Bike: 02:03:44
Trans2: 02:31:52
Trans2_Bike: 02:07
Run: 01:08:08
Finish: 03:40:00
DNF 417 Thomas Waltemate kein Team AK30-39 DNF GER 22:12 02:47 Thomas Waltemate (417) Swim: 22:12
Trans1: 24:59
Trans1_Swim: 02:47
DSQ 418 Jörg Nowotny DAV Zittau AK30-39 DSQ GER 02:41:01.21 21:53 01:54 01:43:33 01:50 31:51 Jörg Nowotny (418) Swim: 21:53
Trans1: 23:47
Trans1_Swim: 01:54
Bike_Finish: 02:07:20
Bike: 01:43:33
Trans2: 02:09:10
Trans2_Bike: 01:50
Run: 31:51
Finish: 02:41:01
13 420 Mario Blersch TSV Brannenburg Triathlon AK40-49 6 GER 02:50:24.94 19:10 01:25 01:34:17 01:38 53:54 Mario Blersch (420) Swim: 19:10
Trans1: 20:35
Trans1_Swim: 01:25
Bike_Finish: 01:54:52
Bike: 01:34:17
Trans2: 01:56:30
Trans2_Bike: 01:38
Run: 53:54
Finish: 02:50:24
89 421 Patrik Hampel - AK30-39 42 GER 03:59:48.31 23:38 03:25 02:06:37 03:52 01:22:16 Patrik Hampel (421) Swim: 23:38
Trans1: 27:03
Trans1_Swim: 03:25
Bike_Finish: 02:33:40
Bike: 02:06:37
Trans2: 02:37:32
Trans2_Bike: 03:52
Run: 01:22:16
Finish: 03:59:48
60 422 Hagen Grütze Sonntagsfahrer AK40-49 20 GER 03:22:13.70 23:45 02:05 01:44:47 01:40 01:09:56 Hagen Grütze (422) Swim: 23:45
Trans1: 25:50
Trans1_Swim: 02:05
Bike_Finish: 02:10:37
Bike: 01:44:47
Trans2: 02:12:17
Trans2_Bike: 01:40
Run: 01:09:56
Finish: 03:22:13
100 423 Stefan Luhn Rabenau AK30-39 48 GER 04:34:18.48 22:13 02:38 02:41:30 02:07 01:25:50 Stefan Luhn (423) Swim: 22:13
Trans1: 24:51
Trans1_Swim: 02:38
Bike_Finish: 03:06:21
Bike: 02:41:30
Trans2: 03:08:28
Trans2_Bike: 02:07
Run: 01:25:50
Finish: 04:34:18
12 424 Ralf Große PSV Zittau AK40-49 5 GER 02:48:06.95 21:54 01:11 01:25:06 01:47 58:08 Ralf Große (424) Swim: 21:54
Trans1: 23:05
Trans1_Swim: 01:11
Bike_Finish: 01:48:11
Bike: 01:25:06
Trans2: 01:49:58
Trans2_Bike: 01:47
Run: 58:08
Finish: 02:48:06
11 425 André Cerwinka 1986 AK30-39 7 GER 02:46:07.89 21:11 01:15 01:32:25 01:47 49:29 André Cerwinka (425) Swim: 21:11
Trans1: 22:26
Trans1_Swim: 01:15
Bike_Finish: 01:54:51
Bike: 01:32:25
Trans2: 01:56:38
Trans2_Bike: 01:47
Run: 49:29
Finish: 02:46:07
75 426 Titus Koch DAV Zittau - MTB Dienstagsgruppe AK40-49 24 GER 03:37:03.88 22:04 02:45 01:48:14 02:30 01:21:30 Titus Koch (426) Swim: 22:04
Trans1: 24:49
Trans1_Swim: 02:45
Bike_Finish: 02:13:03
Bike: 01:48:14
Trans2: 02:15:33
Trans2_Bike: 02:30
Run: 01:21:30
Finish: 03:37:03
23 427 Stefan Zimmermann Team Mondseeland - Jonsdorf AK40-49 10 AUT 02:56:53.30 22:09 02:11 01:31:57 02:04 58:32 Stefan Zimmermann (427) Swim: 22:09
Trans1: 24:20
Trans1_Swim: 02:11
Bike_Finish: 01:56:17
Bike: 01:31:57
Trans2: 01:58:21
Trans2_Bike: 02:04
Run: 58:32
Finish: 02:56:53
25 428 Marcel Ludwig PSV Zittau AK30-39 15 GER 02:57:24.57 18:33 01:20 01:36:10 01:32 59:49 Marcel Ludwig (428) Swim: 18:33
Trans1: 19:53
Trans1_Swim: 01:20
Bike_Finish: 01:56:03
Bike: 01:36:10
Trans2: 01:57:35
Trans2_Bike: 01:32
Run: 59:49
Finish: 02:57:24
21 429 Marian Graßmann Der den Drops lutschte AK30-39 12 GER 02:55:53.25 21:15 01:21 01:32:54 01:29 58:54 Marian Graßmann (429) Swim: 21:15
Trans1: 22:36
Trans1_Swim: 01:21
Bike_Finish: 01:55:30
Bike: 01:32:54
Trans2: 01:56:59
Trans2_Bike: 01:29
Run: 58:54
Finish: 02:55:53
96 430 Christian Pohlan Der Härteste Weg Zur Fitness Ist Der Erste. NIMM IHN JETZT!!! AK30-39 46 GER 04:15:33.32 30:37 02:58 02:07:55 02:50 01:31:13 Christian Pohlan (430) Swim: 30:37
Trans1: 33:35
Trans1_Swim: 02:58
Bike_Finish: 02:41:30
Bike: 02:07:55
Trans2: 02:44:20
Trans2_Bike: 02:50
Run: 01:31:13
Finish: 04:15:33
45 431 Edgar Schurig Team Stein Bikes AK18-29 4 GER 03:12:43.17 20:19 03:38 01:36:21 03:06 01:09:19 Edgar Schurig (431) Swim: 20:19
Trans1: 23:57
Trans1_Swim: 03:38
Bike_Finish: 02:00:18
Bike: 01:36:21
Trans2: 02:03:24
Trans2_Bike: 03:06
Run: 01:09:19
Finish: 03:12:43
73 432 Tobias Weigt Karl-Marx-Stadt AK18-29 8 GER 03:35:25.50 22:38 02:42 02:00:22 03:06 01:06:37 Tobias Weigt (432) Swim: 22:38
Trans1: 25:20
Trans1_Swim: 02:42
Bike_Finish: 02:25:42
Bike: 02:00:22
Trans2: 02:28:48
Trans2_Bike: 03:06
Run: 01:06:37
Finish: 03:35:25
95 433 Florian Jäger Karl-Marx-Stadt AK18-29 11 GER 04:14:10.46 23:42 02:54 02:07:47 03:22 01:36:25 Florian Jäger (433) Swim: 23:42
Trans1: 26:36
Trans1_Swim: 02:54
Bike_Finish: 02:34:23
Bike: 02:07:47
Trans2: 02:37:45
Trans2_Bike: 03:22
Run: 01:36:25
Finish: 04:14:10
29 434 Andreas Böhme Die Böhmis AK40-49 11 GER 03:03:07.47 19:53 01:59 01:41:41 01:48 57:46 Andreas Böhme (434) Swim: 19:53
Trans1: 21:52
Trans1_Swim: 01:59
Bike_Finish: 02:03:33
Bike: 01:41:41
Trans2: 02:05:21
Trans2_Bike: 01:48
Run: 57:46
Finish: 03:03:07
12 435 Sophie Dani BergPiratenTeam AK18-29 5 GER 03:52:15.15 23:57 02:29 02:01:23 Sophie Dani (435) Swim: 23:57
Trans1: 26:26
Trans1_Swim: 02:29
Bike_Finish: 02:27:49
Bike: 02:01:23
Finish: 03:52:15
18 436 Jens Köppert SC Prinz Eugen München AK40-49 9 GER 02:53:42.82 20:18 01:47 01:31:08 01:38 58:51 Jens Köppert (436) Swim: 20:18
Trans1: 22:05
Trans1_Swim: 01:47
Bike_Finish: 01:53:13
Bike: 01:31:08
Trans2: 01:54:51
Trans2_Bike: 01:38
Run: 58:51
Finish: 02:53:42
24 437 Ralf Mischner no games. just sports AK30-39 14 GER 02:57:14.45 20:58 02:23 01:35:23 02:22 56:08 Ralf Mischner (437) Swim: 20:58
Trans1: 23:21
Trans1_Swim: 02:23
Bike_Finish: 01:58:44
Bike: 01:35:23
Trans2: 02:01:06
Trans2_Bike: 02:22
Run: 56:08
Finish: 02:57:14
72 438 Sebastian Schille Nordlicht AK40-49 23 GER 03:34:08.10 21:54 02:35 01:53:50 04:08 01:11:41 Sebastian Schille (438) Swim: 21:54
Trans1: 24:29
Trans1_Swim: 02:35
Bike_Finish: 02:18:19
Bike: 01:53:50
Trans2: 02:22:27
Trans2_Bike: 04:08
Run: 01:11:41
Finish: 03:34:08
19 439 Schulze Markus PSV Zittau AK30-39 10 GER 02:53:47.76 21:56 02:45 01:32:24 02:08 54:34 Schulze Markus (439) Swim: 21:56
Trans1: 24:41
Trans1_Swim: 02:45
Bike_Finish: 01:57:05
Bike: 01:32:24
Trans2: 01:59:13
Trans2_Bike: 02:08
Run: 54:34
Finish: 02:53:47
11 440 Sandra Eifler O-See Sports e.V. AK40-49 5 GER 03:48:48.11 23:05 02:22 02:01:37 02:14 01:19:30 Sandra Eifler (440) Swim: 23:05
Trans1: 25:27
Trans1_Swim: 02:22
Bike_Finish: 02:27:04
Bike: 02:01:37
Trans2: 02:29:18
Trans2_Bike: 02:14
Run: 01:19:30
Finish: 03:48:48
DSQ 441 Andreas Graf Tischlerei Briesowsky Oberlausitz AK18-29 DSQ GER 02:39:53.87 20:57 01:35 01:44:41 01:44 30:56 Andreas Graf (441) Swim: 20:57
Trans1: 22:32
Trans1_Swim: 01:35
Bike_Finish: 02:07:13
Bike: 01:44:41
Trans2: 02:08:57
Trans2_Bike: 01:44
Run: 30:56
Finish: 02:39:53
101 442 Torsten Mengel O-See-Sports e.V. AK50-59 9 GER 04:36:10.90 20:53 03:11 02:48:56 03:00 01:20:10 Torsten Mengel (442) Swim: 20:53
Trans1: 24:04
Trans1_Swim: 03:11
Bike_Finish: 03:13:00
Bike: 02:48:56
Trans2: 03:16:00
Trans2_Bike: 03:00
Run: 01:20:10
Finish: 04:36:10
37 443 Thilo Haupt - AK40-49 13 GER 03:07:05.92 22:09 02:17 01:35:53 02:11 01:04:35 Thilo Haupt (443) Swim: 22:09
Trans1: 24:26
Trans1_Swim: 02:17
Bike_Finish: 02:00:19
Bike: 01:35:53
Trans2: 02:02:30
Trans2_Bike: 02:11
Run: 01:04:35
Finish: 03:07:05
99 444 Peter Thomas Balkon Brandenburg 1 AK50-59 8 GER 04:29:30.36 21:49 03:42 02:25:18 04:28 01:34:13 Peter Thomas Balkon (444) Swim: 21:49
Trans1: 25:31
Trans1_Swim: 03:42
Bike_Finish: 02:50:49
Bike: 02:25:18
Trans2: 02:55:17
Trans2_Bike: 04:28
Run: 01:34:13
Finish: 04:29:30
70 445 Tobias Hilbrich TUDZIH AK30-39 33 GER 03:32:49.88 20:58 02:58 01:56:54 04:04 01:07:55 Tobias Hilbrich (445) Swim: 20:58
Trans1: 23:56
Trans1_Swim: 02:58
Bike_Finish: 02:20:50
Bike: 01:56:54
Trans2: 02:24:54
Trans2_Bike: 04:04
Run: 01:07:55
Finish: 03:32:49
51 446 Tilo Paul 1972 AK40-49 18 GER 03:17:16.24 18:37 02:02 01:46:49 02:09 01:07:39 Tilo Paul (446) Swim: 18:37
Trans1: 20:39
Trans1_Swim: 02:02
Bike_Finish: 02:07:28
Bike: 01:46:49
Trans2: 02:09:37
Trans2_Bike: 02:09
Run: 01:07:39
Finish: 03:17:16
7 447 Richard Weise - AK30-39 5 GER 02:37:45.98 21:07 01:46 01:26:39 01:47 46:26 Richard Weise (447) Swim: 21:07
Trans1: 22:53
Trans1_Swim: 01:46
Bike_Finish: 01:49:32
Bike: 01:26:39
Trans2: 01:51:19
Trans2_Bike: 01:47
Run: 46:26
Finish: 02:37:45
5 448 Katrin Lindig SV Elbland Coswig-Meißen e.V. AK40-49 1 GER 03:22:02.49 22:08 02:18 01:54:51 02:15 01:00:30 Katrin Lindig (448) Swim: 22:08
Trans1: 24:26
Trans1_Swim: 02:18
Bike_Finish: 02:19:17
Bike: 01:54:51
Trans2: 02:21:32
Trans2_Bike: 02:15
Run: 01:00:30
Finish: 03:22:02
103 449 Steffen Gintschel Dietrich-Heise-Schule Görlitz AK30-39 49 GER 04:40:29.15 22:22 04:02 02:29:18 02:15 01:42:32 Steffen Gintschel (449) Swim: 22:22
Trans1: 26:24
Trans1_Swim: 04:02
Bike_Finish: 02:55:42
Bike: 02:29:18
Trans2: 02:57:57
Trans2_Bike: 02:15
Run: 01:42:32
Finish: 04:40:29
53 450 Thilo Scheibe OSSV Kamenz AK50-59 3 GER 03:18:08.27 20:33 01:46 01:48:09 02:11 01:05:29 Thilo Scheibe (450) Swim: 20:33
Trans1: 22:19
Trans1_Swim: 01:46
Bike_Finish: 02:10:28
Bike: 01:48:09
Trans2: 02:12:39
Trans2_Bike: 02:11
Run: 01:05:29
Finish: 03:18:08
49 451 Julius Kühnel Digades Racing TEAM AK30-39 25 GER 03:14:40.26 22:00 01:31 01:43:10 02:13 01:05:46 Julius Kühnel (451) Swim: 22:00
Trans1: 23:31
Trans1_Swim: 01:31
Bike_Finish: 02:06:41
Bike: 01:43:10
Trans2: 02:08:54
Trans2_Bike: 02:13
Run: 01:05:46
Finish: 03:14:40
90 452 Manuel Däbler AK30-39 43 GER 04:03:49.69 20:09 01:42 02:23:31 02:47 01:15:40 Manuel Däbler (452) Swim: 20:09
Trans1: 21:51
Trans1_Swim: 01:42
Bike_Finish: 02:45:22
Bike: 02:23:31
Trans2: 02:48:09
Trans2_Bike: 02:47
Run: 01:15:40
Finish: 04:03:49
83 454 Sven Quix Quix AK30-39 38 GER 03:49:20.43 25:45 02:34 01:59:57 04:44 01:16:20 Sven Quix (454) Swim: 25:45
Trans1: 28:19
Trans1_Swim: 02:34
Bike_Finish: 02:28:16
Bike: 01:59:57
Trans2: 02:33:00
Trans2_Bike: 04:44
Run: 01:16:20
Finish: 03:49:20
84 455 Klaus Lehmann JOLE-Biker AK40-49 30 GER 03:49:25.16 21:53 02:19 01:45:50 02:44 01:36:39 Klaus Lehmann (455) Swim: 21:53
Trans1: 24:12
Trans1_Swim: 02:19
Bike_Finish: 02:10:02
Bike: 01:45:50
Trans2: 02:12:46
Trans2_Bike: 02:44
Run: 01:36:39
Finish: 03:49:25
14 456 Markus Harig Keine Gnade für die Wade AK30-39 8 GER 02:50:30.41 19:29 02:38 01:28:19 02:33 57:31 Markus Harig (456) Swim: 19:29
Trans1: 22:07
Trans1_Swim: 02:38
Bike_Finish: 01:50:26
Bike: 01:28:19
Trans2: 01:52:59
Trans2_Bike: 02:33
Run: 57:31
Finish: 02:50:30
2 457 Maja Betz Dachinstandsetzung Ralf Ammon AK18-29 2 GER 03:00:08.16 19:08 02:21 01:44:13 01:49 52:37 Maja Betz (457) Swim: 19:08
Trans1: 21:29
Trans1_Swim: 02:21
Bike_Finish: 02:05:42
Bike: 01:44:13
Trans2: 02:07:31
Trans2_Bike: 01:49
Run: 52:37
Finish: 03:00:08
27 458 Toni Rudolph Lumich Racing AK18-29 1 GER 02:59:06.59 19:20 01:44 01:36:29 01:54 59:39 Toni Rudolph (458) Swim: 19:20
Trans1: 21:04
Trans1_Swim: 01:44
Bike_Finish: 01:57:33
Bike: 01:36:29
Trans2: 01:59:27
Trans2_Bike: 01:54
Run: 59:39
Finish: 02:59:06
31 459 Sven Fischer SV Hermsdorf e.V. AK30-39 18 GER 03:03:21.49 23:37 02:28 01:30:37 01:46 01:04:53 Sven Fischer (459) Swim: 23:37
Trans1: 26:05
Trans1_Swim: 02:28
Bike_Finish: 01:56:42
Bike: 01:30:37
Trans2: 01:58:28
Trans2_Bike: 01:46
Run: 01:04:53
Finish: 03:03:21
65 460 Rico Pfeifer Bauings04 AK30-39 31 GER 03:26:46.61 19:00 02:30 01:33:17 02:42 01:29:17 Rico Pfeifer (460) Swim: 19:00
Trans1: 21:30
Trans1_Swim: 02:30
Bike_Finish: 01:54:47
Bike: 01:33:17
Trans2: 01:57:29
Trans2_Bike: 02:42
Run: 01:29:17
Finish: 03:26:46
33 461 Patrick Zenker DAV Zittau AK40-49 12 GER 03:04:22.00 22:04 02:02 01:35:38 01:54 01:02:44 Patrick Zenker (461) Swim: 22:04
Trans1: 24:06
Trans1_Swim: 02:02
Bike_Finish: 01:59:44
Bike: 01:35:38
Trans2: 02:01:38
Trans2_Bike: 01:54
Run: 01:02:44
Finish: 03:04:22
30 462 Christoph Schneider Bauings04 AK18-29 2 GER 03:03:07.67 19:45 01:37 01:33:59 02:09 01:05:37 Christoph Schneider (462) Swim: 19:45
Trans1: 21:22
Trans1_Swim: 01:37
Bike_Finish: 01:55:21
Bike: 01:33:59
Trans2: 01:57:30
Trans2_Bike: 02:09
Run: 01:05:37
Finish: 03:03:07
42 463 Patrick Mix P4ttexwerksteam AK18-29 3 GER 03:10:56.78 26:14 01:40 01:40:21 01:18 01:01:23 Patrick Mix (463) Swim: 26:14
Trans1: 27:54
Trans1_Swim: 01:40
Bike_Finish: 02:08:15
Bike: 01:40:21
Trans2: 02:09:33
Trans2_Bike: 01:18
Run: 01:01:23
Finish: 03:10:56
86 464 Marcus Oertelt SV EICHE REICHENBRAND AK30-39 39 GER 03:59:22.33 23:14 02:56 02:07:50 03:04 01:22:18 Marcus Oertelt (464) Swim: 23:14
Trans1: 26:10
Trans1_Swim: 02:56
Bike_Finish: 02:34:00
Bike: 02:07:50
Trans2: 02:37:04
Trans2_Bike: 03:04
Run: 01:22:18
Finish: 03:59:22
98 465 René Lehnigk Vielseitig AK30-39 47 GER 04:20:00.95 23:49 02:23 02:39:49 03:07 01:10:52 René Lehnigk (465) Swim: 23:49
Trans1: 26:12
Trans1_Swim: 02:23
Bike_Finish: 03:06:01
Bike: 02:39:49
Trans2: 03:09:08
Trans2_Bike: 03:07
Run: 01:10:52
Finish: 04:20:00
4 466 Philipp-Johannes Müller EGZ Triathlon Görlitz AK30-39 3 GER 02:29:02.03 15:30 43 01:25:38 01:04 46:07 Philipp-Johannes Müller (466) Swim: 15:30
Trans1: 16:13
Trans1_Swim: 43
Bike_Finish: 01:41:51
Bike: 01:25:38
Trans2: 01:42:55
Trans2_Bike: 01:04
Run: 46:07
Finish: 02:29:02
66 467 Jaroslav Zeman Triatlon Plzen AK50-59 7 CZE 03:27:50.79 20:08 01:20 01:49:49 01:58 01:14:35 Jaroslav Zeman (467) Swim: 20:08
Trans1: 21:28
Trans1_Swim: 01:20
Bike_Finish: 02:11:17
Bike: 01:49:49
Trans2: 02:13:15
Trans2_Bike: 01:58
Run: 01:14:35
Finish: 03:27:50
DSQ 468 Helge Hölken Erster Kieler Ruder Club AK30-39 DSQ GER 02:40:12.29 20:37 02:09 01:44:56 02:00 30:30 Helge Hölken (468) Swim: 20:37
Trans1: 22:46
Trans1_Swim: 02:09
Bike_Finish: 02:07:42
Bike: 01:44:56
Trans2: 02:09:42
Trans2_Bike: 02:00
Run: 30:30
Finish: 02:40:12
3 469 Kristin Fritsche SV Lok Görlitz AK30-39 1 GER 03:13:43.54 20:59 02:25 01:48:28 01:57 59:54 Kristin Fritsche (469) Swim: 20:59
Trans1: 23:24
Trans1_Swim: 02:25
Bike_Finish: 02:11:52
Bike: 01:48:28
Trans2: 02:13:49
Trans2_Bike: 01:57
Run: 59:54
Finish: 03:13:43
82 470 Ronny Dönnicke digades Racing TEAM AK40-49 29 GER 03:46:33.90 27:22 02:03 01:59:42 02:42 01:14:44 Ronny Dönnicke (470) Swim: 27:22
Trans1: 29:25
Trans1_Swim: 02:03
Bike_Finish: 02:29:07
Bike: 01:59:42
Trans2: 02:31:49
Trans2_Bike: 02:42
Run: 01:14:44
Finish: 03:46:33
6 471 Annett Moser cycl(e)one AK40-49 2 GER 03:24:10.58 19:27 02:20 01:53:00 01:53 01:07:30 Annett Moser (471) Swim: 19:27
Trans1: 21:47
Trans1_Swim: 02:20
Bike_Finish: 02:14:47
Bike: 01:53:00
Trans2: 02:16:40
Trans2_Bike: 01:53
Run: 01:07:30
Finish: 03:24:10
61 472 Klaus Krüger O-See Sports AK50-59 5 GER 03:22:42.62 23:28 01:24 01:49:14 02:31 01:06:05 Klaus Krüger (472) Swim: 23:28
Trans1: 24:52
Trans1_Swim: 01:24
Bike_Finish: 02:14:06
Bike: 01:49:14
Trans2: 02:16:37
Trans2_Bike: 02:31
Run: 01:06:05
Finish: 03:22:42
39 473 René Hanisch SC Kottmar AK40-49 14 GER 03:09:23.83 23:04 02:10 01:38:06 02:26 01:03:37 René Hanisch (473) Swim: 23:04
Trans1: 25:14
Trans1_Swim: 02:10
Bike_Finish: 02:03:20
Bike: 01:38:06
Trans2: 02:05:46
Trans2_Bike: 02:26
Run: 01:03:37
Finish: 03:09:23
1 474 Michal Francke Zizkovský tygri AK30-39 1 CZE 02:20:24.59 14:38 59 01:20:51 01:20 42:36 Michal Francke (474) Swim: 14:38
Trans1: 15:37
Trans1_Swim: 59
Bike_Finish: 01:36:28
Bike: 01:20:51
Trans2: 01:37:48
Trans2_Bike: 01:20
Run: 42:36
Finish: 02:20:24
38 475 Robert Freudenberg Görlitz AK30-39 22 GER 03:07:53.90 21:01 01:28 01:45:09 01:38 58:37 Robert Freudenberg (475) Swim: 21:01
Trans1: 22:29
Trans1_Swim: 01:28
Bike_Finish: 02:07:38
Bike: 01:45:09
Trans2: 02:09:16
Trans2_Bike: 01:38
Run: 58:37
Finish: 03:07:53
47 476 Falk Schröter BLV AK40-49 16 GER 03:13:40.06 22:10 02:24 01:49:51 02:47 56:28 Falk Schröter (476) Swim: 22:10
Trans1: 24:34
Trans1_Swim: 02:24
Bike_Finish: 02:14:25
Bike: 01:49:51
Trans2: 02:17:12
Trans2_Bike: 02:47
Run: 56:28
Finish: 03:13:40
28 477 Udo Hülle Erdumradler AK30-39 17 GER 03:01:12.73 22:24 01:21 01:32:30 01:35 01:03:22 Udo Hülle (477) Swim: 22:24
Trans1: 23:45
Trans1_Swim: 01:21
Bike_Finish: 01:56:15
Bike: 01:32:30
Trans2: 01:57:50
Trans2_Bike: 01:35
Run: 01:03:22
Finish: 03:01:12
92 478 Matthias Schür ... AK30-39 45 GER 04:08:48.49 22:16 03:23 02:24:30 01:36 01:17:03 Matthias Schür (478) Swim: 22:16
Trans1: 25:39
Trans1_Swim: 03:23
Bike_Finish: 02:50:09
Bike: 02:24:30
Trans2: 02:51:45
Trans2_Bike: 01:36
Run: 01:17:03
Finish: 04:08:48
81 479 Frederik Bewer X-Treme Uckermark e.V. AK40-49 28 GER 03:45:36.93 22:32 02:41 01:58:23 03:21 01:18:39 Frederik Bewer (479) Swim: 22:32
Trans1: 25:13
Trans1_Swim: 02:41
Bike_Finish: 02:23:36
Bike: 01:58:23
Trans2: 02:26:57
Trans2_Bike: 03:21
Run: 01:18:39
Finish: 03:45:36
3 480 Maik Petzold Bautzener LV "Rot-Weiß 90 e.V. AK40-49 1 GER 02:26:50.85 13:38 01:14 01:21:40 01:15 49:03 Maik Petzold (480) Swim: 13:38
Trans1: 14:52
Trans1_Swim: 01:14
Bike_Finish: 01:36:32
Bike: 01:21:40
Trans2: 01:37:47
Trans2_Bike: 01:15
Run: 49:03
Finish: 02:26:50
56 481 Vincent Kühn Görlitzer Falken / EGZ Triathlon Görlitz AK30-39 26 GER 03:19:35.19 23:00 03:09 01:53:52 02:35 56:59 Vincent Kühn (481) Swim: 23:00
Trans1: 26:09
Trans1_Swim: 03:09
Bike_Finish: 02:20:01
Bike: 01:53:52
Trans2: 02:22:36
Trans2_Bike: 02:35
Run: 56:59
Finish: 03:19:35
4 482 Antje Palme O-See Sports AK50-59 1 GER 03:21:15.48 22:08 02:08 01:47:25 01:51 01:07:43 Antje Palme (482) Swim: 22:08
Trans1: 24:16
Trans1_Swim: 02:08
Bike_Finish: 02:11:41
Bike: 01:47:25
Trans2: 02:13:32
Trans2_Bike: 01:51
Run: 01:07:43
Finish: 03:21:15
46 483 Andreas Kittel O-See Sports DAV Dienstaggruppe AK60-64 1 GER 03:13:31.39 23:36 02:09 01:39:20 02:31 01:05:55 Andreas Kittel (483) Swim: 23:36
Trans1: 25:45
Trans1_Swim: 02:09
Bike_Finish: 02:05:05
Bike: 01:39:20
Trans2: 02:07:36
Trans2_Bike: 02:31
Run: 01:05:55
Finish: 03:13:31
55 484 Marius Kühnert TriMed AK18-29 7 GER 03:19:10.63 19:26 02:30 01:42:56 02:16 01:12:02 Marius Kühnert (484) Swim: 19:26
Trans1: 21:56
Trans1_Swim: 02:30
Bike_Finish: 02:04:52
Bike: 01:42:56
Trans2: 02:07:08
Trans2_Bike: 02:16
Run: 01:12:02
Finish: 03:19:10
43 485 Thomas Philipp Spfr.de AK50-59 2 GER 03:11:14.39 21:59 01:50 01:47:20 01:47 58:18 Thomas Philipp (485) Swim: 21:59
Trans1: 23:49
Trans1_Swim: 01:50
Bike_Finish: 02:11:09
Bike: 01:47:20
Trans2: 02:12:56
Trans2_Bike: 01:47
Run: 58:18
Finish: 03:11:14
7 486 Simone Pelz Triathlon Team Niederschlesien AK40-49 3 GER 03:27:27.15 22:19 01:33 02:03:45 02:04 57:46 Simone Pelz (486) Swim: 22:19
Trans1: 23:52
Trans1_Swim: 01:33
Bike_Finish: 02:27:37
Bike: 02:03:45
Trans2: 02:29:41
Trans2_Bike: 02:04
Run: 57:46
Finish: 03:27:27
15 487 Mario Heidrich Radsport Oberlausitz feat. Hartje Leipzig AK30-39 9 GER 02:51:13.30 22:27 53 01:29:49 01:19 56:45 Mario Heidrich (487) Swim: 22:27
Trans1: 23:20
Trans1_Swim: 53
Bike_Finish: 01:53:09
Bike: 01:29:49
Trans2: 01:54:28
Trans2_Bike: 01:19
Run: 56:45
Finish: 02:51:13
52 489 Johannes Weckwerth OSC Löbau / Kemnitz AK18-29 6 GER 03:18:04.50 23:13 03:20 01:51:41 02:03 57:47 Johannes Weckwerth (489) Swim: 23:13
Trans1: 26:33
Trans1_Swim: 03:20
Bike_Finish: 02:18:14
Bike: 01:51:41
Trans2: 02:20:17
Trans2_Bike: 02:03
Run: 57:47
Finish: 03:18:04
36 490 Michael Karlowsky Spaß-Biker AK50-59 1 GER 03:06:52.52 21:35 02:19 01:38:29 01:36 01:02:53 Michael Karlowsky (490) Swim: 21:35
Trans1: 23:54
Trans1_Swim: 02:19
Bike_Finish: 02:02:23
Bike: 01:38:29
Trans2: 02:03:59
Trans2_Bike: 01:36
Run: 01:02:53
Finish: 03:06:52
10 491 Katharina Stell KM AK40-49 4 GER 03:40:08.79 27:00 02:33 02:00:59 02:33 01:07:03 Katharina Stell (491) Swim: 27:00
Trans1: 29:33
Trans1_Swim: 02:33
Bike_Finish: 02:30:32
Bike: 02:00:59
Trans2: 02:33:05
Trans2_Bike: 02:33
Run: 01:07:03
Finish: 03:40:08
8 492 Manuel Stein DAV Zittau AK30-39 6 GER 02:40:34.04 19:42 01:45 01:21:50 01:57 55:20 Manuel Stein (492) Swim: 19:42
Trans1: 21:27
Trans1_Swim: 01:45
Bike_Finish: 01:43:17
Bike: 01:21:50
Trans2: 01:45:14
Trans2_Bike: 01:57
Run: 55:20
Finish: 02:40:34
80 493 Kevin Knauer Team Schildow AK40-49 27 GER 03:44:44.14 21:03 01:47 01:58:49 02:31 01:20:34 Kevin Knauer (493) Swim: 21:03
Trans1: 22:50
Trans1_Swim: 01:47
Bike_Finish: 02:21:39
Bike: 01:58:49
Trans2: 02:24:10
Trans2_Bike: 02:31
Run: 01:20:34
Finish: 03:44:44
13 496 Jana Krüger O-SEE Sports e.V. AK30-39 2 GER 04:02:23.57 20:49 02:24 02:08:27 02:23 01:28:20 Jana Krüger (496) Swim: 20:49
Trans1: 23:13
Trans1_Swim: 02:24
Bike_Finish: 02:31:40
Bike: 02:08:27
Trans2: 02:34:03
Trans2_Bike: 02:23
Run: 01:28:20
Finish: 04:02:23
77 497 Stefan Wünsch - AK30-39 37 GER 03:37:40.63 20:26 02:37 01:52:18 02:21 01:19:58 Stefan Wünsch (497) Swim: 20:26
Trans1: 23:03
Trans1_Swim: 02:37
Bike_Finish: 02:15:21
Bike: 01:52:18
Trans2: 02:17:42
Trans2_Bike: 02:21
Run: 01:19:58
Finish: 03:37:40
48 498 Maximilian Hartmann - AK18-29 5 GER 03:14:20.60 21:31 01:47 01:50:16 02:02 58:44 Maximilian Hartmann (498) Swim: 21:31
Trans1: 23:18
Trans1_Swim: 01:47
Bike_Finish: 02:13:34
Bike: 01:50:16
Trans2: 02:15:36
Trans2_Bike: 02:02
Run: 58:44
Finish: 03:14:20
1 499 Theresa Werner SG Adelsberg AK18-29 1 GER 02:48:33.44 17:47 02:13 01:35:03 01:40 51:50 Theresa Werner (499) Swim: 17:47
Trans1: 20:00
Trans1_Swim: 02:13
Bike_Finish: 01:55:03
Bike: 01:35:03
Trans2: 01:56:43
Trans2_Bike: 01:40
Run: 51:50
Finish: 02:48:33
59 500 Thomas Rönsch Bertsdorfer SV AK50-59 4 GER 03:21:43.49 26:43 02:27 01:48:34 02:28 01:01:31 Thomas Rönsch (500) Swim: 26:43
Trans1: 29:10
Trans1_Swim: 02:27
Bike_Finish: 02:17:44
Bike: 01:48:34
Trans2: 02:20:12
Trans2_Bike: 02:28
Run: 01:01:31
Finish: 03:21:43