9 292 Milena Vogel TuS Schleiden 1908 / Team DerGrünePunkt AK18-19 1 GER 03:47:24.44 27:28 01:37 02:22:07 02:06 54:06 Milena Vogel (292) Swim: 27:28
Trans1: 29:05
Trans1_Swim: 01:37
Bike1: 01:32:37
Bike_Finish: 02:51:12
Bike_Lap1: 01:03:32
Bike: 02:22:07
Trans2: 02:53:18
Trans2_Bike: 02:06
Run: 54:06
Finish: 03:47:24
1 221 Anna Pauline Sasserath SC Bayer 05 Uerdingen AK20-24 1 GER 03:30:05.74 21:52 55 02:09:07 01:17 56:54 Anna Pauline Sasserath (221) Swim: 21:52
Trans1: 22:47
Trans1_Swim: 55
Bike1: 01:20:54
Bike_Finish: 02:31:54
Bike_Lap1: 58:07
Bike: 02:09:07
Trans2: 02:33:11
Trans2_Bike: 01:17
Run: 56:54
Finish: 03:30:05
14 230 Emily Hoy SV Elbland Coswig-Meißen AK20-24 2 GER 04:11:54.56 27:48 45 02:36:20 01:20 01:05:41 Emily Hoy (230) Swim: 27:48
Trans1: 28:33
Trans1_Swim: 45
Bike1: 01:35:38
Bike_Finish: 03:04:53
Bike_Lap1: 01:07:05
Bike: 02:36:20
Trans2: 03:06:13
Trans2_Bike: 01:20
Run: 01:05:41
Finish: 04:11:54
DNF 186 Anna Spindler SV Halle Triathlon AK20-24 DNF GER 26:40 01:08 Anna Spindler (186) Swim: 26:40
Trans1: 27:48
Trans1_Swim: 01:08
Bike1: 03:07:51
Bike_Lap1: 02:40:03
19 204 Annalena Held SG Adelsberg e.V. AK20-24 3 GER 04:40:15.89 29:17 01:04 02:47:13 01:21 01:21:20 Annalena Held (204) Swim: 29:17
Trans1: 30:21
Trans1_Swim: 01:04
Bike1: 01:45:21
Bike_Finish: 03:17:34
Bike_Lap1: 01:15:00
Bike: 02:47:13
Trans2: 03:18:55
Trans2_Bike: 01:21
Run: 01:21:20
Finish: 04:40:15
5 276 Franziska Küttner SG Adelsberg AK25-29 1 GER 03:37:58.43 25:38 01:31 02:16:29 01:11 53:09 Franziska Küttner (276) Swim: 25:38
Trans1: 27:09
Trans1_Swim: 01:31
Bike1: 01:29:03
Bike_Finish: 02:43:38
Bike_Lap1: 01:01:54
Bike: 02:16:29
Trans2: 02:44:49
Trans2_Bike: 01:11
Run: 53:09
Finish: 03:37:58
3 220 Helena Pretzl TV Burglengenfeld AK30-34 1 GER 03:34:49.43 25:13 50 02:13:30 01:22 53:54 Helena Pretzl (220) Swim: 25:13
Trans1: 26:03
Trans1_Swim: 50
Bike1: 01:27:27
Bike_Finish: 02:39:33
Bike_Lap1: 01:01:24
Bike: 02:13:30
Trans2: 02:40:55
Trans2_Bike: 01:22
Run: 53:54
Finish: 03:34:49
13 85 Nadine Rühl Team Erdinger Alkohlfrei AK30-34 3 GER 04:07:23.07 33:57 02:21 02:32:39 01:45 56:41 Nadine Rühl (85) Swim: 33:57
Trans1: 36:18
Trans1_Swim: 02:21
Bike1: 01:45:00
Bike_Finish: 03:08:57
Bike_Lap1: 01:08:42
Bike: 02:32:39
Trans2: 03:10:42
Trans2_Bike: 01:45
Run: 56:41
Finish: 04:07:23
8 118 Tina Kutschki TSV 1848 Flöha / GHOST-Bikes AK30-34 2 GER 03:44:36.73 30:26 02:27 02:10:40 01:34 59:29 Tina Kutschki (118) Swim: 30:26
Trans1: 32:53
Trans1_Swim: 02:27
Bike1: 01:32:25
Bike_Finish: 02:43:33
Bike_Lap1: 59:32
Bike: 02:10:40
Trans2: 02:45:07
Trans2_Bike: 01:34
Run: 59:29
Finish: 03:44:36
11 265 Alexandra Rudl Nonplusultra Esslingen AK35-39 2 GER 03:51:07.75 26:11 01:58 02:25:24 02:16 55:18 Alexandra Rudl (265) Swim: 26:11
Trans1: 28:09
Trans1_Swim: 01:58
Bike1: 01:31:14
Bike_Finish: 02:53:33
Bike_Lap1: 01:03:05
Bike: 02:25:24
Trans2: 02:55:49
Trans2_Bike: 02:16
Run: 55:18
Finish: 03:51:07
6 94 Sara-Diane Gorges Team SRH Campus Sports AK35-39 1 GER 03:41:59.03 26:46 01:11 02:15:45 01:36 56:41 Sara-Diane Gorges (94) Swim: 26:46
Trans1: 27:57
Trans1_Swim: 01:11
Bike1: 01:29:09
Bike_Finish: 02:43:42
Bike_Lap1: 01:01:12
Bike: 02:15:45
Trans2: 02:45:18
Trans2_Bike: 01:36
Run: 56:41
Finish: 03:41:59
17 147 Silke Schmidt Allround Gesundheitssport Niederrhein AK40-44 3 GER 04:32:14.48 30:22 03:41 02:51:33 02:41 01:03:57 Silke Schmidt (147) Swim: 30:22
Trans1: 34:03
Trans1_Swim: 03:41
Bike1: 01:50:49
Bike_Finish: 03:25:36
Bike_Lap1: 01:16:46
Bike: 02:51:33
Trans2: 03:28:17
Trans2_Bike: 02:41
Run: 01:03:57
Finish: 04:32:14
7 242 Birgit Unterberger Kleinmachnower Lauf Club AK40-44 1 GER 03:43:32.31 30:23 02:29 02:12:31 01:54 56:15 Birgit Unterberger (242) Swim: 30:23
Trans1: 32:52
Trans1_Swim: 02:29
Bike1: 01:29:15
Bike_Finish: 02:45:23
Bike_Lap1: 56:23
Bike: 02:12:31
Trans2: 02:47:17
Trans2_Bike: 01:54
Run: 56:15
Finish: 03:43:32
21 185 Stefanie Arnold-Richardt SG Athletico Büdelsdorf AK40-44 4 GER 04:43:42.71 34:16 02:42 02:51:51 02:19 01:12:34 Stefanie Arnold-Richardt (185) Swim: 34:16
Trans1: 36:58
Trans1_Swim: 02:42
Bike1: 01:52:52
Bike_Finish: 03:28:49
Bike_Lap1: 01:15:54
Bike: 02:51:51
Trans2: 03:31:08
Trans2_Bike: 02:19
Run: 01:12:34
Finish: 04:43:42
DNF 101 Frauke Kielblock Nonplusultra Esslingen AK40-44 DNF GER 16:06 Frauke Kielblock (101) Swim: 16:06
DNF 102 Daniela Tóth A3K Berlin AK40-44 DNF GER 27:04 01:07 Daniela Tóth (102) Swim: 27:04
Trans1: 28:11
Trans1_Swim: 01:07
Bike1: 01:42:23
Bike_Lap1: 01:14:12
12 112 Susanne Richter Laufteam Gelnhausen e.V. AK40-44 2 GER 03:52:04.34 32:36 02:42 02:18:03 01:39 57:04 Susanne Richter (112) Swim: 32:36
Trans1: 35:18
Trans1_Swim: 02:42
Bike1: 01:37:06
Bike_Finish: 02:53:21
Bike_Lap1: 01:01:48
Bike: 02:18:03
Trans2: 02:55:00
Trans2_Bike: 01:39
Run: 57:04
Finish: 03:52:04
10 223 Knape Uta Ute Mückel Triathlon Verein AK45-49 1 GER 03:49:22.23 31:43 02:26 02:16:28 02:02 56:43 Knape Uta (223) Swim: 31:43
Trans1: 34:09
Trans1_Swim: 02:26
Bike1: 01:37:40
Bike_Finish: 02:50:37
Bike_Lap1: 01:03:31
Bike: 02:16:28
Trans2: 02:52:39
Trans2_Bike: 02:02
Run: 56:43
Finish: 03:49:22
20 73 Tina Hölscher MRRC München e.V. AK45-49 3 GER 04:42:09.05 31:41 02:15 02:49:15 01:44 01:17:14 Tina Hölscher (73) Swim: 31:41
Trans1: 33:56
Trans1_Swim: 02:15
Bike1: 01:49:41
Bike_Finish: 03:23:11
Bike_Lap1: 01:15:45
Bike: 02:49:15
Trans2: 03:24:55
Trans2_Bike: 01:44
Run: 01:17:14
Finish: 04:42:09
15 289 Claudia Bonnes KSV Baunatal AK45-49 2 GER 04:12:21.98 28:06 02:00 02:37:36 02:31 01:02:08 Claudia Bonnes (289) Swim: 28:06
Trans1: 30:06
Trans1_Swim: 02:00
Bike1: 01:43:11
Bike_Finish: 03:07:42
Bike_Lap1: 01:13:05
Bike: 02:37:36
Trans2: 03:10:13
Trans2_Bike: 02:31
Run: 01:02:08
Finish: 04:12:21
18 140 Marietheres Rudolph-Meier SC Altenrheine AK50-54 3 GER 04:39:38.32 31:02 01:52 02:54:49 02:10 01:09:45 Marietheres Rudolph-Meier (140) Swim: 31:02
Trans1: 32:54
Trans1_Swim: 01:52
Bike1: 01:50:16
Bike_Finish: 03:27:43
Bike_Lap1: 01:17:22
Bike: 02:54:49
Trans2: 03:29:53
Trans2_Bike: 02:10
Run: 01:09:45
Finish: 04:39:38
22 277 Claudia Bregulla-Linke SC Riederau AK50-54 4 GER 04:45:54.18 29:56 01:09 03:05:12 02:01 01:07:36 Claudia Bregulla-Linke (277) Swim: 29:56
Trans1: 31:05
Trans1_Swim: 01:09
Bike1: 01:43:55
Bike_Finish: 03:36:17
Bike_Lap1: 01:12:50
Bike: 03:05:12
Trans2: 03:38:18
Trans2_Bike: 02:01
Run: 01:07:36
Finish: 04:45:54
4 192 Tanja Nehme Ski Club Meißner AK50-54 2 GER 03:37:33.24 29:49 01:24 02:08:23 01:24 56:33 Tanja Nehme (192) Swim: 29:49
Trans1: 31:13
Trans1_Swim: 01:24
Bike1: 01:29:21
Bike_Finish: 02:39:36
Bike_Lap1: 58:08
Bike: 02:08:23
Trans2: 02:41:00
Trans2_Bike: 01:24
Run: 56:33
Finish: 03:37:33
2 295 Birgit Jüngst-Dauber VFL Marburg 1860 /dasSportwerkRaceteam AK50-54 1 GER 03:31:22.80 32:25 01:20 02:01:26 01:25 54:46 Birgit Jüngst-Dauber (295) Swim: 32:25
Trans1: 33:45
Trans1_Swim: 01:20
Bike1: 01:28:17
Bike_Finish: 02:35:11
Bike_Lap1: 54:32
Bike: 02:01:26
Trans2: 02:36:36
Trans2_Bike: 01:25
Run: 54:46
Finish: 03:31:22
16 88 Angela Boczek Tus Rotenburg AK55-59 1 GER 04:18:19.57 30:10 45 02:40:51 01:29 01:05:04 Angela Boczek (88) Swim: 30:10
Trans1: 30:55
Trans1_Swim: 45
Bike1: 01:42:56
Bike_Finish: 03:11:46
Bike_Lap1: 01:12:01
Bike: 02:40:51
Trans2: 03:13:15
Trans2_Bike: 01:29
Run: 01:05:04
Finish: 04:18:19
23 272 Christiane Schmitz TB Erlangen AK55-59 2 GER 05:09:32.41 34:54 04:25 03:01:55 04:56 01:23:22 Christiane Schmitz (272) Swim: 34:54
Trans1: 39:19
Trans1_Swim: 04:25
Bike1: 01:58:37
Bike_Finish: 03:41:14
Bike_Lap1: 01:19:18
Bike: 03:01:55
Trans2: 03:46:10
Trans2_Bike: 04:56
Run: 01:23:22
Finish: 05:09:32
24 171 Karin Schulz VfB Salzkotten AK65-69 1 GER 05:11:07.96 32:14 02:20 03:09:55 02:20 01:24:18 Karin Schulz (171) Swim: 32:14
Trans1: 34:34
Trans1_Swim: 02:20
Bike1: 01:59:14
Bike_Finish: 03:44:29
Bike_Lap1: 01:24:40
Bike: 03:09:55
Trans2: 03:46:49
Trans2_Bike: 02:20
Run: 01:24:18
Finish: 05:11:07