67 739 Robert Rauch Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg AK1 DNS GER Robert Rauch (739) 67 749 Christian Beyer Puma Team TV 48 Erlangen AK3 DNS GER Christian Beyer (749) 67 755 Nicolas Krämer Tri Post Trier Sport AK1 DNS GER Nicolas Krämer (755) 12 713 Jonas Poetsch REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK2 3 GER 59:32.35 09:36 32 29:24 47 19:13 Jonas Poetsch (713) Swim: 09:36
Trans1: 10:08
Trans1_Swim: 32
Bike1: 15:35
Bike2: 20:17
Bike3: 25:03
Bike4: 29:47
Bike5: 34:37
Bike_Finish: 39:32
Bike: 29:24
Trans2: 40:19
Trans2_Bike: 47
Run: 19:13
Finish: 59:32
13 715 Daniel Schmoll REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK4 1 GER 59:32.69 09:36 33 29:22 47 19:14 Daniel Schmoll (715) Swim: 09:36
Trans1: 10:09
Trans1_Swim: 33
Bike1: 15:34
Bike2: 20:17
Bike3: 25:03
Bike4: 29:46
Bike5: 34:36
Bike_Finish: 39:31
Bike: 29:22
Trans2: 40:18
Trans2_Bike: 47
Run: 19:14
Finish: 59:32
64 714 Torben Koch REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK1 20 GER 01:05:10.57 09:37 34 33:10 01:01 20:48 Torben Koch (714) Swim: 09:37
Trans1: 10:11
Trans1_Swim: 34
Bike1: 15:35
Bike2: 20:49
Bike3: 26:28
Bike4: 32:06
Bike5: 37:44
Bike_Finish: 43:21
Bike: 33:10
Trans2: 44:22
Trans2_Bike: 01:01
Run: 20:48
Finish: 01:05:10
8 703 Felix Schwarz Triathlon Team DSW Darmstadt JUN 2 GER 59:02.81 09:43 31 28:37 52 19:19 Felix Schwarz (703) Swim: 09:43
Trans1: 10:14
Trans1_Swim: 31
Bike1: 15:39
Bike2: 20:12
Bike3: 24:52
Bike4: 29:30
Bike5: 34:07
Bike_Finish: 38:51
Bike: 28:37
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 52
Run: 19:19
Finish: 59:02
11 711 Marius Lau REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK1 2 GER 59:32.34 09:43 33 29:16 50 19:10 Marius Lau (711) Swim: 09:43
Trans1: 10:16
Trans1_Swim: 33
Bike1: 15:35
Bike2: 20:18
Bike3: 25:02
Bike4: 29:46
Bike5: 34:36
Bike_Finish: 39:32
Bike: 29:16
Trans2: 40:22
Trans2_Bike: 50
Run: 19:10
Finish: 59:32
10 712 Maximilian Hammann REA Card Triathlon Team TuS Griesheim JUN 3 GER 59:32.17 09:44 28 29:21 51 19:08 Maximilian Hammann (712) Swim: 09:44
Trans1: 10:12
Trans1_Swim: 28
Bike1: 15:34
Bike2: 20:18
Bike3: 25:04
Bike4: 29:46
Bike5: 34:37
Bike_Finish: 39:33
Bike: 29:21
Trans2: 40:24
Trans2_Bike: 51
Run: 19:08
Finish: 59:32
9 705 Thomas Ott Triathlon Team DSW Darmstadt JA 4 GER 59:02.94 09:45 30 28:36 51 19:20 Thomas Ott (705) Swim: 09:45
Trans1: 10:15
Trans1_Swim: 30
Bike1: 15:38
Bike2: 20:11
Bike3: 24:52
Bike4: 29:32
Bike5: 34:08
Bike_Finish: 38:51
Bike: 28:36
Trans2: 39:42
Trans2_Bike: 51
Run: 19:20
Finish: 59:02
7 701 Steffen Kundel Triathlon Team DSW Darmstadt AK2 2 GER 59:02.08 09:46 30 28:36 51 19:19 Steffen Kundel (701) Swim: 09:46
Trans1: 10:16
Trans1_Swim: 30
Bike1: 15:38
Bike2: 20:11
Bike3: 24:53
Bike4: 29:30
Bike5: 34:06
Bike_Finish: 38:52
Bike: 28:36
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 51
Run: 19:19
Finish: 59:02
52 702 Julius Gatermann Triathlon Team DSW Darmstadt AK1 15 GER 01:03:27.70 09:48 29 28:37 01:04 23:29 Julius Gatermann (702) Swim: 09:48
Trans1: 10:17
Trans1_Swim: 29
Bike1: 15:37
Bike2: 20:13
Bike3: 24:52
Bike4: 29:31
Bike5: 34:08
Bike_Finish: 38:54
Bike: 28:37
Trans2: 39:58
Trans2_Bike: 01:04
Run: 23:29
Finish: 01:03:27
2 706 David Breinlinger Team Nikar Heidelberg JUN 1 GER 58:09.27 09:49 38 28:27 48 18:27 David Breinlinger (706) Swim: 09:49
Trans1: 10:27
Trans1_Swim: 38
Bike1: 15:39
Bike2: 20:15
Bike3: 24:54
Bike5: 34:11
Bike_Finish: 38:54
Bike: 28:27
Trans2: 39:42
Trans2_Bike: 48
Run: 18:27
Finish: 58:09
1 708 Nick Ziegler Team Nikar Heidelberg JA 1 GER 58:09.23 09:50 37 28:26 50 18:26 Nick Ziegler (708) Swim: 09:50
Trans1: 10:27
Trans1_Swim: 37
Bike1: 15:39
Bike2: 20:16
Bike3: 24:55
Bike4: 29:32
Bike5: 34:12
Bike_Finish: 38:53
Bike: 28:26
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 50
Run: 18:26
Finish: 58:09
6 704 Uwe Drescher Triathlon Team DSW Darmstadt AK2 1 GER 59:01.87 09:52 26 28:34 50 19:19 Uwe Drescher (704) Swim: 09:52
Trans1: 10:18
Trans1_Swim: 26
Bike1: 15:38
Bike2: 20:12
Bike3: 24:52
Bike4: 29:30
Bike5: 34:07
Bike_Finish: 38:52
Bike: 28:34
Trans2: 39:42
Trans2_Bike: 50
Run: 19:19
Finish: 59:01
3 709 Chris Ziehmer Team Nikar Heidelberg JA 2 GER 58:09.28 09:53 35 28:27 49 18:25 Chris Ziehmer (709) Swim: 09:53
Trans1: 10:28
Trans1_Swim: 35
Bike1: 15:40
Bike2: 20:15
Bike3: 24:54
Bike4: 29:33
Bike5: 34:10
Bike_Finish: 38:55
Bike: 28:27
Trans2: 39:44
Trans2_Bike: 49
Run: 18:25
Finish: 58:09
4 710 Maximilian Saßerath Team Nikar Heidelberg AK1 1 GER 58:09.40 09:54 36 28:23 48 18:28 Maximilian Saßerath (710) Swim: 09:54
Trans1: 10:30
Trans1_Swim: 36
Bike1: 15:40
Bike2: 20:15
Bike3: 24:53
Bike4: 29:31
Bike5: 34:10
Bike_Finish: 38:53
Bike: 28:23
Trans2: 39:41
Trans2_Bike: 48
Run: 18:28
Finish: 58:09
5 707 Jakob Breinlinger Team Nikar Heidelberg JA 3 GER 58:25.39 09:56 33 28:25 49 18:42 Jakob Breinlinger (707) Swim: 09:56
Trans1: 10:29
Trans1_Swim: 33
Bike1: 15:39
Bike2: 20:16
Bike3: 24:55
Bike4: 29:32
Bike5: 34:11
Bike_Finish: 38:54
Bike: 28:25
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 49
Run: 18:42
Finish: 58:25
24 758 Andreas Prem SSV Forchheim AK2 7 AUT 01:00:41.63 10:10 37 29:21 52 19:41 Andreas Prem (758) Swim: 10:10
Trans1: 10:47
Trans1_Swim: 37
Bike1: 16:09
Bike2: 20:55
Bike3: 25:44
Bike4: 30:30
Bike5: 35:17
Bike_Finish: 40:08
Bike: 29:21
Trans2: 41:00
Trans2_Bike: 52
Run: 19:41
Finish: 01:00:41
22 759 Christoph Prem SSV Forchheim AK2 6 AUT 01:00:41.02 10:12 36 29:20 54 19:39 Christoph Prem (759) Swim: 10:12
Trans1: 10:48
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:10
Bike2: 20:53
Bike3: 25:45
Bike4: 30:30
Bike5: 35:18
Bike_Finish: 40:08
Bike: 29:20
Trans2: 41:02
Trans2_Bike: 54
Run: 19:39
Finish: 01:00:41
25 756 Ralf Gärtner SSV Forchheim AK3 1 GER 01:00:41.71 10:14 31 29:24 53 19:39 Ralf Gärtner (756) Swim: 10:14
Trans1: 10:45
Trans1_Swim: 31
Bike1: 16:09
Bike2: 20:53
Bike3: 25:43
Bike4: 30:31
Bike5: 35:18
Bike_Finish: 40:09
Bike: 29:24
Trans2: 41:02
Trans2_Bike: 53
Run: 19:39
Finish: 01:00:41
43 757 Manuel Heilmann SSV Forchheim AK1 14 GER 01:02:21.45 10:15 31 29:23 57 21:15 Manuel Heilmann (757) Swim: 10:15
Trans1: 10:46
Trans1_Swim: 31
Bike1: 16:10
Bike2: 20:54
Bike3: 25:45
Bike4: 30:31
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 40:09
Bike: 29:23
Trans2: 41:06
Trans2_Bike: 57
Run: 21:15
Finish: 01:02:21
23 760 Michael Kalb SSV Forchheim AK1 8 GER 01:00:41.13 10:17 30 29:23 53 19:38 Michael Kalb (760) Swim: 10:17
Trans1: 10:47
Trans1_Swim: 30
Bike1: 16:08
Bike2: 20:54
Bike3: 25:43
Bike4: 30:30
Bike5: 35:17
Bike_Finish: 40:10
Bike: 29:23
Trans2: 41:03
Trans2_Bike: 53
Run: 19:38
Finish: 01:00:41
20 718 Mark Scheuring SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 7 GER 01:00:39.85 10:28 42 29:38 54 18:57 Mark Scheuring (718) Swim: 10:28
Trans1: 11:10
Trans1_Swim: 42
Bike1: 16:37
Bike2: 21:27
Bike3: 26:11
Bike4: 31:00
Bike5: 35:52
Bike_Finish: 40:48
Bike: 29:38
Trans2: 41:42
Trans2_Bike: 54
Run: 18:57
Finish: 01:00:39
19 720 Dennis März SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 6 GER 01:00:39.64 10:29 41 29:40 52 18:57 Dennis März (720) Swim: 10:29
Trans1: 11:10
Trans1_Swim: 41
Bike1: 16:36
Bike2: 21:26
Bike3: 26:12
Bike4: 31:01
Bike5: 35:53
Bike_Finish: 40:50
Bike: 29:40
Trans2: 41:42
Trans2_Bike: 52
Run: 18:57
Finish: 01:00:39
31 727 Vincent Zappe Volllast TriTeam Schongau AK1 10 GER 01:01:25.84 10:29 38 30:02 51 19:25 Vincent Zappe (727) Swim: 10:29
Trans1: 11:07
Trans1_Swim: 38
Bike1: 16:40
Bike2: 21:34
Bike3: 26:27
Bike4: 31:18
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:09
Bike: 30:02
Trans2: 42:00
Trans2_Bike: 51
Run: 19:25
Finish: 01:01:25
57 717 Johannes Brönner SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 17 GER 01:04:29.86 10:31 39 29:39 51 22:49 Johannes Brönner (717) Swim: 10:31
Trans1: 11:10
Trans1_Swim: 39
Bike1: 16:36
Bike2: 21:26
Bike3: 26:11
Bike4: 30:59
Bike5: 35:54
Bike_Finish: 40:49
Bike: 29:39
Trans2: 41:40
Trans2_Bike: 51
Run: 22:49
Finish: 01:04:29
32 730 Jan Heinrich Volllast TriTeam Schongau AK1 11 GER 01:01:26.03 10:31 38 30:02 50 19:25 Jan Heinrich (730) Swim: 10:31
Trans1: 11:09
Trans1_Swim: 38
Bike1: 16:41
Bike2: 21:33
Bike3: 26:27
Bike4: 31:18
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:11
Bike: 30:02
Trans2: 42:01
Trans2_Bike: 50
Run: 19:25
Finish: 01:01:26
17 752 Tim Dülfer Tri Post Trier Sport AK1 4 GER 59:48.95 10:33 36 28:49 58 18:52 Tim Dülfer (752) Swim: 10:33
Trans1: 11:09
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:30
Bike2: 21:13
Bike3: 25:55
Bike4: 30:35
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 39:58
Bike: 28:49
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 58
Run: 18:52
Finish: 59:48
33 729 Lukas Krämer Volllast TriTeam Schongau AK3 2 GER 01:01:26.50 10:34 34 30:02 49 19:27 Lukas Krämer (729) Swim: 10:34
Trans1: 11:08
Trans1_Swim: 34
Bike1: 16:39
Bike2: 21:34
Bike3: 26:27
Bike4: 31:19
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:10
Bike: 30:02
Trans2: 41:59
Trans2_Bike: 49
Run: 19:27
Finish: 01:01:26
28 741 Jonas Kreckel SV Würzburg 05 JA 5 GER 01:01:22.58 10:34 45 29:48 57 19:18 Jonas Kreckel (741) Swim: 10:34
Trans1: 11:19
Trans1_Swim: 45
Bike1: 16:56
Bike2: 21:47
Bike3: 26:32
Bike4: 31:20
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:07
Bike: 29:48
Trans2: 42:04
Trans2_Bike: 57
Run: 19:18
Finish: 01:01:22
14 751 Andreas Theobald Tri Post Trier Sport AK1 3 GER 59:48.40 10:34 34 28:50 58 18:52 Andreas Theobald (751) Swim: 10:34
Trans1: 11:08
Trans1_Swim: 34
Bike1: 16:31
Bike2: 21:14
Bike3: 25:55
Bike4: 30:35
Bike5: 35:18
Bike_Finish: 39:58
Bike: 28:50
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 58
Run: 18:52
Finish: 59:48
18 719 Steven Scheuring SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 5 GER 01:00:39.59 10:36 36 29:37 55 18:55 Steven Scheuring (719) Swim: 10:36
Trans1: 11:12
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:35
Bike2: 21:27
Bike3: 26:12
Bike4: 30:59
Bike5: 35:53
Bike_Finish: 40:49
Bike: 29:37
Trans2: 41:44
Trans2_Bike: 55
Run: 18:55
Finish: 01:00:39
30 726 Johannes Zappe Volllast TriTeam Schongau AK1 9 GER 01:01:25.83 10:36 32 30:02 50 19:25 Johannes Zappe (726) Swim: 10:36
Trans1: 11:08
Trans1_Swim: 32
Bike1: 16:41
Bike2: 21:33
Bike3: 26:26
Bike4: 31:18
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:10
Bike: 30:02
Trans2: 42:00
Trans2_Bike: 50
Run: 19:25
Finish: 01:01:25
21 716 Christian Eckhardt SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK2 5 GER 01:00:40.02 10:37 34 29:39 52 18:58 Christian Eckhardt (716) Swim: 10:37
Trans1: 11:11
Trans1_Swim: 34
Bike1: 16:37
Bike2: 21:26
Bike3: 26:11
Bike4: 31:00
Bike5: 35:53
Bike_Finish: 40:50
Bike: 29:39
Trans2: 41:42
Trans2_Bike: 52
Run: 18:58
Finish: 01:00:40
62 728 Lukas Horner Volllast TriTeam Schongau AK1 19 GER 01:04:49.97 10:37 32 30:09 01:00 22:31 Lukas Horner (728) Swim: 10:37
Trans1: 11:09
Trans1_Swim: 32
Bike1: 16:40
Bike2: 21:34
Bike3: 26:28
Bike4: 31:19
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:18
Bike: 30:09
Trans2: 42:18
Trans2_Bike: 01:00
Run: 22:31
Finish: 01:04:49
16 753 Jens Roth Tri Post Trier Sport AK2 4 GER 59:48.63 10:38 35 28:45 58 18:52 Jens Roth (753) Swim: 10:38
Trans1: 11:13
Trans1_Swim: 35
Bike1: 16:31
Bike2: 21:14
Bike3: 25:55
Bike4: 30:35
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 39:58
Bike: 28:45
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 58
Run: 18:52
Finish: 59:48
26 744 Elias Schipperges SV Würzburg 05 AK2 8 GER 01:01:22.44 10:39 41 29:46 59 19:17 Elias Schipperges (744) Swim: 10:39
Trans1: 11:20
Trans1_Swim: 41
Bike1: 16:54
Bike2: 21:45
Bike3: 26:31
Bike4: 31:20
Bike5: 36:13
Bike_Finish: 41:06
Bike: 29:46
Trans2: 42:05
Trans2_Bike: 59
Run: 19:17
Finish: 01:01:22
15 754 Peter Morbe Tri Post Trier Sport JUN 4 GER 59:48.40 10:40 31 28:48 57 18:52 Peter Morbe (754) Swim: 10:40
Trans1: 11:11
Trans1_Swim: 31
Bike1: 16:31
Bike2: 21:13
Bike3: 25:56
Bike4: 30:36
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 39:59
Bike: 28:48
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 57
Run: 18:52
Finish: 59:48
27 742 Felix Bäckmann SV Würzburg 05 JUN 5 GER 01:01:22.51 10:41 39 29:48 56 19:18 Felix Bäckmann (742) Swim: 10:41
Trans1: 11:20
Trans1_Swim: 39
Bike1: 16:55
Bike2: 21:46
Bike3: 26:30
Bike4: 31:21
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:08
Bike: 29:48
Trans2: 42:04
Trans2_Bike: 56
Run: 19:18
Finish: 01:01:22
61 748 Pablo Warter Rubio Puma Team TV 48 Erlangen JA 6 GER 01:04:32.67 10:41 35 31:16 55 21:05 Pablo Warter Rubio (748) Swim: 10:41
Trans1: 11:16
Trans1_Swim: 35
Bike1: 17:06
Bike2: 22:10
Bike3: 27:16
Bike4: 32:17
Bike5: 37:23
Bike_Finish: 42:32
Bike: 31:16
Trans2: 43:27
Trans2_Bike: 55
Run: 21:05
Finish: 01:04:32
59 746 Gabriel Bauernfeind Puma Team TV 48 Erlangen AK1 18 GER 01:04:32.26 10:42 30 31:22 53 21:05 Gabriel Bauernfeind (746) Swim: 10:42
Trans1: 11:12
Trans1_Swim: 30
Bike1: 17:05
Bike2: 22:09
Bike3: 27:15
Bike4: 32:18
Bike5: 37:22
Bike_Finish: 42:34
Bike: 31:22
Trans2: 43:27
Trans2_Bike: 53
Run: 21:05
Finish: 01:04:32
58 750 Philipp Stadter Puma Team TV 48 Erlangen AK2 12 GER 01:04:32.20 10:44 27 31:21 57 21:03 Philipp Stadter (750) Swim: 10:44
Trans1: 11:11
Trans1_Swim: 27
Bike1: 17:05
Bike2: 22:09
Bike3: 27:14
Bike4: 32:17
Bike5: 37:21
Bike_Finish: 42:32
Bike: 31:21
Trans2: 43:29
Trans2_Bike: 57
Run: 21:03
Finish: 01:04:32
60 747 Sebastian Kern Puma Team TV 48 Erlangen AK3 7 GER 01:04:32.63 10:45 32 31:19 54 21:02 Sebastian Kern (747) Swim: 10:45
Trans1: 11:17
Trans1_Swim: 32
Bike1: 17:05
Bike2: 22:10
Bike3: 27:15
Bike4: 32:18
Bike5: 37:22
Bike_Finish: 42:36
Bike: 31:19
Trans2: 43:30
Trans2_Bike: 54
Run: 21:02
Finish: 01:04:32
42 743 Julian Müller SV Würzburg 05 AK1 13 GER 01:01:53.43 10:46 35 29:48 01:00 19:44 Julian Müller (743) Swim: 10:46
Trans1: 11:21
Trans1_Swim: 35
Bike1: 16:56
Bike2: 21:46
Bike3: 26:32
Bike4: 31:20
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:09
Bike: 29:48
Trans2: 42:09
Trans2_Bike: 01:00
Run: 19:44
Finish: 01:01:53
29 745 Markus Unsleber SV Würzburg 05 MK40 1 GER 01:01:22.89 10:48 36 29:43 01:03 19:12 Markus Unsleber (745) Swim: 10:48
Trans1: 11:24
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:55
Bike2: 21:47
Bike3: 26:31
Bike4: 31:21
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:07
Bike: 29:43
Trans2: 42:10
Trans2_Bike: 01:03
Run: 19:12
Finish: 01:01:22
66 762 Tom Weber Tri Team Wetterau JUN GER 10:55 42 29:44 56 Tom Weber (762) Swim: 10:55
Trans1: 11:37
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:08
Bike2: 22:02
Bike3: 26:54
Bike4: 31:43
Bike5: 36:29
Bike_Finish: 41:21
Bike: 29:44
Trans2: 42:17
Trans2_Bike: 56
34 764 Hendrik Münstermann Tri Team Wetterau JUN 6 GER 01:01:27.45 10:55 42 29:44 55 19:11 Hendrik Münstermann (764) Swim: 10:55
Trans1: 11:37
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:07
Bike2: 22:00
Bike3: 26:52
Bike4: 31:42
Bike5: 36:29
Bike_Finish: 41:21
Bike: 29:44
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 55
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
36 761 Sven-Arne Bartels Tri Team Wetterau AK4 2 GER 01:01:27.61 11:02 36 29:44 54 19:11 Sven-Arne Bartels (761) Swim: 11:02
Trans1: 11:38
Trans1_Swim: 36
Bike1: 17:08
Bike2: 22:01
Bike3: 26:53
Bike4: 31:42
Bike5: 36:29
Bike_Finish: 41:22
Bike: 29:44
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 54
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
35 765 Jannik Trunk Tri Team Wetterau AK1 12 GER 01:01:27.55 11:03 32 29:45 56 19:11 Jannik Trunk (765) Swim: 11:03
Trans1: 11:35
Trans1_Swim: 32
Bike1: 17:08
Bike2: 22:01
Bike3: 26:53
Bike4: 31:43
Bike5: 36:30
Bike_Finish: 41:20
Bike: 29:45
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 56
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
49 736 Marchelo Kunzelmann Loza Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg JUN 8 GER 01:03:16.66 11:05 38 29:50 56 20:47 Marchelo Kunzelmann Loza (736) Swim: 11:05
Trans1: 11:43
Trans1_Swim: 38
Bike1: 17:28
Bike2: 22:12
Bike3: 27:04
Bike4: 31:53
Bike5: 36:46
Bike_Finish: 41:33
Bike: 29:50
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 56
Run: 20:47
Finish: 01:03:16
55 768 Dario Ernst Team Brille 1 KSV Baunatal JUN 11 GER 01:03:43.93 11:05 45 30:49 54 20:10 Dario Ernst (768) Swim: 11:05
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 45
Bike1: 17:27
Bike2: 22:31
Bike3: 27:32
Bike4: 32:34
Bike5: 37:38
Bike_Finish: 42:39
Bike: 30:49
Trans2: 43:33
Trans2_Bike: 54
Run: 20:10
Finish: 01:03:43
37 763 Henrik Apel Tri Team Wetterau AK4 3 GER 01:01:27.69 11:07 30 29:46 53 19:11 Henrik Apel (763) Swim: 11:07
Trans1: 11:37
Trans1_Swim: 30
Bike1: 17:09
Bike2: 22:00
Bike3: 26:52
Bike4: 31:41
Bike5: 36:30
Bike_Finish: 41:23
Bike: 29:46
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 53
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
53 769 Maurice Herwig Team Brille 1 KSV Baunatal JUN 10 GER 01:03:43.52 11:07 41 30:54 52 20:09 Maurice Herwig (769) Swim: 11:07
Trans1: 11:48
Trans1_Swim: 41
Bike1: 17:28
Bike2: 22:33
Bike3: 27:33
Bike4: 32:34
Bike5: 37:39
Bike_Finish: 42:42
Bike: 30:54
Trans2: 43:34
Trans2_Bike: 52
Run: 20:09
Finish: 01:03:43
63 723 Tim Bräutigam Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK2 13 GER 01:04:59.12 11:08 43 30:16 54 21:58 Tim Bräutigam (723) Swim: 11:08
Trans1: 11:51
Trans1_Swim: 43
Bike1: 17:31
Bike2: 22:25
Bike3: 27:16
Bike4: 32:11
Bike5: 37:06
Bike_Finish: 42:07
Bike: 30:16
Trans2: 43:01
Trans2_Bike: 54
Run: 21:58
Finish: 01:04:59
48 737 Lukas Blank Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg JUN 7 GER 01:03:16.60 11:09 36 29:50 54 20:47 Lukas Blank (737) Swim: 11:09
Trans1: 11:45
Trans1_Swim: 36
Bike1: 17:29
Bike2: 22:14
Bike3: 27:03
Bike4: 31:54
Bike5: 36:47
Bike_Finish: 41:35
Bike: 29:50
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 54
Run: 20:47
Finish: 01:03:16
50 738 Simon Feigl Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg JUN 9 GER 01:03:16.68 11:10 42 29:42 51 20:51 Simon Feigl (738) Swim: 11:10
Trans1: 11:52
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:28
Bike2: 22:13
Bike3: 27:04
Bike4: 31:53
Bike5: 36:48
Bike_Finish: 41:34
Bike: 29:42
Trans2: 42:25
Trans2_Bike: 51
Run: 20:51
Finish: 01:03:16
45 722 Benjamin Winke Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK3 6 GER 01:03:12.99 11:12 42 30:14 55 20:09 Benjamin Winke (722) Swim: 11:12
Trans1: 11:54
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:33
Bike2: 22:25
Bike3: 27:17
Bike4: 32:11
Bike5: 37:08
Bike_Finish: 42:08
Bike: 30:14
Trans2: 43:03
Trans2_Bike: 55
Run: 20:09
Finish: 01:03:12
47 721 Felix Hohm Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK2 10 GER 01:03:13.57 11:13 43 30:10 58 20:09 Felix Hohm (721) Swim: 11:13
Trans1: 11:56
Trans1_Swim: 43
Bike1: 17:31
Bike2: 22:24
Bike3: 27:16
Bike4: 32:10
Bike5: 37:07
Bike_Finish: 42:06
Bike: 30:10
Trans2: 43:04
Trans2_Bike: 58
Run: 20:09
Finish: 01:03:13
46 724 Philipp Mund Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK4 4 GER 01:03:13.42 11:13 42 30:12 55 20:11 Philipp Mund (724) Swim: 11:13
Trans1: 11:55
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:32
Bike2: 22:26
Bike3: 27:18
Bike4: 32:11
Bike5: 37:07
Bike_Finish: 42:07
Bike: 30:12
Trans2: 43:02
Trans2_Bike: 55
Run: 20:11
Finish: 01:03:13
51 740 Fritz-Werner Gerhart Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg AK4 5 GER 01:03:16.82 11:13 39 29:41 56 20:47 Fritz-Werner Gerhart (740) Swim: 11:13
Trans1: 11:52
Trans1_Swim: 39
Bike1: 17:29
Bike2: 22:14
Bike3: 27:05
Bike4: 31:54
Bike5: 36:47
Bike_Finish: 41:33
Bike: 29:41
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 56
Run: 20:47
Finish: 01:03:16
66 766 Martin Busch Team Brille 1 KSV Baunatal AK4 GER 11:13 39 30:50 Martin Busch (766) Swim: 11:13
Trans1: 11:52
Trans1_Swim: 39
Bike1: 17:28
Bike2: 22:32
Bike3: 27:33
Bike4: 32:35
Bike5: 37:40
Bike_Finish: 42:42
Bike: 30:50
66 731 Thomas Voit Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK2 DNF GER 11:14 34 29:52 02:02 Thomas Voit (731) Swim: 11:14
Trans1: 11:48
Trans1_Swim: 34
Bike1: 17:18
Bike2: 22:09
Bike3: 27:00
Bike4: 31:47
Bike5: 36:31
Bike_Finish: 41:40
Bike: 29:52
Trans2: 43:42
Trans2_Bike: 02:02
44 725 Benjamin Junker Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK3 5 GER 01:03:12.82 11:15 42 30:11 57 20:07 Benjamin Junker (725) Swim: 11:15
Trans1: 11:57
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:32
Bike2: 22:24
Bike3: 27:17
Bike4: 32:12
Bike5: 37:07
Bike_Finish: 42:08
Bike: 30:11
Trans2: 43:05
Trans2_Bike: 57
Run: 20:07
Finish: 01:03:12
38 733 Tim Wolf Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK3 3 GER 01:01:37.50 11:15 35 29:27 51 19:29 Tim Wolf (733) Swim: 11:15
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 35
Bike1: 17:19
Bike2: 22:10
Bike3: 26:58
Bike4: 31:48
Bike5: 36:32
Bike_Finish: 41:17
Bike: 29:27
Trans2: 42:08
Trans2_Bike: 51
Run: 19:29
Finish: 01:01:37
40 734 Nils Arnecke Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK3 4 GER 01:01:38.28 11:17 33 29:27 52 19:29 Nils Arnecke (734) Swim: 11:17
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 33
Bike1: 17:19
Bike2: 22:10
Bike3: 26:59
Bike4: 31:48
Bike5: 36:32
Bike_Finish: 41:17
Bike: 29:27
Trans2: 42:09
Trans2_Bike: 52
Run: 19:29
Finish: 01:01:38
56 770 Siemon Jakob Team Brille 1 KSV Baunatal AK2 11 GER 01:03:44.14 11:17 36 30:47 54 20:10 Siemon Jakob (770) Swim: 11:17
Trans1: 11:53
Trans1_Swim: 36
Bike1: 17:27
Bike2: 22:32
Bike3: 27:34
Bike4: 32:34
Bike5: 37:39
Bike_Finish: 42:40
Bike: 30:47
Trans2: 43:34
Trans2_Bike: 54
Run: 20:10
Finish: 01:03:44
39 732 Benjamin Lenk Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth MK45 1 GER 01:01:37.95 11:19 30 29:27 50 19:31 Benjamin Lenk (732) Swim: 11:19
Trans1: 11:49
Trans1_Swim: 30
Bike1: 17:19
Bike2: 22:09
Bike3: 27:00
Bike4: 31:47
Bike5: 36:31
Bike_Finish: 41:16
Bike: 29:27
Trans2: 42:06
Trans2_Bike: 50
Run: 19:31
Finish: 01:01:37
41 735 Torben Hoffmeister Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK2 9 GER 01:01:38.96 11:19 31 29:26 54 19:28 Torben Hoffmeister (735) Swim: 11:19
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 31
Bike1: 17:19
Bike2: 22:09
Bike3: 26:59
Bike4: 31:48
Bike5: 36:32
Bike_Finish: 41:16
Bike: 29:26
Trans2: 42:10
Trans2_Bike: 54
Run: 19:28
Finish: 01:01:38
54 767 Tobias Kisling Team Brille 1 KSV Baunatal AK1 16 GER 01:03:43.85 11:20 35 30:48 56 20:04 Tobias Kisling (767) Swim: 11:20
Trans1: 11:55
Trans1_Swim: 35
Bike1: 17:29
Bike2: 22:33
Bike3: 27:34
Bike4: 32:35
Bike5: 37:40
Bike_Finish: 42:43
Bike: 30:48
Trans2: 43:39
Trans2_Bike: 56
Run: 20:04
Finish: 01:03:43