56 154 Carl-Friedrich Dames Kreutzmann Triathlon Team Halle JUN 10 GER 01:04:44.32 11:45 01:24 29:30 01:05 21:00 Carl-Friedrich Dames (154) Swim: 11:45
Trans1: 13:09
Trans1_Swim: 01:24
Bike1: 21:01
Bike2: 41:27
Bike_Finish: 42:39
Bike_Lap1: 07:52
Bike_Lap2: 20:26
Bike: 29:30
Trans2: 43:44
Trans2_Bike: 01:05
Run1: 50:57
Run2: 01:02:39
Run3: 01:02:39
Run_Lap1: 07:13
Run_Lap2: 11:42
Run_Lap3: 02:05
Run: 21:00
Finish: 01:04:44
55 157 Roman Reeschke Reiling-Team TRISPEED Marienfeld AK 35 6 GER 01:03:37.95 12:01 01:23 30:30 01:04 18:39 Roman Reeschke (157) Swim: 12:01
Trans1: 13:24
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 21:35
Bike2: 28:27
Bike3: 35:25
Bike4: 42:23
Bike_Finish: 43:54
Bike_Lap1: 08:11
Bike_Lap2: 06:52
Bike_Lap3: 06:58
Bike_Lap4: 08:29
Bike: 30:30
Trans2: 44:58
Trans2_Bike: 01:04
Run1: 51:06
Run2: 01:01:39
Run_Lap1: 06:08
Run_Lap2: 10:33
Run_Lap3: 01:58
Run: 18:39
Finish: 01:03:37
34 147 Fabian Voß HanseMondial Tri Team Hamburg AK 20 9 GER 01:00:29.71 10:42 01:25 30:07 59 17:16 Fabian Voß (147) Swim: 10:42
Trans1: 12:07
Trans1_Swim: 01:25
Bike1: 41:09
Bike_Finish: 42:14
Bike_Lap1: 29:02
Bike: 30:07
Trans2: 43:13
Trans2_Bike: 59
Run1: 48:57
Run2: 53:50
Run3: 58:42
Run_Lap1: 05:44
Run_Lap2: 04:53
Run_Lap3: 06:39
Run: 17:16
Finish: 01:00:29
18 106 Kenneth Warmuth Absolute Teamsport KTT 01 II AK 25 11 GER 59:23.04 11:09 01:17 28:22 57 17:38 Kenneth Warmuth (106) Swim: 11:09
Trans1: 12:26
Trans1_Swim: 01:17
Bike1: 19:53
Bike2: 26:28
Bike3: 33:02
Bike_Finish: 40:48
Bike_Lap1: 07:27
Bike_Lap2: 06:35
Bike_Lap3: 06:34
Bike_Lap4: 07:46
Bike: 28:22
Trans2: 41:45
Trans2_Bike: 57
Run1: 57:34
Run_Lap1: 15:49
Run: 17:38
Finish: 59:23
36 148 Dejan Popovic HanseMondial Tri Team Hamburg AK 35 2 SRB 01:00:31.50 10:47 01:21 30:12 57 17:14 Dejan Popovic (148) Swim: 10:47
Trans1: 12:08
Trans1_Swim: 01:21
Bike1: 20:11
Bike2: 34:10
Bike3: 41:09
Bike_Finish: 42:20
Bike_Lap1: 08:03
Bike_Lap2: 13:59
Bike_Lap3: 06:59
Bike_Lap4: 01:11
Bike: 30:12
Trans2: 43:17
Trans2_Bike: 57
Run1: 48:57
Run2: 58:42
Run_Lap1: 05:40
Run_Lap2: 09:45
Run_Lap3: 01:49
Run: 17:14
Finish: 01:00:31
35 149 Røn-Buskov Gustav HanseMondial Tri Team Hamburg JUN 7 GER 01:00:29.93 10:45 01:21 30:11 54 17:18 Røn-Buskov Gustav (149) Swim: 10:45
Trans1: 12:06
Trans1_Swim: 01:21
Bike1: 20:11
Bike2: 41:09
Bike_Finish: 42:17
Bike_Lap1: 08:05
Bike_Lap2: 20:58
Bike: 30:11
Trans2: 43:11
Trans2_Bike: 54
Run1: 48:57
Run2: 58:42
Run_Lap1: 05:46
Run_Lap2: 09:45
Run_Lap3: 01:47
Run: 17:18
Finish: 01:00:29
39 127 Filip Muff WEICON Tri Finish Münster II AK 20 11 GER 01:00:41.67 10:55 01:23 29:30 54 17:59 Filip Muff (127) Swim: 10:55
Trans1: 12:18
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 26:38
Bike2: 33:37
Bike_Finish: 41:48
Bike_Lap1: 14:20
Bike_Lap2: 06:59
Bike: 29:30
Trans2: 42:42
Trans2_Bike: 54
Run: 17:59
Finish: 01:00:41
53 111 Henry Beck Team Weimarer Ingenieure II AK 35 5 GER 01:03:07.66 10:50 01:31 29:20 53 20:33 Henry Beck (111) Swim: 10:50
Trans1: 12:21
Trans1_Swim: 01:31
Bike1: 20:01
Bike2: 26:54
Bike3: 40:27
Bike_Finish: 41:41
Bike_Lap1: 07:40
Bike_Lap2: 06:53
Bike_Lap3: 13:33
Bike_Lap4: 01:14
Bike: 29:20
Trans2: 42:34
Trans2_Bike: 53
Run1: 49:29
Run2: 55:10
Run3: 01:00:59
Run_Lap1: 06:55
Run_Lap2: 05:41
Run_Lap3: 07:57
Run: 20:33
Finish: 01:03:07
30 158 Mario Teune Reiling-Team TRISPEED Marienfeld AK 30 4 GER 01:00:01.16 12:11 01:14 29:23 53 16:20 Mario Teune (158) Swim: 12:11
Trans1: 13:25
Trans1_Swim: 01:14
Bike1: 20:59
Bike2: 27:49
Bike3: 34:42
Bike4: 41:37
Bike_Finish: 42:48
Bike_Lap1: 07:34
Bike_Lap2: 06:50
Bike_Lap3: 06:53
Bike_Lap4: 08:06
Bike: 29:23
Trans2: 43:41
Trans2_Bike: 53
Run1: 49:08
Run2: 53:44
Run3: 58:19
Run_Lap1: 05:27
Run_Lap2: 04:36
Run_Lap3: 06:17
Run: 16:20
Finish: 01:00:01
9 144 Jan Ortjohann Triathlon Team Ratingen 08 AK 20 3 GER 58:28.86 11:02 01:23 29:12 52 15:59 Jan Ortjohann (144) Swim: 11:02
Trans1: 12:25
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:03
Bike2: 26:45
Bike3: 33:30
Bike4: 40:24
Bike_Finish: 41:37
Bike_Lap1: 07:38
Bike_Lap2: 06:42
Bike_Lap3: 06:45
Bike_Lap4: 08:07
Bike: 29:12
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 52
Run1: 47:46
Run2: 52:18
Run3: 56:51
Run_Lap1: 05:17
Run_Lap2: 04:32
Run_Lap3: 06:10
Run: 15:59
Finish: 58:28
54 162 Simeon Schumann Dresdner Spitzen Triathlon Team - Herren JUN 9 GER 01:03:20.75 11:08 01:20 31:18 52 18:42 Simeon Schumann (162) Swim: 11:08
Trans1: 12:28
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 20:20
Bike2: 27:28
Bike3: 34:42
Bike4: 42:34
Bike_Finish: 43:46
Bike_Lap1: 07:52
Bike_Lap2: 07:08
Bike_Lap3: 07:14
Bike_Lap4: 09:04
Bike: 31:18
Trans2: 44:38
Trans2_Bike: 52
Run1: 01:01:22
Run_Lap1: 16:44
Run: 18:42
Finish: 01:03:20
23 123 Max Paul Komes SSF Bonn Triathlon TEAM II AK 25 12 GER 59:46.76 11:34 01:23 29:44 51 16:14 Max Paul Komes (123) Swim: 11:34
Trans1: 12:57
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:49
Bike2: 34:37
Bike_Finish: 42:41
Bike_Lap1: 07:52
Bike_Lap2: 13:48
Bike: 29:44
Trans2: 43:32
Trans2_Bike: 51
Run1: 53:36
Run2: 58:08
Run_Lap1: 10:04
Run_Lap2: 04:32
Run_Lap3: 01:38
Run: 16:14
Finish: 59:46
31 159 Sascha Thiel Reiling-Team TRISPEED Marienfeld AK 30 5 GER 01:00:01.16 12:00 01:21 29:29 50 16:21 Sascha Thiel (159) Swim: 12:00
Trans1: 13:21
Trans1_Swim: 01:21
Bike1: 20:59
Bike2: 27:49
Bike3: 34:43
Bike4: 41:37
Bike_Finish: 42:50
Bike_Lap1: 07:38
Bike_Lap2: 06:50
Bike_Lap3: 06:54
Bike_Lap4: 08:07
Bike: 29:29
Trans2: 43:40
Trans2_Bike: 50
Run1: 58:19
Run_Lap1: 14:39
Run: 16:21
Finish: 01:00:01
7 142 Gerrit Schubert Triathlon Team Ratingen 08 AK 25 5 GER 58:28.29 11:00 01:26 29:11 49 16:02 Gerrit Schubert (142) Swim: 11:00
Trans1: 12:26
Trans1_Swim: 01:26
Bike1: 20:04
Bike2: 26:45
Bike3: 33:30
Bike4: 40:23
Bike_Finish: 41:37
Bike_Lap1: 07:38
Bike_Lap2: 06:41
Bike_Lap3: 06:45
Bike_Lap4: 08:07
Bike: 29:11
Trans2: 42:26
Trans2_Bike: 49
Run1: 47:46
Run2: 56:51
Run_Lap1: 05:20
Run_Lap2: 09:05
Run_Lap3: 01:37
Run: 16:02
Finish: 58:28
17 103 Silas Köhn Team Berlin II AK 30 2 GER 59:20.36 10:57 01:24 29:41 49 16:29 Silas Köhn (103) Swim: 10:57
Trans1: 12:21
Trans1_Swim: 01:24
Bike1: 40:52
Bike_Finish: 42:02
Bike_Lap1: 28:31
Bike: 29:41
Trans2: 42:51
Trans2_Bike: 49
Run1: 48:20
Run2: 57:38
Run_Lap1: 05:29
Run_Lap2: 09:18
Run_Lap3: 01:42
Run: 16:29
Finish: 59:20
14 152 Michael Wegricht Kreutzmann Triathlon Team Halle AK 25 10 GER 59:03.97 11:39 01:28 29:29 49 15:38 Michael Wegricht (152) Swim: 11:39
Trans1: 13:07
Trans1_Swim: 01:28
Bike1: 21:00
Bike2: 41:26
Bike_Finish: 42:36
Bike_Lap1: 07:53
Bike_Lap2: 20:26
Bike: 29:29
Trans2: 43:25
Trans2_Bike: 49
Run1: 48:42
Run2: 57:26
Run_Lap1: 05:17
Run_Lap2: 08:44
Run_Lap3: 01:37
Run: 15:38
Finish: 59:03
20 126 Jocelyn Mourier WEICON Tri Finish Münster II AK 30 3 FRA 59:33.21 10:51 01:23 29:31 49 16:59 Jocelyn Mourier (126) Swim: 10:51
Trans1: 12:14
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 33:37
Bike_Finish: 41:45
Bike_Lap1: 21:23
Bike: 29:31
Trans2: 42:34
Trans2_Bike: 49
Run1: 48:14
Run2: 53:01
Run3: 57:46
Run_Lap1: 05:40
Run_Lap2: 04:47
Run_Lap3: 06:32
Run: 16:59
Finish: 59:33
45 134 Sören Weniger VfL Wolfsburg e.V. AK 35 4 GER 01:01:24.23 12:02 01:23 29:59 49 17:11 Sören Weniger (134) Swim: 12:02
Trans1: 13:25
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 21:12
Bike2: 28:07
Bike3: 35:12
Bike4: 42:14
Bike_Finish: 43:24
Bike_Lap1: 07:47
Bike_Lap2: 06:55
Bike_Lap3: 07:05
Bike_Lap4: 08:12
Bike: 29:59
Trans2: 44:13
Trans2_Bike: 49
Run1: 50:04
Run2: 54:53
Run3: 59:37
Run_Lap1: 05:51
Run_Lap2: 04:49
Run_Lap3: 06:31
Run: 17:11
Finish: 01:01:24
50 168 Ersen Albayrak EJOT Team TV Buschhütten II AK 20 13 GER 01:02:23.87 11:17 01:23 31:19 49 17:35 Ersen Albayrak (168) Swim: 11:17
Trans1: 12:40
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:56
Bike2: 28:16
Bike3: 42:47
Bike_Finish: 43:59
Bike_Lap1: 08:16
Bike_Lap2: 07:20
Bike_Lap3: 14:31
Bike_Lap4: 01:12
Bike: 31:19
Trans2: 44:48
Trans2_Bike: 49
Run1: 01:00:38
Run_Lap1: 15:50
Run: 17:35
Finish: 01:02:23
8 141 Morten Schmidt Triathlon Team Ratingen 08 AK 25 6 GER 58:28.30 11:03 01:20 29:12 49 16:04 Morten Schmidt (141) Swim: 11:03
Trans1: 12:23
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 20:03
Bike2: 26:45
Bike3: 33:31
Bike4: 40:23
Bike_Finish: 41:35
Bike_Lap1: 07:40
Bike_Lap2: 06:42
Bike_Lap3: 06:46
Bike_Lap4: 08:04
Bike: 29:12
Trans2: 42:24
Trans2_Bike: 49
Run1: 47:45
Run2: 52:18
Run3: 56:51
Run_Lap1: 05:21
Run_Lap2: 04:33
Run_Lap3: 06:10
Run: 16:04
Finish: 58:28
19 128 Jonas Valdor WEICON Tri Finish Münster II AK 20 4 GER 59:32.99 10:52 01:23 29:29 49 16:59 Jonas Valdor (128) Swim: 10:52
Trans1: 12:15
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 33:36
Bike_Finish: 41:44
Bike_Lap1: 21:21
Bike: 29:29
Trans2: 42:33
Trans2_Bike: 49
Run1: 48:14
Run2: 53:01
Run3: 57:46
Run_Lap1: 05:41
Run_Lap2: 04:47
Run_Lap3: 06:31
Run: 16:59
Finish: 59:32
28 161 Christian Pfeifer Dresdner Spitzen Triathlon Team - Herren AK 40 1 GER 59:51.68 11:09 01:20 30:02 49 16:31 Christian Pfeifer (161) Swim: 11:09
Trans1: 12:29
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 20:20
Bike2: 27:27
Bike3: 41:24
Bike_Finish: 42:31
Bike_Lap1: 07:51
Bike_Lap2: 07:07
Bike_Lap3: 13:57
Bike_Lap4: 01:07
Bike: 30:02
Trans2: 43:20
Trans2_Bike: 49
Run: 16:31
Finish: 59:51
21 129 Joakim Schnack WEICON Tri Finish Münster II JUN 3 DEN 59:33.36 10:50 01:27 29:28 48 17:00 Joakim Schnack (129) Swim: 10:50
Trans1: 12:17
Trans1_Swim: 01:27
Bike1: 33:36
Bike_Finish: 41:45
Bike_Lap1: 21:19
Bike: 29:28
Trans2: 42:33
Trans2_Bike: 48
Run1: 48:14
Run2: 57:47
Run_Lap1: 05:41
Run_Lap2: 09:33
Run_Lap3: 01:46
Run: 17:00
Finish: 59:33
32 151 Lorenz Heinemann Kreutzmann Triathlon Team Halle AK 20 8 GER 01:00:04.83 11:41 01:26 29:31 48 16:38 Lorenz Heinemann (151) Swim: 11:41
Trans1: 13:07
Trans1_Swim: 01:26
Bike1: 21:00
Bike2: 41:27
Bike_Finish: 42:38
Bike_Lap1: 07:53
Bike_Lap2: 20:27
Bike: 29:31
Trans2: 43:26
Trans2_Bike: 48
Run1: 48:42
Run2: 53:06
Run3: 57:27
Run_Lap1: 05:16
Run_Lap2: 04:24
Run_Lap3: 06:58
Run: 16:38
Finish: 01:00:04
51 166 Callum Stedmann EJOT Team TV Buschhütten II AK 20 14 GBR 01:02:24.82 11:16 01:23 31:21 48 17:36 Callum Stedmann (166) Swim: 11:16
Trans1: 12:39
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:56
Bike2: 28:15
Bike_Finish: 44:00
Bike_Lap1: 08:17
Bike_Lap2: 07:19
Bike: 31:21
Trans2: 44:48
Trans2_Bike: 48
Run1: 01:00:38
Run_Lap1: 15:50
Run: 17:36
Finish: 01:02:24
13 153 Sören Ulbrich Kreutzmann Triathlon Team Halle AK 25 9 GER 59:03.85 11:48 01:22 29:27 48 15:38 Sören Ulbrich (153) Swim: 11:48
Trans1: 13:10
Trans1_Swim: 01:22
Bike1: 21:00
Bike_Finish: 42:37
Bike_Lap1: 07:50
Bike: 29:27
Trans2: 43:25
Trans2_Bike: 48
Run1: 48:43
Run2: 53:06
Run3: 57:26
Run_Lap1: 05:18
Run_Lap2: 04:23
Run_Lap3: 05:57
Run: 15:38
Finish: 59:03
29 156 Lukas Buhl Reiling-Team TRISPEED Marienfeld AK 20 7 GER 01:00:00.71 12:06 01:17 29:25 48 16:24 Lukas Buhl (156) Swim: 12:06
Trans1: 13:23
Trans1_Swim: 01:17
Bike1: 20:59
Bike2: 27:50
Bike3: 34:43
Bike4: 41:37
Bike_Finish: 42:48
Bike_Lap1: 07:36
Bike_Lap2: 06:51
Bike_Lap3: 06:53
Bike_Lap4: 08:05
Bike: 29:25
Trans2: 43:36
Trans2_Bike: 48
Run1: 58:10
Run_Lap1: 14:34
Run: 16:24
Finish: 01:00:00
6 136 Konrad Frischkorn DLC Aachen AK 25 4 GER 58:11.76 11:29 01:19 28:43 47 15:53 Konrad Frischkorn (136) Swim: 11:29
Trans1: 12:48
Trans1_Swim: 01:19
Bike1: 26:53
Bike2: 33:38
Bike3: 40:24
Bike_Finish: 41:31
Bike_Lap1: 14:05
Bike_Lap2: 06:45
Bike_Lap3: 06:46
Bike_Lap4: 01:07
Bike: 28:43
Trans2: 42:18
Trans2_Bike: 47
Run1: 47:36
Run2: 52:04
Run3: 56:31
Run_Lap1: 05:18
Run_Lap2: 04:28
Run_Lap3: 06:07
Run: 15:53
Finish: 58:11
26 163 Leander Scheer Dresdner Spitzen Triathlon Team - Herren JUN 5 GER 59:51.04 11:15 01:16 30:02 47 16:31 Leander Scheer (163) Swim: 11:15
Trans1: 12:31
Trans1_Swim: 01:16
Bike1: 20:21
Bike2: 27:28
Bike3: 34:26
Bike4: 41:23
Bike_Finish: 42:33
Bike_Lap1: 07:50
Bike_Lap2: 07:07
Bike_Lap3: 06:58
Bike_Lap4: 08:07
Bike: 30:02
Trans2: 43:20
Trans2_Bike: 47
Run: 16:31
Finish: 59:51
25 122 Simon Knarr SSF Bonn Triathlon TEAM II AK 20 6 GER 59:47.67 11:38 01:20 29:49 47 16:13 Simon Knarr (122) Swim: 11:38
Trans1: 12:58
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 20:48
Bike2: 41:34
Bike_Finish: 42:47
Bike_Lap1: 07:50
Bike_Lap2: 20:46
Bike: 29:49
Trans2: 43:34
Trans2_Bike: 47
Run1: 49:01
Run2: 53:36
Run3: 58:08
Run_Lap1: 05:27
Run_Lap2: 04:35
Run_Lap3: 06:11
Run: 16:13
Finish: 59:47
11 114 Peter Lehmann Team Weimarer Ingenieure II AK 25 7 GER 58:38.04 10:54 01:23 29:16 47 16:18 Peter Lehmann (114) Swim: 10:54
Trans1: 12:17
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:01
Bike2: 26:54
Bike3: 33:41
Bike4: 40:27
Bike_Finish: 41:33
Bike_Lap1: 07:44
Bike_Lap2: 06:53
Bike_Lap3: 06:47
Bike_Lap4: 07:52
Bike: 29:16
Trans2: 42:20
Trans2_Bike: 47
Run1: 47:45
Run_Lap1: 05:25
Run: 16:18
Finish: 58:38
48 131 Stefan Becker VfL Wolfsburg e.V. AK 25 16 GER 01:01:47.90 11:59 01:22 30:02 47 17:37 Stefan Becker (131) Swim: 11:59
Trans1: 13:21
Trans1_Swim: 01:22
Bike1: 21:13
Bike2: 28:08
Bike3: 35:12
Bike4: 42:14
Bike_Finish: 43:23
Bike_Lap1: 07:52
Bike_Lap2: 06:55
Bike_Lap3: 07:04
Bike_Lap4: 08:11
Bike: 30:02
Trans2: 44:10
Trans2_Bike: 47
Run1: 49:58
Run2: 59:56
Run_Lap1: 05:48
Run_Lap2: 09:58
Run_Lap3: 01:51
Run: 17:37
Finish: 01:01:47
49 169 Daniel Knoepke EJOT Team TV Buschhütten II AK 40 2 GER 01:02:23.74 11:16 01:23 31:22 47 17:35 Daniel Knoepke (169) Swim: 11:16
Trans1: 12:39
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:56
Bike2: 28:16
Bike3: 42:47
Bike_Finish: 44:01
Bike_Lap1: 08:17
Bike_Lap2: 07:20
Bike_Lap3: 14:31
Bike_Lap4: 01:14
Bike: 31:22
Trans2: 44:48
Trans2_Bike: 47
Run1: 01:00:38
Run_Lap1: 15:50
Run: 17:35
Finish: 01:02:23
41 174 Jayden Scott Koslick Triathlon Potsdam e.V. JA 1 GER 01:00:42.03 12:15 01:21 29:39 46 16:41 Jayden Scott Koslick (174) Swim: 12:15
Trans1: 13:36
Trans1_Swim: 01:21
Bike_Finish: 43:15
Bike: 29:39
Trans2: 44:01
Trans2_Bike: 46
Run1: 49:32
Run2: 58:55
Run_Lap1: 05:31
Run_Lap2: 09:23
Run_Lap3: 01:47
Run: 16:41
Finish: 01:00:42
22 143 Leon Maximilian Vollstedt Triathlon Team Ratingen 08 AK 20 5 GER 59:45.66 10:56 01:26 29:14 46 17:23 Leon Maximilian Vollstedt (143) Swim: 10:56
Trans1: 12:22
Trans1_Swim: 01:26
Bike1: 20:04
Bike2: 26:46
Bike3: 33:30
Bike4: 40:23
Bike_Finish: 41:36
Bike_Lap1: 07:42
Bike_Lap2: 06:42
Bike_Lap3: 06:44
Bike_Lap4: 08:06
Bike: 29:14
Trans2: 42:22
Trans2_Bike: 46
Run1: 48:11
Run_Lap1: 05:49
Run: 17:23
Finish: 59:45
27 164 Finn Eschler Dresdner Spitzen Triathlon Team - Herren JUN 6 GER 59:51.24 11:09 01:17 30:05 46 16:34 Finn Eschler (164) Swim: 11:09
Trans1: 12:26
Trans1_Swim: 01:17
Bike1: 20:20
Bike2: 27:27
Bike3: 34:26
Bike4: 41:23
Bike_Finish: 42:31
Bike_Lap1: 07:54
Bike_Lap2: 07:07
Bike_Lap3: 06:59
Bike_Lap4: 08:05
Bike: 30:05
Trans2: 43:17
Trans2_Bike: 46
Run1: 58:07
Run_Lap1: 14:50
Run: 16:34
Finish: 59:51
24 121 Joshua Felten SSF Bonn Triathlon TEAM II JUN 4 GER 59:47.37 11:32 01:25 29:46 46 16:18 Joshua Felten (121) Swim: 11:32
Trans1: 12:57
Trans1_Swim: 01:25
Bike_Finish: 42:43
Bike: 29:46
Trans2: 43:29
Trans2_Bike: 46
Run1: 49:01
Run2: 53:37
Run3: 58:07
Run_Lap1: 05:32
Run_Lap2: 04:36
Run_Lap3: 06:10
Run: 16:18
Finish: 59:47
44 133 Mirco Fuhrmann VfL Wolfsburg e.V. AK 25 14 GER 01:01:24.12 11:53 01:26 30:01 46 17:18 Mirco Fuhrmann (133) Swim: 11:53
Trans1: 13:19
Trans1_Swim: 01:26
Bike1: 21:12
Bike2: 35:12
Bike3: 42:13
Bike_Finish: 43:20
Bike_Lap1: 07:53
Bike_Lap2: 14:00
Bike_Lap3: 07:01
Bike_Lap4: 01:07
Bike: 30:01
Trans2: 44:06
Trans2_Bike: 46
Run1: 49:58
Run2: 54:53
Run3: 59:37
Run_Lap1: 05:52
Run_Lap2: 04:55
Run_Lap3: 06:31
Run: 17:18
Finish: 01:01:24
52 116 Carlo Büscher Hannover 96 JUN 8 GER 01:02:38.76 11:39 01:25 29:41 46 19:07 Carlo Büscher (116) Swim: 11:39
Trans1: 13:04
Trans1_Swim: 01:25
Bike1: 20:59
Bike2: 27:49
Bike3: 34:37
Bike4: 41:32
Bike_Finish: 42:45
Bike_Lap1: 07:55
Bike_Lap2: 06:50
Bike_Lap3: 06:48
Bike_Lap4: 08:08
Bike: 29:41
Trans2: 43:31
Trans2_Bike: 46
Run1: 49:50
Run2: 01:00:42
Run_Lap1: 06:19
Run_Lap2: 10:52
Run_Lap3: 01:56
Run: 19:07
Finish: 01:02:38
46 132 Marc Günther VfL Wolfsburg e.V. AK 25 15 GER 01:01:24.59 12:04 01:20 29:57 46 17:17 Marc Günther (132) Swim: 12:04
Trans1: 13:24
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 21:12
Bike2: 28:07
Bike3: 35:12
Bike4: 42:13
Bike_Finish: 43:21
Bike_Lap1: 07:48
Bike_Lap2: 06:55
Bike_Lap3: 07:05
Bike_Lap4: 08:09
Bike: 29:57
Trans2: 44:07
Trans2_Bike: 46
Run1: 59:37
Run_Lap1: 15:30
Run: 17:17
Finish: 01:01:24
10 113 Aaron Hüter Team Weimarer Ingenieure II JUN 1 GER 58:38.03 10:57 01:23 29:14 46 16:18 Aaron Hüter (113) Swim: 10:57
Trans1: 12:20
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 20:01
Bike2: 26:54
Bike3: 40:27
Bike_Finish: 41:34
Bike_Lap1: 07:41
Bike_Lap2: 06:53
Bike_Lap3: 13:33
Bike_Lap4: 01:07
Bike: 29:14
Trans2: 42:20
Trans2_Bike: 46
Run1: 47:45
Run2: 52:23
Run3: 57:00
Run_Lap1: 05:25
Run_Lap2: 04:38
Run_Lap3: 06:15
Run: 16:18
Finish: 58:38
4 137 Nils Plettenberg DLC Aachen AK 25 3 GER 58:11.10 11:32 01:17 28:44 45 15:53 Nils Plettenberg (137) Swim: 11:32
Trans1: 12:49
Trans1_Swim: 01:17
Bike1: 20:18
Bike2: 26:53
Bike3: 33:38
Bike4: 40:24
Bike_Finish: 41:33
Bike_Lap1: 07:29
Bike_Lap2: 06:35
Bike_Lap3: 06:45
Bike_Lap4: 07:55
Bike: 28:44
Trans2: 42:18
Trans2_Bike: 45
Run1: 47:36
Run2: 56:31
Run_Lap1: 05:18
Run_Lap2: 08:55
Run_Lap3: 01:40
Run: 15:53
Finish: 58:11
33 102 Nils Dehne Team Berlin II AK 35 1 GER 01:00:14.29 10:56 01:25 29:40 45 17:28 Nils Dehne (102) Swim: 10:56
Trans1: 12:21
Trans1_Swim: 01:25
Bike1: 33:51
Bike2: 40:52
Bike_Finish: 42:01
Bike_Lap1: 21:30
Bike_Lap2: 07:01
Bike: 29:40
Trans2: 42:46
Trans2_Bike: 45
Run1: 48:32
Run2: 58:23
Run_Lap1: 05:46
Run_Lap2: 09:51
Run_Lap3: 01:51
Run: 17:28
Finish: 01:00:14
16 104 Robert Springenberg Team Berlin II JUN 2 GER 59:20.35 10:52 01:27 29:41 44 16:36 Robert Springenberg (104) Swim: 10:52
Trans1: 12:19
Trans1_Swim: 01:27
Bike1: 33:51
Bike2: 40:52
Bike_Finish: 42:00
Bike_Lap1: 21:32
Bike_Lap2: 07:01
Bike: 29:41
Trans2: 42:44
Trans2_Bike: 44
Run1: 57:38
Run_Lap1: 14:54
Run: 16:36
Finish: 59:20
42 171 Marvin Hirsch Triathlon Potsdam e.V. AK 30 6 GER 01:00:42.76 12:18 01:17 29:43 44 16:40 Marvin Hirsch (171) Swim: 12:18
Trans1: 13:35
Trans1_Swim: 01:17
Bike_Finish: 43:18
Bike: 29:43
Trans2: 44:02
Trans2_Bike: 44
Run1: 49:34
Run2: 58:56
Run_Lap1: 05:32
Run_Lap2: 09:22
Run_Lap3: 01:46
Run: 16:40
Finish: 01:00:42
38 118 Paul Korte Hannover 96 AK 20 10 GER 01:00:34.14 11:44 01:21 29:39 44 17:06 Paul Korte (118) Swim: 11:44
Trans1: 13:05
Trans1_Swim: 01:21
Bike1: 27:49
Bike2: 41:32
Bike_Finish: 42:44
Bike_Lap1: 14:44
Bike_Lap2: 13:43
Bike: 29:39
Trans2: 43:28
Trans2_Bike: 44
Run1: 49:10
Run2: 54:01
Run3: 58:49
Run_Lap1: 05:42
Run_Lap2: 04:51
Run_Lap3: 06:33
Run: 17:06
Finish: 01:00:34
12 112 Philipp Leiteritz Team Weimarer Ingenieure II AK 25 8 GER 58:38.16 10:51 01:28 29:17 44 16:18 Philipp Leiteritz (112) Swim: 10:51
Trans1: 12:19
Trans1_Swim: 01:28
Bike1: 20:01
Bike2: 26:54
Bike3: 33:41
Bike4: 40:27
Bike_Finish: 41:36
Bike_Lap1: 07:42
Bike_Lap2: 06:53
Bike_Lap3: 06:47
Bike_Lap4: 07:55
Bike: 29:17
Trans2: 42:20
Trans2_Bike: 44
Run1: 47:45
Run2: 57:00
Run_Lap1: 05:25
Run_Lap2: 09:15
Run_Lap3: 01:38
Run: 16:18
Finish: 58:38
5 138 Leon Schenke DLC Aachen AK 20 2 GER 58:11.14 11:33 01:18 28:42 44 15:54 Leon Schenke (138) Swim: 11:33
Trans1: 12:51
Trans1_Swim: 01:18
Bike1: 20:18
Bike2: 26:53
Bike3: 33:38
Bike4: 40:24
Bike_Finish: 41:33
Bike_Lap1: 07:27
Bike_Lap2: 06:35
Bike_Lap3: 06:45
Bike_Lap4: 07:55
Bike: 28:42
Trans2: 42:17
Trans2_Bike: 44
Run1: 47:36
Run2: 52:04
Run3: 56:31
Run_Lap1: 05:19
Run_Lap2: 04:28
Run_Lap3: 06:07
Run: 15:54
Finish: 58:11
40 172 Jan Stelzner Triathlon Potsdam e.V. AK 35 3 GER 01:00:42.00 12:18 01:20 29:42 43 16:39 Jan Stelzner (172) Swim: 12:18
Trans1: 13:38
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 42:09
Bike_Finish: 43:20
Bike_Lap1: 28:31
Bike: 29:42
Trans2: 44:03
Trans2_Bike: 43
Run1: 58:56
Run_Lap1: 14:53
Run: 16:39
Finish: 01:00:42
47 124 Felix Dominick SSF Bonn Triathlon TEAM II AK 20 12 GER 01:01:37.28 11:41 01:18 29:49 43 18:06 Felix Dominick (124) Swim: 11:41
Trans1: 12:59
Trans1_Swim: 01:18
Bike1: 34:38
Bike2: 41:34
Bike_Finish: 42:48
Bike_Lap1: 21:39
Bike_Lap2: 06:56
Bike: 29:49
Trans2: 43:31
Trans2_Bike: 43
Run1: 49:35
Run2: 54:46
Run_Lap1: 06:04
Run_Lap2: 05:11
Run_Lap3: 06:51
Run: 18:06
Finish: 01:01:37
15 101 Norman Fenske Team Berlin II AK 30 1 GER 59:19.25 10:57 01:23 29:41 43 16:35 Norman Fenske (101) Swim: 10:57
Trans1: 12:20
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 40:52
Bike_Finish: 42:01
Bike_Lap1: 28:32
Bike: 29:41
Trans2: 42:44
Trans2_Bike: 43
Run1: 48:19
Run2: 52:58
Run3: 57:35
Run_Lap1: 05:35
Run_Lap2: 04:39
Run_Lap3: 06:21
Run: 16:35
Finish: 59:19
37 119 Lukas Piatczyc Hannover 96 AK 25 13 GER 01:00:32.82 11:45 01:21 29:40 43 17:03 Lukas Piatczyc (119) Swim: 11:45
Trans1: 13:06
Trans1_Swim: 01:21
Bike1: 20:59
Bike2: 27:50
Bike3: 34:37
Bike4: 41:32
Bike_Finish: 42:46
Bike_Lap1: 07:53
Bike_Lap2: 06:51
Bike_Lap3: 06:47
Bike_Lap4: 08:09
Bike: 29:40
Trans2: 43:29
Trans2_Bike: 43
Run1: 54:00
Run2: 58:49
Run_Lap1: 10:31
Run_Lap2: 04:49
Run_Lap3: 01:43
Run: 17:03
Finish: 01:00:32
43 117 Sven Kiene Hannover 96 AK 30 7 GER 01:00:43.33 11:42 01:24 29:40 41 17:16 Sven Kiene (117) Swim: 11:42
Trans1: 13:06
Trans1_Swim: 01:24
Bike1: 20:59
Bike2: 27:50
Bike3: 41:32
Bike_Finish: 42:46
Bike_Lap1: 07:53
Bike_Lap2: 06:51
Bike_Lap3: 13:42
Bike_Lap4: 01:14
Bike: 29:40
Trans2: 43:27
Trans2_Bike: 41
Run1: 58:49
Run_Lap1: 15:22
Run: 17:16
Finish: 01:00:43
2 108 Steven Orlowski Absolute Teamsport KTT 01 II AK 25 1 GER 57:01.55 11:04 01:19 28:23 41 15:34 Steven Orlowski (108) Swim: 11:04
Trans1: 12:23
Trans1_Swim: 01:19
Bike1: 19:52
Bike2: 26:28
Bike3: 33:01
Bike_Finish: 40:46
Bike_Lap1: 07:29
Bike_Lap2: 06:36
Bike_Lap3: 06:33
Bike_Lap4: 07:45
Bike: 28:23
Trans2: 41:27
Trans2_Bike: 41
Run1: 46:40
Run2: 51:06
Run3: 55:26
Run_Lap1: 05:13
Run_Lap2: 04:26
Run_Lap3: 05:55
Run: 15:34
Finish: 57:01
3 107 Jonas Müller Absolute Teamsport KTT 01 II AK 25 2 GER 57:01.69 11:08 01:17 28:20 41 15:35 Jonas Müller (107) Swim: 11:08
Trans1: 12:25
Trans1_Swim: 01:17
Bike1: 19:53
Bike2: 26:28
Bike3: 33:01
Bike_Finish: 40:45
Bike_Lap1: 07:28
Bike_Lap2: 06:35
Bike_Lap3: 06:33
Bike_Lap4: 07:44
Bike: 28:20
Trans2: 41:26
Trans2_Bike: 41
Run1: 46:41
Run2: 55:26
Run_Lap1: 05:15
Run_Lap2: 08:45
Run_Lap3: 01:35
Run: 15:35
Finish: 57:01
1 109 Nicklas Hogervorst Absolute Teamsport KTT 01 II AK 20 1 GER 57:01.37 11:03 01:20 28:23 40 15:35 Nicklas Hogervorst (109) Swim: 11:03
Trans1: 12:23
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 19:52
Bike2: 26:28
Bike3: 33:02
Bike_Finish: 40:46
Bike_Lap1: 07:29
Bike_Lap2: 06:36
Bike_Lap3: 06:34
Bike_Lap4: 07:44
Bike: 28:23
Trans2: 41:26
Trans2_Bike: 40
Run1: 46:41
Run2: 55:26
Run_Lap1: 05:15
Run_Lap2: 08:45
Run_Lap3: 01:35
Run: 15:35
Finish: 57:01
DNS 135 GER (135) DNS 140 GER (140) DNS 170 GER (170) 58 173 Claudius Alert Triathlon Potsdam e.V. AK 25 DNF GER 12:14 01:23 Claudius Alert (173) Swim: 12:14
Trans1: 13:37
Trans1_Swim: 01:23
Bike1: 21:26
Bike_Lap1: 07:49
58 139 Paul Senger DLC Aachen AK 25 DNF GER 11:34 01:18 Paul Senger (139) Swim: 11:34
Trans1: 12:52
Trans1_Swim: 01:18
Bike1: 20:18
Bike2: 26:52
Bike_Lap1: 07:26
Bike_Lap2: 06:34
Run1: 47:03
DNS 175 GER (175) 59 176 Triathlon Team Braunschweig GER (176) 59 177 Triathlon Team Braunschweig GER (177) 59 178 Triathlon Team Braunschweig GER (178) 59 179 Triathlon Team Braunschweig GER (179) DNS 105 GER (105) 58 167 Jan-Luca Kottenhahn EJOT Team TV Buschhütten II JUN DNF GER 11:19 01:23 Jan-Luca Kottenhahn (167) Swim: 11:19
Trans1: 12:42
Trans1_Swim: 01:23
DNS 150 GER (150) DNS 120 GER (120) DNS 130 GER (130) DNS 155 GER (155) 58 146 Daniel A. Hahn HanseMondial Tri Team Hamburg AK 25 DNF GER 11:47 Daniel A. Hahn (146) Swim: 11:47
DNS 115 GER (115) DNS 145 GER (145) DNS 160 GER (160) DNS 110 GER (110) DNS 125 GER (125) DNS 165 GER (165) DNS 180 GER (180)