52 702 Julius Gatermann Triathlon Team DSW Darmstadt AK1 15 GER 01:03:27.70 09:48 29 28:37 01:04 23:29 Julius Gatermann (702) Swim: 09:48
Trans1: 10:17
Trans1_Swim: 29
Bike1: 15:37
Bike2: 20:13
Bike3: 24:52
Bike4: 29:31
Bike5: 34:08
Bike_Finish: 38:54
Bike: 28:37
Trans2: 39:58
Trans2_Bike: 01:04
Run: 23:29
Finish: 01:03:27
4 710 Maximilian Saßerath Team Nikar Heidelberg AK1 1 GER 58:09.40 09:54 36 28:23 48 18:28 Maximilian Saßerath (710) Swim: 09:54
Trans1: 10:30
Trans1_Swim: 36
Bike1: 15:40
Bike2: 20:15
Bike3: 24:53
Bike4: 29:31
Bike5: 34:10
Bike_Finish: 38:53
Bike: 28:23
Trans2: 39:41
Trans2_Bike: 48
Run: 18:28
Finish: 58:09
11 711 Marius Lau REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK1 2 GER 59:32.34 09:43 33 29:16 50 19:10 Marius Lau (711) Swim: 09:43
Trans1: 10:16
Trans1_Swim: 33
Bike1: 15:35
Bike2: 20:18
Bike3: 25:02
Bike4: 29:46
Bike5: 34:36
Bike_Finish: 39:32
Bike: 29:16
Trans2: 40:22
Trans2_Bike: 50
Run: 19:10
Finish: 59:32
64 714 Torben Koch REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK1 20 GER 01:05:10.57 09:37 34 33:10 01:01 20:48 Torben Koch (714) Swim: 09:37
Trans1: 10:11
Trans1_Swim: 34
Bike1: 15:35
Bike2: 20:49
Bike3: 26:28
Bike4: 32:06
Bike5: 37:44
Bike_Finish: 43:21
Bike: 33:10
Trans2: 44:22
Trans2_Bike: 01:01
Run: 20:48
Finish: 01:05:10
57 717 Johannes Brönner SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 17 GER 01:04:29.86 10:31 39 29:39 51 22:49 Johannes Brönner (717) Swim: 10:31
Trans1: 11:10
Trans1_Swim: 39
Bike1: 16:36
Bike2: 21:26
Bike3: 26:11
Bike4: 30:59
Bike5: 35:54
Bike_Finish: 40:49
Bike: 29:39
Trans2: 41:40
Trans2_Bike: 51
Run: 22:49
Finish: 01:04:29
20 718 Mark Scheuring SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 7 GER 01:00:39.85 10:28 42 29:38 54 18:57 Mark Scheuring (718) Swim: 10:28
Trans1: 11:10
Trans1_Swim: 42
Bike1: 16:37
Bike2: 21:27
Bike3: 26:11
Bike4: 31:00
Bike5: 35:52
Bike_Finish: 40:48
Bike: 29:38
Trans2: 41:42
Trans2_Bike: 54
Run: 18:57
Finish: 01:00:39
18 719 Steven Scheuring SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 5 GER 01:00:39.59 10:36 36 29:37 55 18:55 Steven Scheuring (719) Swim: 10:36
Trans1: 11:12
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:35
Bike2: 21:27
Bike3: 26:12
Bike4: 30:59
Bike5: 35:53
Bike_Finish: 40:49
Bike: 29:37
Trans2: 41:44
Trans2_Bike: 55
Run: 18:55
Finish: 01:00:39
19 720 Dennis März SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK1 6 GER 01:00:39.64 10:29 41 29:40 52 18:57 Dennis März (720) Swim: 10:29
Trans1: 11:10
Trans1_Swim: 41
Bike1: 16:36
Bike2: 21:26
Bike3: 26:12
Bike4: 31:01
Bike5: 35:53
Bike_Finish: 40:50
Bike: 29:40
Trans2: 41:42
Trans2_Bike: 52
Run: 18:57
Finish: 01:00:39
30 726 Johannes Zappe Volllast TriTeam Schongau AK1 9 GER 01:01:25.83 10:36 32 30:02 50 19:25 Johannes Zappe (726) Swim: 10:36
Trans1: 11:08
Trans1_Swim: 32
Bike1: 16:41
Bike2: 21:33
Bike3: 26:26
Bike4: 31:18
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:10
Bike: 30:02
Trans2: 42:00
Trans2_Bike: 50
Run: 19:25
Finish: 01:01:25
31 727 Vincent Zappe Volllast TriTeam Schongau AK1 10 GER 01:01:25.84 10:29 38 30:02 51 19:25 Vincent Zappe (727) Swim: 10:29
Trans1: 11:07
Trans1_Swim: 38
Bike1: 16:40
Bike2: 21:34
Bike3: 26:27
Bike4: 31:18
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:09
Bike: 30:02
Trans2: 42:00
Trans2_Bike: 51
Run: 19:25
Finish: 01:01:25
62 728 Lukas Horner Volllast TriTeam Schongau AK1 19 GER 01:04:49.97 10:37 32 30:09 01:00 22:31 Lukas Horner (728) Swim: 10:37
Trans1: 11:09
Trans1_Swim: 32
Bike1: 16:40
Bike2: 21:34
Bike3: 26:28
Bike4: 31:19
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:18
Bike: 30:09
Trans2: 42:18
Trans2_Bike: 01:00
Run: 22:31
Finish: 01:04:49
32 730 Jan Heinrich Volllast TriTeam Schongau AK1 11 GER 01:01:26.03 10:31 38 30:02 50 19:25 Jan Heinrich (730) Swim: 10:31
Trans1: 11:09
Trans1_Swim: 38
Bike1: 16:41
Bike2: 21:33
Bike3: 26:27
Bike4: 31:18
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:11
Bike: 30:02
Trans2: 42:01
Trans2_Bike: 50
Run: 19:25
Finish: 01:01:26
67 739 Robert Rauch Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg AK1 DNS GER Robert Rauch (739) 42 743 Julian Müller SV Würzburg 05 AK1 13 GER 01:01:53.43 10:46 35 29:48 01:00 19:44 Julian Müller (743) Swim: 10:46
Trans1: 11:21
Trans1_Swim: 35
Bike1: 16:56
Bike2: 21:46
Bike3: 26:32
Bike4: 31:20
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:09
Bike: 29:48
Trans2: 42:09
Trans2_Bike: 01:00
Run: 19:44
Finish: 01:01:53
59 746 Gabriel Bauernfeind Puma Team TV 48 Erlangen AK1 18 GER 01:04:32.26 10:42 30 31:22 53 21:05 Gabriel Bauernfeind (746) Swim: 10:42
Trans1: 11:12
Trans1_Swim: 30
Bike1: 17:05
Bike2: 22:09
Bike3: 27:15
Bike4: 32:18
Bike5: 37:22
Bike_Finish: 42:34
Bike: 31:22
Trans2: 43:27
Trans2_Bike: 53
Run: 21:05
Finish: 01:04:32
14 751 Andreas Theobald Tri Post Trier Sport AK1 3 GER 59:48.40 10:34 34 28:50 58 18:52 Andreas Theobald (751) Swim: 10:34
Trans1: 11:08
Trans1_Swim: 34
Bike1: 16:31
Bike2: 21:14
Bike3: 25:55
Bike4: 30:35
Bike5: 35:18
Bike_Finish: 39:58
Bike: 28:50
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 58
Run: 18:52
Finish: 59:48
17 752 Tim Dülfer Tri Post Trier Sport AK1 4 GER 59:48.95 10:33 36 28:49 58 18:52 Tim Dülfer (752) Swim: 10:33
Trans1: 11:09
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:30
Bike2: 21:13
Bike3: 25:55
Bike4: 30:35
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 39:58
Bike: 28:49
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 58
Run: 18:52
Finish: 59:48
67 755 Nicolas Krämer Tri Post Trier Sport AK1 DNS GER Nicolas Krämer (755) 43 757 Manuel Heilmann SSV Forchheim AK1 14 GER 01:02:21.45 10:15 31 29:23 57 21:15 Manuel Heilmann (757) Swim: 10:15
Trans1: 10:46
Trans1_Swim: 31
Bike1: 16:10
Bike2: 20:54
Bike3: 25:45
Bike4: 30:31
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 40:09
Bike: 29:23
Trans2: 41:06
Trans2_Bike: 57
Run: 21:15
Finish: 01:02:21
23 760 Michael Kalb SSV Forchheim AK1 8 GER 01:00:41.13 10:17 30 29:23 53 19:38 Michael Kalb (760) Swim: 10:17
Trans1: 10:47
Trans1_Swim: 30
Bike1: 16:08
Bike2: 20:54
Bike3: 25:43
Bike4: 30:30
Bike5: 35:17
Bike_Finish: 40:10
Bike: 29:23
Trans2: 41:03
Trans2_Bike: 53
Run: 19:38
Finish: 01:00:41
35 765 Jannik Trunk Tri Team Wetterau AK1 12 GER 01:01:27.55 11:03 32 29:45 56 19:11 Jannik Trunk (765) Swim: 11:03
Trans1: 11:35
Trans1_Swim: 32
Bike1: 17:08
Bike2: 22:01
Bike3: 26:53
Bike4: 31:43
Bike5: 36:30
Bike_Finish: 41:20
Bike: 29:45
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 56
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
54 767 Tobias Kisling Team Brille 1 KSV Baunatal AK1 16 GER 01:03:43.85 11:20 35 30:48 56 20:04 Tobias Kisling (767) Swim: 11:20
Trans1: 11:55
Trans1_Swim: 35
Bike1: 17:29
Bike2: 22:33
Bike3: 27:34
Bike4: 32:35
Bike5: 37:40
Bike_Finish: 42:43
Bike: 30:48
Trans2: 43:39
Trans2_Bike: 56
Run: 20:04
Finish: 01:03:43
7 701 Steffen Kundel Triathlon Team DSW Darmstadt AK2 2 GER 59:02.08 09:46 30 28:36 51 19:19 Steffen Kundel (701) Swim: 09:46
Trans1: 10:16
Trans1_Swim: 30
Bike1: 15:38
Bike2: 20:11
Bike3: 24:53
Bike4: 29:30
Bike5: 34:06
Bike_Finish: 38:52
Bike: 28:36
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 51
Run: 19:19
Finish: 59:02
6 704 Uwe Drescher Triathlon Team DSW Darmstadt AK2 1 GER 59:01.87 09:52 26 28:34 50 19:19 Uwe Drescher (704) Swim: 09:52
Trans1: 10:18
Trans1_Swim: 26
Bike1: 15:38
Bike2: 20:12
Bike3: 24:52
Bike4: 29:30
Bike5: 34:07
Bike_Finish: 38:52
Bike: 28:34
Trans2: 39:42
Trans2_Bike: 50
Run: 19:19
Finish: 59:01
12 713 Jonas Poetsch REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK2 3 GER 59:32.35 09:36 32 29:24 47 19:13 Jonas Poetsch (713) Swim: 09:36
Trans1: 10:08
Trans1_Swim: 32
Bike1: 15:35
Bike2: 20:17
Bike3: 25:03
Bike4: 29:47
Bike5: 34:37
Bike_Finish: 39:32
Bike: 29:24
Trans2: 40:19
Trans2_Bike: 47
Run: 19:13
Finish: 59:32
21 716 Christian Eckhardt SPANNRIT Team TSG Kleinostheim AK2 5 GER 01:00:40.02 10:37 34 29:39 52 18:58 Christian Eckhardt (716) Swim: 10:37
Trans1: 11:11
Trans1_Swim: 34
Bike1: 16:37
Bike2: 21:26
Bike3: 26:11
Bike4: 31:00
Bike5: 35:53
Bike_Finish: 40:50
Bike: 29:39
Trans2: 41:42
Trans2_Bike: 52
Run: 18:58
Finish: 01:00:40
47 721 Felix Hohm Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK2 10 GER 01:03:13.57 11:13 43 30:10 58 20:09 Felix Hohm (721) Swim: 11:13
Trans1: 11:56
Trans1_Swim: 43
Bike1: 17:31
Bike2: 22:24
Bike3: 27:16
Bike4: 32:10
Bike5: 37:07
Bike_Finish: 42:06
Bike: 30:10
Trans2: 43:04
Trans2_Bike: 58
Run: 20:09
Finish: 01:03:13
63 723 Tim Bräutigam Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK2 13 GER 01:04:59.12 11:08 43 30:16 54 21:58 Tim Bräutigam (723) Swim: 11:08
Trans1: 11:51
Trans1_Swim: 43
Bike1: 17:31
Bike2: 22:25
Bike3: 27:16
Bike4: 32:11
Bike5: 37:06
Bike_Finish: 42:07
Bike: 30:16
Trans2: 43:01
Trans2_Bike: 54
Run: 21:58
Finish: 01:04:59
66 731 Thomas Voit Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK2 DNF GER 11:14 34 29:52 02:02 Thomas Voit (731) Swim: 11:14
Trans1: 11:48
Trans1_Swim: 34
Bike1: 17:18
Bike2: 22:09
Bike3: 27:00
Bike4: 31:47
Bike5: 36:31
Bike_Finish: 41:40
Bike: 29:52
Trans2: 43:42
Trans2_Bike: 02:02
41 735 Torben Hoffmeister Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK2 9 GER 01:01:38.96 11:19 31 29:26 54 19:28 Torben Hoffmeister (735) Swim: 11:19
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 31
Bike1: 17:19
Bike2: 22:09
Bike3: 26:59
Bike4: 31:48
Bike5: 36:32
Bike_Finish: 41:16
Bike: 29:26
Trans2: 42:10
Trans2_Bike: 54
Run: 19:28
Finish: 01:01:38
26 744 Elias Schipperges SV Würzburg 05 AK2 8 GER 01:01:22.44 10:39 41 29:46 59 19:17 Elias Schipperges (744) Swim: 10:39
Trans1: 11:20
Trans1_Swim: 41
Bike1: 16:54
Bike2: 21:45
Bike3: 26:31
Bike4: 31:20
Bike5: 36:13
Bike_Finish: 41:06
Bike: 29:46
Trans2: 42:05
Trans2_Bike: 59
Run: 19:17
Finish: 01:01:22
58 750 Philipp Stadter Puma Team TV 48 Erlangen AK2 12 GER 01:04:32.20 10:44 27 31:21 57 21:03 Philipp Stadter (750) Swim: 10:44
Trans1: 11:11
Trans1_Swim: 27
Bike1: 17:05
Bike2: 22:09
Bike3: 27:14
Bike4: 32:17
Bike5: 37:21
Bike_Finish: 42:32
Bike: 31:21
Trans2: 43:29
Trans2_Bike: 57
Run: 21:03
Finish: 01:04:32
16 753 Jens Roth Tri Post Trier Sport AK2 4 GER 59:48.63 10:38 35 28:45 58 18:52 Jens Roth (753) Swim: 10:38
Trans1: 11:13
Trans1_Swim: 35
Bike1: 16:31
Bike2: 21:14
Bike3: 25:55
Bike4: 30:35
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 39:58
Bike: 28:45
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 58
Run: 18:52
Finish: 59:48
24 758 Andreas Prem SSV Forchheim AK2 7 AUT 01:00:41.63 10:10 37 29:21 52 19:41 Andreas Prem (758) Swim: 10:10
Trans1: 10:47
Trans1_Swim: 37
Bike1: 16:09
Bike2: 20:55
Bike3: 25:44
Bike4: 30:30
Bike5: 35:17
Bike_Finish: 40:08
Bike: 29:21
Trans2: 41:00
Trans2_Bike: 52
Run: 19:41
Finish: 01:00:41
22 759 Christoph Prem SSV Forchheim AK2 6 AUT 01:00:41.02 10:12 36 29:20 54 19:39 Christoph Prem (759) Swim: 10:12
Trans1: 10:48
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:10
Bike2: 20:53
Bike3: 25:45
Bike4: 30:30
Bike5: 35:18
Bike_Finish: 40:08
Bike: 29:20
Trans2: 41:02
Trans2_Bike: 54
Run: 19:39
Finish: 01:00:41
56 770 Siemon Jakob Team Brille 1 KSV Baunatal AK2 11 GER 01:03:44.14 11:17 36 30:47 54 20:10 Siemon Jakob (770) Swim: 11:17
Trans1: 11:53
Trans1_Swim: 36
Bike1: 17:27
Bike2: 22:32
Bike3: 27:34
Bike4: 32:34
Bike5: 37:39
Bike_Finish: 42:40
Bike: 30:47
Trans2: 43:34
Trans2_Bike: 54
Run: 20:10
Finish: 01:03:44
45 722 Benjamin Winke Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK3 6 GER 01:03:12.99 11:12 42 30:14 55 20:09 Benjamin Winke (722) Swim: 11:12
Trans1: 11:54
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:33
Bike2: 22:25
Bike3: 27:17
Bike4: 32:11
Bike5: 37:08
Bike_Finish: 42:08
Bike: 30:14
Trans2: 43:03
Trans2_Bike: 55
Run: 20:09
Finish: 01:03:12
44 725 Benjamin Junker Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK3 5 GER 01:03:12.82 11:15 42 30:11 57 20:07 Benjamin Junker (725) Swim: 11:15
Trans1: 11:57
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:32
Bike2: 22:24
Bike3: 27:17
Bike4: 32:12
Bike5: 37:07
Bike_Finish: 42:08
Bike: 30:11
Trans2: 43:05
Trans2_Bike: 57
Run: 20:07
Finish: 01:03:12
33 729 Lukas Krämer Volllast TriTeam Schongau AK3 2 GER 01:01:26.50 10:34 34 30:02 49 19:27 Lukas Krämer (729) Swim: 10:34
Trans1: 11:08
Trans1_Swim: 34
Bike1: 16:39
Bike2: 21:34
Bike3: 26:27
Bike4: 31:19
Bike5: 36:15
Bike_Finish: 41:10
Bike: 30:02
Trans2: 41:59
Trans2_Bike: 49
Run: 19:27
Finish: 01:01:26
38 733 Tim Wolf Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK3 3 GER 01:01:37.50 11:15 35 29:27 51 19:29 Tim Wolf (733) Swim: 11:15
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 35
Bike1: 17:19
Bike2: 22:10
Bike3: 26:58
Bike4: 31:48
Bike5: 36:32
Bike_Finish: 41:17
Bike: 29:27
Trans2: 42:08
Trans2_Bike: 51
Run: 19:29
Finish: 01:01:37
40 734 Nils Arnecke Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth AK3 4 GER 01:01:38.28 11:17 33 29:27 52 19:29 Nils Arnecke (734) Swim: 11:17
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 33
Bike1: 17:19
Bike2: 22:10
Bike3: 26:59
Bike4: 31:48
Bike5: 36:32
Bike_Finish: 41:17
Bike: 29:27
Trans2: 42:09
Trans2_Bike: 52
Run: 19:29
Finish: 01:01:38
60 747 Sebastian Kern Puma Team TV 48 Erlangen AK3 7 GER 01:04:32.63 10:45 32 31:19 54 21:02 Sebastian Kern (747) Swim: 10:45
Trans1: 11:17
Trans1_Swim: 32
Bike1: 17:05
Bike2: 22:10
Bike3: 27:15
Bike4: 32:18
Bike5: 37:22
Bike_Finish: 42:36
Bike: 31:19
Trans2: 43:30
Trans2_Bike: 54
Run: 21:02
Finish: 01:04:32
67 749 Christian Beyer Puma Team TV 48 Erlangen AK3 DNS GER Christian Beyer (749) 25 756 Ralf Gärtner SSV Forchheim AK3 1 GER 01:00:41.71 10:14 31 29:24 53 19:39 Ralf Gärtner (756) Swim: 10:14
Trans1: 10:45
Trans1_Swim: 31
Bike1: 16:09
Bike2: 20:53
Bike3: 25:43
Bike4: 30:31
Bike5: 35:18
Bike_Finish: 40:09
Bike: 29:24
Trans2: 41:02
Trans2_Bike: 53
Run: 19:39
Finish: 01:00:41
13 715 Daniel Schmoll REA Card Triathlon Team TuS Griesheim AK4 1 GER 59:32.69 09:36 33 29:22 47 19:14 Daniel Schmoll (715) Swim: 09:36
Trans1: 10:09
Trans1_Swim: 33
Bike1: 15:34
Bike2: 20:17
Bike3: 25:03
Bike4: 29:46
Bike5: 34:36
Bike_Finish: 39:31
Bike: 29:22
Trans2: 40:18
Trans2_Bike: 47
Run: 19:14
Finish: 59:32
46 724 Philipp Mund Triteam Kunzmann SSKC Aschaffenburg AK4 4 GER 01:03:13.42 11:13 42 30:12 55 20:11 Philipp Mund (724) Swim: 11:13
Trans1: 11:55
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:32
Bike2: 22:26
Bike3: 27:18
Bike4: 32:11
Bike5: 37:07
Bike_Finish: 42:07
Bike: 30:12
Trans2: 43:02
Trans2_Bike: 55
Run: 20:11
Finish: 01:03:13
51 740 Fritz-Werner Gerhart Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg AK4 5 GER 01:03:16.82 11:13 39 29:41 56 20:47 Fritz-Werner Gerhart (740) Swim: 11:13
Trans1: 11:52
Trans1_Swim: 39
Bike1: 17:29
Bike2: 22:14
Bike3: 27:05
Bike4: 31:54
Bike5: 36:47
Bike_Finish: 41:33
Bike: 29:41
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 56
Run: 20:47
Finish: 01:03:16
36 761 Sven-Arne Bartels Tri Team Wetterau AK4 2 GER 01:01:27.61 11:02 36 29:44 54 19:11 Sven-Arne Bartels (761) Swim: 11:02
Trans1: 11:38
Trans1_Swim: 36
Bike1: 17:08
Bike2: 22:01
Bike3: 26:53
Bike4: 31:42
Bike5: 36:29
Bike_Finish: 41:22
Bike: 29:44
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 54
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
37 763 Henrik Apel Tri Team Wetterau AK4 3 GER 01:01:27.69 11:07 30 29:46 53 19:11 Henrik Apel (763) Swim: 11:07
Trans1: 11:37
Trans1_Swim: 30
Bike1: 17:09
Bike2: 22:00
Bike3: 26:52
Bike4: 31:41
Bike5: 36:30
Bike_Finish: 41:23
Bike: 29:46
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 53
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
66 766 Martin Busch Team Brille 1 KSV Baunatal AK4 GER 11:13 39 30:50 Martin Busch (766) Swim: 11:13
Trans1: 11:52
Trans1_Swim: 39
Bike1: 17:28
Bike2: 22:32
Bike3: 27:33
Bike4: 32:35
Bike5: 37:40
Bike_Finish: 42:42
Bike: 30:50
9 705 Thomas Ott Triathlon Team DSW Darmstadt JA 4 GER 59:02.94 09:45 30 28:36 51 19:20 Thomas Ott (705) Swim: 09:45
Trans1: 10:15
Trans1_Swim: 30
Bike1: 15:38
Bike2: 20:11
Bike3: 24:52
Bike4: 29:32
Bike5: 34:08
Bike_Finish: 38:51
Bike: 28:36
Trans2: 39:42
Trans2_Bike: 51
Run: 19:20
Finish: 59:02
5 707 Jakob Breinlinger Team Nikar Heidelberg JA 3 GER 58:25.39 09:56 33 28:25 49 18:42 Jakob Breinlinger (707) Swim: 09:56
Trans1: 10:29
Trans1_Swim: 33
Bike1: 15:39
Bike2: 20:16
Bike3: 24:55
Bike4: 29:32
Bike5: 34:11
Bike_Finish: 38:54
Bike: 28:25
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 49
Run: 18:42
Finish: 58:25
1 708 Nick Ziegler Team Nikar Heidelberg JA 1 GER 58:09.23 09:50 37 28:26 50 18:26 Nick Ziegler (708) Swim: 09:50
Trans1: 10:27
Trans1_Swim: 37
Bike1: 15:39
Bike2: 20:16
Bike3: 24:55
Bike4: 29:32
Bike5: 34:12
Bike_Finish: 38:53
Bike: 28:26
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 50
Run: 18:26
Finish: 58:09
3 709 Chris Ziehmer Team Nikar Heidelberg JA 2 GER 58:09.28 09:53 35 28:27 49 18:25 Chris Ziehmer (709) Swim: 09:53
Trans1: 10:28
Trans1_Swim: 35
Bike1: 15:40
Bike2: 20:15
Bike3: 24:54
Bike4: 29:33
Bike5: 34:10
Bike_Finish: 38:55
Bike: 28:27
Trans2: 39:44
Trans2_Bike: 49
Run: 18:25
Finish: 58:09
28 741 Jonas Kreckel SV Würzburg 05 JA 5 GER 01:01:22.58 10:34 45 29:48 57 19:18 Jonas Kreckel (741) Swim: 10:34
Trans1: 11:19
Trans1_Swim: 45
Bike1: 16:56
Bike2: 21:47
Bike3: 26:32
Bike4: 31:20
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:07
Bike: 29:48
Trans2: 42:04
Trans2_Bike: 57
Run: 19:18
Finish: 01:01:22
61 748 Pablo Warter Rubio Puma Team TV 48 Erlangen JA 6 GER 01:04:32.67 10:41 35 31:16 55 21:05 Pablo Warter Rubio (748) Swim: 10:41
Trans1: 11:16
Trans1_Swim: 35
Bike1: 17:06
Bike2: 22:10
Bike3: 27:16
Bike4: 32:17
Bike5: 37:23
Bike_Finish: 42:32
Bike: 31:16
Trans2: 43:27
Trans2_Bike: 55
Run: 21:05
Finish: 01:04:32
8 703 Felix Schwarz Triathlon Team DSW Darmstadt JUN 2 GER 59:02.81 09:43 31 28:37 52 19:19 Felix Schwarz (703) Swim: 09:43
Trans1: 10:14
Trans1_Swim: 31
Bike1: 15:39
Bike2: 20:12
Bike3: 24:52
Bike4: 29:30
Bike5: 34:07
Bike_Finish: 38:51
Bike: 28:37
Trans2: 39:43
Trans2_Bike: 52
Run: 19:19
Finish: 59:02
2 706 David Breinlinger Team Nikar Heidelberg JUN 1 GER 58:09.27 09:49 38 28:27 48 18:27 David Breinlinger (706) Swim: 09:49
Trans1: 10:27
Trans1_Swim: 38
Bike1: 15:39
Bike2: 20:15
Bike3: 24:54
Bike5: 34:11
Bike_Finish: 38:54
Bike: 28:27
Trans2: 39:42
Trans2_Bike: 48
Run: 18:27
Finish: 58:09
10 712 Maximilian Hammann REA Card Triathlon Team TuS Griesheim JUN 3 GER 59:32.17 09:44 28 29:21 51 19:08 Maximilian Hammann (712) Swim: 09:44
Trans1: 10:12
Trans1_Swim: 28
Bike1: 15:34
Bike2: 20:18
Bike3: 25:04
Bike4: 29:46
Bike5: 34:37
Bike_Finish: 39:33
Bike: 29:21
Trans2: 40:24
Trans2_Bike: 51
Run: 19:08
Finish: 59:32
49 736 Marchelo Kunzelmann Loza Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg JUN 8 GER 01:03:16.66 11:05 38 29:50 56 20:47 Marchelo Kunzelmann Loza (736) Swim: 11:05
Trans1: 11:43
Trans1_Swim: 38
Bike1: 17:28
Bike2: 22:12
Bike3: 27:04
Bike4: 31:53
Bike5: 36:46
Bike_Finish: 41:33
Bike: 29:50
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 56
Run: 20:47
Finish: 01:03:16
48 737 Lukas Blank Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg JUN 7 GER 01:03:16.60 11:09 36 29:50 54 20:47 Lukas Blank (737) Swim: 11:09
Trans1: 11:45
Trans1_Swim: 36
Bike1: 17:29
Bike2: 22:14
Bike3: 27:03
Bike4: 31:54
Bike5: 36:47
Bike_Finish: 41:35
Bike: 29:50
Trans2: 42:29
Trans2_Bike: 54
Run: 20:47
Finish: 01:03:16
50 738 Simon Feigl Iron-Tri-Zone Tristar Regensburg JUN 9 GER 01:03:16.68 11:10 42 29:42 51 20:51 Simon Feigl (738) Swim: 11:10
Trans1: 11:52
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:28
Bike2: 22:13
Bike3: 27:04
Bike4: 31:53
Bike5: 36:48
Bike_Finish: 41:34
Bike: 29:42
Trans2: 42:25
Trans2_Bike: 51
Run: 20:51
Finish: 01:03:16
27 742 Felix Bäckmann SV Würzburg 05 JUN 5 GER 01:01:22.51 10:41 39 29:48 56 19:18 Felix Bäckmann (742) Swim: 10:41
Trans1: 11:20
Trans1_Swim: 39
Bike1: 16:55
Bike2: 21:46
Bike3: 26:30
Bike4: 31:21
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:08
Bike: 29:48
Trans2: 42:04
Trans2_Bike: 56
Run: 19:18
Finish: 01:01:22
15 754 Peter Morbe Tri Post Trier Sport JUN 4 GER 59:48.40 10:40 31 28:48 57 18:52 Peter Morbe (754) Swim: 10:40
Trans1: 11:11
Trans1_Swim: 31
Bike1: 16:31
Bike2: 21:13
Bike3: 25:56
Bike4: 30:36
Bike5: 35:19
Bike_Finish: 39:59
Bike: 28:48
Trans2: 40:56
Trans2_Bike: 57
Run: 18:52
Finish: 59:48
66 762 Tom Weber Tri Team Wetterau JUN GER 10:55 42 29:44 56 Tom Weber (762) Swim: 10:55
Trans1: 11:37
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:08
Bike2: 22:02
Bike3: 26:54
Bike4: 31:43
Bike5: 36:29
Bike_Finish: 41:21
Bike: 29:44
Trans2: 42:17
Trans2_Bike: 56
34 764 Hendrik Münstermann Tri Team Wetterau JUN 6 GER 01:01:27.45 10:55 42 29:44 55 19:11 Hendrik Münstermann (764) Swim: 10:55
Trans1: 11:37
Trans1_Swim: 42
Bike1: 17:07
Bike2: 22:00
Bike3: 26:52
Bike4: 31:42
Bike5: 36:29
Bike_Finish: 41:21
Bike: 29:44
Trans2: 42:16
Trans2_Bike: 55
Run: 19:11
Finish: 01:01:27
55 768 Dario Ernst Team Brille 1 KSV Baunatal JUN 11 GER 01:03:43.93 11:05 45 30:49 54 20:10 Dario Ernst (768) Swim: 11:05
Trans1: 11:50
Trans1_Swim: 45
Bike1: 17:27
Bike2: 22:31
Bike3: 27:32
Bike4: 32:34
Bike5: 37:38
Bike_Finish: 42:39
Bike: 30:49
Trans2: 43:33
Trans2_Bike: 54
Run: 20:10
Finish: 01:03:43
53 769 Maurice Herwig Team Brille 1 KSV Baunatal JUN 10 GER 01:03:43.52 11:07 41 30:54 52 20:09 Maurice Herwig (769) Swim: 11:07
Trans1: 11:48
Trans1_Swim: 41
Bike1: 17:28
Bike2: 22:33
Bike3: 27:33
Bike4: 32:34
Bike5: 37:39
Bike_Finish: 42:42
Bike: 30:54
Trans2: 43:34
Trans2_Bike: 52
Run: 20:09
Finish: 01:03:43
29 745 Markus Unsleber SV Würzburg 05 MK40 1 GER 01:01:22.89 10:48 36 29:43 01:03 19:12 Markus Unsleber (745) Swim: 10:48
Trans1: 11:24
Trans1_Swim: 36
Bike1: 16:55
Bike2: 21:47
Bike3: 26:31
Bike4: 31:21
Bike5: 36:14
Bike_Finish: 41:07
Bike: 29:43
Trans2: 42:10
Trans2_Bike: 01:03
Run: 19:12
Finish: 01:01:22
39 732 Benjamin Lenk Triathlonschule.de Team Icehouse Bayreuth MK45 1 GER 01:01:37.95 11:19 30 29:27 50 19:31 Benjamin Lenk (732) Swim: 11:19
Trans1: 11:49
Trans1_Swim: 30
Bike1: 17:19
Bike2: 22:09
Bike3: 27:00
Bike4: 31:47
Bike5: 36:31
Bike_Finish: 41:16
Bike: 29:27
Trans2: 42:06
Trans2_Bike: 50
Run: 19:31
Finish: 01:01:37