26. April 2018

Ergebnisse

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Platz Gender Stnr Name Verein AK Rang Nation Totalzeit Lauf1 WZ1 Rad WZ2 Lauf2
1 27 Kristina Ziemons DLC Aachen AK3 1 Germany 02:05:05.85 37:50 01:02 01:06:56 01:01 18:16
1 13 Patrick Reger TV Mengen AK1 1 Germany 01:44:09.17 31:01 01:04 54:51 01:03 16:10
2 5 Jonas Hoffmann EJOT Team TV Buschhütten AK1 2 Germany 01:45:14.76 31:01 56 55:35 01:01 16:41
2 25 Steffi Jansen PTSV Aachen AK4 1 Germany 02:05:38.17 37:53 01:16 01:06:43 01:10 18:36
3 23 Ulrike Schwalbe ATS Kulmbach MK40 1 Germany 02:06:23.99 37:55 01:11 01:06:47 01:08 19:22
3 19 Gabriel Allgayer MRRC München AK1 3 Germany 01:45:40.30 31:21 54 56:58 52 15:35
4 2 Thibaut Le Cras Team France AK3 1 France 01:46:14.56 31:01 55 57:18 56 16:04
4 24 Kim Nulens ETZ MK40 2 Belgium 02:10:18.37 38:38 01:07 01:08:56 01:14 20:23
5 34 Luca Heerdt Weicon Tri Finish Münster AK1 4 Germany 01:46:47.52 32:29 54 55:51 54 16:39
5 29 Stine Baekgaard Olsen Team Denmark AK2 1 Denmark 02:11:52.61 39:32 01:07 01:09:24 01:20 20:29
6 6 Max Schröter Tri Team Hamburg e.V. AK2 1 Germany 01:47:00.72 31:20 56 56:58 58 16:48
7 33 Theodor Popp TSV 1880 Gera-Zwötzen AK2 2 Germany 01:47:10.25 32:15 53 56:05 56 17:01
8 8 Anthony Le Duey Team France MK45 1 France 01:47:51.90 32:28 55 55:49 58 17:41
9 4 Matt Smith Team Australia AK1 5 Australia 01:49:19.76 33:04 01:03 57:21 01:14 16:37
10 1 Thomas Bruins Team Netherlands AK2 3 Australia 01:49:41.19 33:15 58 57:12 01:07 17:09
11 31 Julian Lings AK3 2 Switzerland 01:50:30.07 32:44 01:02 57:42 01:19 17:43
12 15 Simon Huckestein EJOT Team TV Buschhütten AK3 3 Germany 01:50:50.48 31:17 01:02 01:00:43 01:07 16:41
13 32 Alexander Picard AK3 4 Netherlands 01:51:05.40 34:25 57 57:20 01:06 17:17
14 14 Daan Schouten Tc Twente AK1 6 Netherlands 01:51:26.52 33:58 01:02 57:25 01:14 17:47
15 9 Peter Ellis Team Great Britain AK4 1 United Kingdom 01:52:19.95 34:59 01:05 56:35 01:11 18:29
16 11 Nicolas Krämer Tri Post Trier AK1 7 Germany 01:52:58.58 33:52 58 58:14 01:17 18:37
17 7 Talles Medeiros Team Brazil MK40 1 Brazil 01:58:58.65 33:55 01:00 01:03:25 01:10 19:28
18 12 Niels-Peter Foppen HELLAS Utrecht AK3 5 Netherlands 02:00:58.54 35:39 01:06 01:03:19 01:10 19:44
DNF 36 Philipp Gehring Sport-Club Itzehoe AK1 DNF Germany 34:47 01:02
DNF 3 Kasper Laumann Hartlev Team Denmark AK2 DNF Denmark 32:30 01:00 56:48
DNF 18 Marius Welte neu AK1 DNF Germany 35:32
DNF 16 Daniel Hahn Tri Team Hamburg AK1 DNF Germany
DNF 26 Virgine Soenen Team Belgium AK3 DNF Belgium
DNF 17 Christian Stounberg HSV Weimar AK1 DNF Denmark

sportTEAM WP Version 1.11.5