42 113 Gönsch Iris Placeworkers Triathlon Team Gießen AK 40 1 GER 01:05:30.40 26:58 01:26 21:39 01:15 14:12 Gönsch Iris (113) Swim: 26:58
Trans1: 28:24
Trans1_Swim: 01:26
Bike1: 38:14
Bike_Finish: 50:03
Bike: 21:39
Trans2: 51:18
Trans2_Bike: 01:15
Run1: 57:11
Run: 14:12
Finish: 01:05:30
41 114 Lappöhn Carolin Anna Placeworkers Triathlon Team Gießen AK 25 14 GER 59:32.89 26:58 01:24 17:45 58 12:27 Lappöhn Carolin Anna (114) Swim: 26:58
Trans1: 28:22
Trans1_Swim: 01:24
Bike1: 36:28
Bike_Finish: 46:07
Bike: 17:45
Trans2: 47:05
Trans2_Bike: 58
Run1: 52:19
Run2: 58:20
Run: 12:27
Finish: 59:32
40 115 Kiele Kerstin Placeworkers Triathlon Team Gießen AK 50 1 GER 59:32.83 26:58 01:25 17:45 58 12:26 Kiele Kerstin (115) Swim: 26:58
Trans1: 28:23
Trans1_Swim: 01:25
Bike1: 36:28
Bike_Finish: 46:08
Bike: 17:45
Trans2: 47:06
Trans2_Bike: 58
Run1: 52:19
Run2: 58:20
Run: 12:26
Finish: 59:32
39 116 Bruch Emma Placeworkers Triathlon Team Gießen AK 35 2 GER 59:32.59 26:58 01:27 17:42 58 12:27 Bruch Emma (116) Swim: 26:58
Trans1: 28:25
Trans1_Swim: 01:27
Bike1: 36:28
Bike_Finish: 46:07
Bike: 17:42
Trans2: 47:05
Trans2_Bike: 58
Run1: 52:19
Run2: 58:20
Run: 12:27
Finish: 59:32
38 109 Hagenbuch Fabienne Tri-Team Heuchelberg AK 20 12 GER 51:48.72 20:59 40 16:01 50 13:18 Hagenbuch Fabienne (109) Swim: 20:59
Trans1: 21:39
Trans1_Swim: 40
Bike1: 28:45
Bike_Finish: 37:40
Bike: 16:01
Trans2: 38:30
Trans2_Bike: 50
Run1: 44:39
Run2: 50:37
Run: 13:18
Finish: 51:48
37 94 Kastl Zita TV 1848 Erlangen AK 20 11 GER 51:06.82 20:50 37 16:19 48 12:32 Kastl Zita (94) Swim: 20:50
Trans1: 21:27
Trans1_Swim: 37
Bike1: 28:43
Bike_Finish: 37:46
Bike: 16:19
Trans2: 38:34
Trans2_Bike: 48
Run1: 43:43
Run2: 49:50
Run: 12:32
Finish: 51:06
36 85 Willersin Tanja KOCH Freiburg AK 25 13 GER 50:36.59 21:33 59 16:38 43 10:43 Willersin Tanja (85) Swim: 21:33
Trans1: 22:32
Trans1_Swim: 59
Bike1: 30:05
Bike_Finish: 39:10
Bike: 16:38
Trans2: 39:53
Trans2_Bike: 43
Run1: 44:17
Run2: 49:25
Run: 10:43
Finish: 50:36
35 89 Stützel Tami Eintracht Frankfurt AK 25 12 GER 50:27.95 21:14 37 16:20 50 11:26 Stützel Tami (89) Swim: 21:14
Trans1: 21:51
Trans1_Swim: 37
Bike1: 29:16
Bike_Finish: 38:11
Bike: 16:20
Trans2: 39:01
Trans2_Bike: 50
Run1: 43:47
Run2: 49:20
Run: 11:26
Finish: 50:27
34 86 Strobach Mieke KOCH Freiburg AK 20 10 GER 50:06.49 21:34 59 16:40 40 10:13 Strobach Mieke (86) Swim: 21:34
Trans1: 22:33
Trans1_Swim: 59
Bike1: 30:05
Bike_Finish: 39:13
Bike: 16:40
Trans2: 39:53
Trans2_Bike: 40
Run1: 44:07
Run2: 49:05
Run: 10:13
Finish: 50:06
33 87 Moser Valerie KOCH Freiburg AK 20 9 GER 50:05.87 21:33 59 16:40 44 10:09 Moser Valerie (87) Swim: 21:33
Trans1: 22:32
Trans1_Swim: 59
Bike1: 30:05
Bike_Finish: 39:12
Bike: 16:40
Trans2: 39:56
Trans2_Bike: 44
Run1: 44:07
Run2: 49:05
Run: 10:09
Finish: 50:05
32 88 Lowinus Theresa KOCH Freiburg AK 30 3 GER 50:04.50 21:34 01:00 16:38 45 10:07 Lowinus Theresa (88) Swim: 21:34
Trans1: 22:34
Trans1_Swim: 01:00
Bike1: 30:05
Bike_Finish: 39:12
Bike: 16:38
Trans2: 39:57
Trans2_Bike: 45
Run1: 44:05
Run2: 49:03
Run: 10:07
Finish: 50:04
31 103 Hartlieb Hannah REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK 25 11 GER 50:01.82 20:45 48 16:42 46 11:00 Hartlieb Hannah (103) Swim: 20:45
Trans1: 21:33
Trans1_Swim: 48
Bike1: 29:02
Bike_Finish: 38:15
Bike: 16:42
Trans2: 39:01
Trans2_Bike: 46
Run1: 43:35
Run2: 48:48
Run: 11:00
Finish: 50:01
30 104 Frickenhelm Hannah REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK 20 8 GER 50:01.36 20:45 46 16:43 46 11:01 Frickenhelm Hannah (104) Swim: 20:45
Trans1: 21:31
Trans1_Swim: 46
Bike1: 29:02
Bike_Finish: 38:14
Bike: 16:43
Trans2: 39:00
Trans2_Bike: 46
Run1: 43:34
Run2: 48:47
Run: 11:01
Finish: 50:01
29 102 Fleck Franziska REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK 45 1 GER 50:01.20 20:45 49 16:39 47 11:01 Fleck Franziska (102) Swim: 20:45
Trans1: 21:34
Trans1_Swim: 49
Bike1: 29:01
Bike_Finish: 38:13
Bike: 16:39
Trans2: 39:00
Trans2_Bike: 47
Run1: 43:34
Run2: 48:47
Run: 11:01
Finish: 50:01
28 117 Kricheldorf Anja SG Remchingen/Neckarsulm JUN 5 GER 50:01.16 20:12 40 16:11 44 12:14 Kricheldorf Anja (117) Swim: 20:12
Trans1: 20:52
Trans1_Swim: 40
Bike1: 28:11
Bike_Finish: 37:03
Bike: 16:11
Trans2: 37:47
Trans2_Bike: 44
Run1: 42:52
Run2: 48:50
Run: 12:14
Finish: 50:01
27 92 Nieschlag Nele Eintracht Frankfurt AK 25 10 GER 49:49.24 21:15 38 16:17 49 10:50 Nieschlag Nele (92) Swim: 21:15
Trans1: 21:53
Trans1_Swim: 38
Bike1: 29:16
Bike_Finish: 38:10
Bike: 16:17
Trans2: 38:59
Trans2_Bike: 49
Run1: 43:26
Run2: 48:40
Run: 10:50
Finish: 49:49
26 91 Breidenbicher Nina Eintracht Frankfurt AK 20 7 GER 49:49.18 21:14 37 16:21 47 10:50 Breidenbicher Nina (91) Swim: 21:14
Trans1: 21:51
Trans1_Swim: 37
Bike1: 29:16
Bike_Finish: 38:12
Bike: 16:21
Trans2: 38:59
Trans2_Bike: 47
Run1: 43:26
Run2: 48:40
Run: 10:50
Finish: 49:49
25 90 Jagau Imke Eintracht Frankfurt AK 30 2 GER 49:49.03 21:15 37 16:20 46 10:51 Jagau Imke (90) Swim: 21:15
Trans1: 21:52
Trans1_Swim: 37
Bike1: 29:16
Bike_Finish: 38:12
Bike: 16:20
Trans2: 38:58
Trans2_Bike: 46
Run1: 43:25
Run2: 48:40
Run: 10:51
Finish: 49:49
24 95 Kraft Simone TV 1848 Erlangen AK 25 9 GER 49:24.71 20:49 37 16:17 44 10:57 Kraft Simone (95) Swim: 20:49
Trans1: 21:26
Trans1_Swim: 37
Bike1: 28:42
Bike_Finish: 37:43
Bike: 16:17
Trans2: 38:27
Trans2_Bike: 44
Run1: 43:06
Run2: 48:19
Run: 10:57
Finish: 49:24
23 96 Möllers Juliane TV 1848 Erlangen JUN 4 GER 49:24.55 20:48 38 16:17 45 10:56 Möllers Juliane (96) Swim: 20:48
Trans1: 21:26
Trans1_Swim: 38
Bike1: 28:42
Bike_Finish: 37:43
Bike: 16:17
Trans2: 38:28
Trans2_Bike: 45
Run1: 43:07
Run2: 48:19
Run: 10:56
Finish: 49:24
22 93 Tonak Lara TV 1848 Erlangen JUN 3 GER 49:24.53 20:50 38 16:17 44 10:55 Tonak Lara (93) Swim: 20:50
Trans1: 21:28
Trans1_Swim: 38
Bike1: 28:42
Bike_Finish: 37:45
Bike: 16:17
Trans2: 38:29
Trans2_Bike: 44
Run1: 43:06
Run2: 48:19
Run: 10:55
Finish: 49:24
21 112 Buggle Mattea Tri-Team Heuchelberg AK 20 6 GER 48:56.29 20:59 40 16:02 47 10:28 Buggle Mattea (112) Swim: 20:59
Trans1: 21:39
Trans1_Swim: 40
Bike1: 28:45
Bike_Finish: 37:41
Bike: 16:02
Trans2: 38:28
Trans2_Bike: 47
Run1: 42:49
Run2: 47:53
Run: 10:28
Finish: 48:56
20 111 Hoffmann Laura Tri-Team Heuchelberg AK 25 8 GER 48:56.09 21:00 40 15:59 47 10:30 Hoffmann Laura (111) Swim: 21:00
Trans1: 21:40
Trans1_Swim: 40
Bike1: 28:45
Bike_Finish: 37:39
Bike: 15:59
Trans2: 38:26
Trans2_Bike: 47
Run1: 42:49
Run2: 47:52
Run: 10:30
Finish: 48:56
19 110 Hagenbuch Sophia Tri-Team Heuchelberg AK 20 5 GER 48:55.90 20:58 40 16:04 45 10:28 Hagenbuch Sophia (110) Swim: 20:58
Trans1: 21:38
Trans1_Swim: 40
Bike1: 28:45
Bike_Finish: 37:42
Bike: 16:04
Trans2: 38:27
Trans2_Bike: 45
Run1: 42:50
Run2: 47:53
Run: 10:28
Finish: 48:55
18 97 Jung Karin TRISTAR Bundesligateam OTC Regensburg AK 20 4 GER 48:35.09 20:32 35 15:51 46 10:51 Jung Karin (97) Swim: 20:32
Trans1: 21:07
Trans1_Swim: 35
Bike1: 28:24
Bike_Finish: 36:58
Bike: 15:51
Trans2: 37:44
Trans2_Bike: 46
Run1: 42:16
Run2: 47:34
Run: 10:51
Finish: 48:35
17 106 Neidhardt Anne Karlsruher Lemminge AK 25 7 GER 48:02.49 20:38 44 15:38 39 10:23 Neidhardt Anne (106) Swim: 20:38
Trans1: 21:22
Trans1_Swim: 44
Bike1: 28:18
Bike_Finish: 37:00
Bike: 15:38
Trans2: 37:39
Trans2_Bike: 39
Run1: 41:54
Run2: 46:59
Run: 10:23
Finish: 48:02
16 98 Bader Clara Maria TRISTAR Bundesligateam OTC Regensburg AK 25 6 GER 47:48.08 20:32 37 15:50 44 10:05 Bader Clara Maria (98) Swim: 20:32
Trans1: 21:09
Trans1_Swim: 37
Bike1: 28:24
Bike_Finish: 36:59
Bike: 15:50
Trans2: 37:43
Trans2_Bike: 44
Run1: 41:59
Run2: 46:50
Run: 10:05
Finish: 47:48
15 99 Buser Kristin TRISTAR Bundesligateam OTC Regensburg AK 25 5 GER 47:47.63 20:33 35 15:49 45 10:05 Buser Kristin (99) Swim: 20:33
Trans1: 21:08
Trans1_Swim: 35
Bike1: 28:24
Bike_Finish: 36:57
Bike: 15:49
Trans2: 37:42
Trans2_Bike: 45
Run1: 41:59
Run2: 46:50
Run: 10:05
Finish: 47:47
14 100 Bradshaw Ines TRISTAR Bundesligateam OTC Regensburg AK 35 1 GER 47:47.31 20:32 34 15:50 47 10:04 Bradshaw Ines (100) Swim: 20:32
Trans1: 21:06
Trans1_Swim: 34
Bike1: 28:23
Bike_Finish: 36:56
Bike: 15:50
Trans2: 37:43
Trans2_Bike: 47
Run1: 41:59
Run2: 46:49
Run: 10:04
Finish: 47:47
13 118 Späth Hannah SG Remchingen/Neckarsulm JA 3 GER 47:44.52 20:12 41 16:08 41 10:02 Späth Hannah (118) Swim: 20:12
Trans1: 20:53
Trans1_Swim: 41
Bike1: 28:12
Bike_Finish: 37:01
Bike: 16:08
Trans2: 37:42
Trans2_Bike: 41
Run1: 41:59
Run2: 46:51
Run: 10:02
Finish: 47:44
12 120 Bouchti Marielle SG Remchingen/Neckarsulm JA 2 GER 47:43.85 20:14 39 16:08 42 10:00 Bouchti Marielle (120) Swim: 20:14
Trans1: 20:53
Trans1_Swim: 39
Bike1: 28:11
Bike_Finish: 37:01
Bike: 16:08
Trans2: 37:43
Trans2_Bike: 42
Run1: 41:59
Run2: 46:51
Run: 10:00
Finish: 47:43
11 119 Herzberg Tabea Elisabeth SG Remchingen/Neckarsulm JUN 2 GER 47:43.82 20:13 41 16:08 41 10:00 Herzberg Tabea Elisabeth (119) Swim: 20:13
Trans1: 20:54
Trans1_Swim: 41
Bike1: 28:12
Bike_Finish: 37:02
Bike: 16:08
Trans2: 37:43
Trans2_Bike: 41
Run1: 41:59
Run2: 46:52
Run: 10:00
Finish: 47:43
10 107 Wipfler Claudia Karlsruher Lemminge AK 30 1 GER 47:35.43 20:39 45 15:30 45 09:56 Wipfler Claudia (107) Swim: 20:39
Trans1: 21:24
Trans1_Swim: 45
Bike1: 28:17
Bike_Finish: 36:54
Bike: 15:30
Trans2: 37:39
Trans2_Bike: 45
Run1: 41:49
Run2: 46:36
Run: 09:56
Finish: 47:35
9 105 Roth Sabrina Karlsruher Lemminge AK 25 4 GER 47:35.18 20:38 45 15:28 47 09:57 Roth Sabrina (105) Swim: 20:38
Trans1: 21:23
Trans1_Swim: 45
Bike1: 28:18
Bike_Finish: 36:51
Bike: 15:28
Trans2: 37:38
Trans2_Bike: 47
Run1: 41:50
Run2: 46:36
Run: 09:57
Finish: 47:35
8 108 Haug Saskia Karlsruher Lemminge AK 25 3 GER 47:34.88 20:39 43 15:36 46 09:50 Haug Saskia (108) Swim: 20:39
Trans1: 21:22
Trans1_Swim: 43
Bike1: 28:18
Bike_Finish: 36:58
Bike: 15:36
Trans2: 37:44
Trans2_Bike: 46
Run1: 41:50
Run2: 46:36
Run: 09:50
Finish: 47:34
7 84 Schildhauer Franziska TSV Amicitia Viernheim II AK 20 3 GER 46:59.45 19:02 37 16:01 43 10:36 Schildhauer Franziska (84) Swim: 19:02
Trans1: 19:39
Trans1_Swim: 37
Bike1: 26:50
Bike_Finish: 35:40
Bike: 16:01
Trans2: 36:23
Trans2_Bike: 43
Run1: 40:44
Run2: 45:53
Run: 10:36
Finish: 46:59
6 81 Heidemann Nina TSV Amicitia Viernheim II AK 20 2 GER 46:14.48 19:03 36 16:03 40 09:52 Heidemann Nina (81) Swim: 19:03
Trans1: 19:39
Trans1_Swim: 36
Bike1: 26:50
Bike_Finish: 35:42
Bike: 16:03
Trans2: 36:22
Trans2_Bike: 40
Run1: 40:35
Run2: 45:16
Run: 09:52
Finish: 46:14
5 82 Heidemann Kim TSV Amicitia Viernheim II AK 20 1 GER 46:13.90 19:03 34 16:04 41 09:51 Heidemann Kim (82) Swim: 19:03
Trans1: 19:37
Trans1_Swim: 34
Bike1: 26:50
Bike_Finish: 35:41
Bike: 16:04
Trans2: 36:22
Trans2_Bike: 41
Run1: 40:35
Run2: 45:16
Run: 09:51
Finish: 46:13
4 83 Stößer Sophia TSV Amicitia Viernheim II JUN 1 GER 46:13.65 19:02 35 16:04 41 09:51 Stößer Sophia (83) Swim: 19:02
Trans1: 19:37
Trans1_Swim: 35
Bike1: 26:50
Bike_Finish: 35:41
Bike: 16:04
Trans2: 36:22
Trans2_Bike: 41
Run1: 40:35
Run2: 45:16
Run: 09:51
Finish: 46:13
3 122 Dormehl Verena TV Viktoria Augsburg AK 25 2 GER 46:09.65 19:06 39 16:03 45 09:36 Dormehl Verena (122) Swim: 19:06
Trans1: 19:45
Trans1_Swim: 39
Bike1: 26:56
Bike_Finish: 35:48
Bike: 16:03
Trans2: 36:33
Trans2_Bike: 45
Run1: 40:35
Run2: 45:11
Run: 09:36
Finish: 46:09
2 124 Koller Nina TV Viktoria Augsburg AK 25 1 GER 46:08.56 19:06 37 16:03 47 09:35 Koller Nina (124) Swim: 19:06
Trans1: 19:43
Trans1_Swim: 37
Bike1: 26:57
Bike_Finish: 35:46
Bike: 16:03
Trans2: 36:33
Trans2_Bike: 47
Run1: 40:34
Run2: 45:10
Run: 09:35
Finish: 46:08
1 123 Hehenwarter Linda TV Viktoria Augsburg JA 1 AUT 46:08.35 19:06 38 16:04 44 09:36 Hehenwarter Linda (123) Swim: 19:06
Trans1: 19:44
Trans1_Swim: 38
Bike1: 26:57
Bike_Finish: 35:48
Bike: 16:04
Trans2: 36:32
Trans2_Bike: 44
Run1: 40:34
Run2: 45:11
Run: 09:36
Finish: 46:08
44 101 Gündogan Chiara REA Card Triathlon Team TuS Griesheim JA DNF GER 20:45 48 Gündogan Chiara (101) Swim: 20:45
Trans1: 21:33
Trans1_Swim: 48
44 121 Saal Kornelia TV Viktoria Augsburg AK 30 DNF GER 19:05 40 19:04 01:09 Saal Kornelia (121) Swim: 19:05
Trans1: 19:45
Trans1_Swim: 40
Bike1: 28:18
Bike_Finish: 38:49
Bike: 19:04
Trans2: 39:58
Trans2_Bike: 01:09
Run1: 45:59