21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 Germany 1992
Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf SEN6 Germany 1954
Wilden Wolfgang DLC Aachen SEN4 Germany 1964
Koch Wolfgang SEN4 Germany 1961
Reinartz Willi TEAM TETZ SEN3 Germany 1968
Tagliente Vito SEN2 Germany 1973
Gensheimer Vanessa AK3 Germany 1989
Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei SEN6 Germany 1955
Eßer Udo DJK Löwe Hambach AK4 Germany 1981
Müthing Thomas RWO Endurance Team AK3 Germany 1986
Töller Thomas SEN3 Germany 1970
Müller Thomas SEN3 Germany 1970
Spies Thomas RRC Düren - Merken AK2 Germany 1991
Wuttig Thomas SEN1 Germany 1980
Rottländer Thomas SEN5 Germany 1957
Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
Klosa Thomas TriTeamTMC SEN3 Germany 1969
Eberius Thomas DLC Aachen AK1 Germany 1996
Steffens Tanja Düren SEN2 Germany 1975
Medeiros Talles Team Brazil SEN1 Brazil 1978
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners SEN4 Germany 1965
Kappes Stephan SEN2 Germany 1975
Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
Münch Steffen RC Dorff e.V. SEN1 Germany 1980
Rappen Stefan AK4 Germany 1981
Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 SEN2 Germany 1972
Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching AK2 Belgium 1994
Vidic Sofia PTSV Aachen AK1 Germany 1999
Eßer Simone AK3 Germany 1986
Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
Müller Sebastian SEN1 Germany 1977
Dötze Sebastian SEN1 Germany 1979
Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen SEN3 Germany 1970
Jansen Rene SEN1 Germany 1976
Purlis Rene SEN3 Germany 1966
Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg AK2 Germany 1993
Dohms Ralf SEN3 Germany 1968
Hogen Ralf SEN3 Germany 1969
Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
Reuls Paul SEN4 Germany 1965
Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr AK2 Germany 1991
Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1967
Brunhuber Oliver SEN3 Germany 1969
Jerzynski Norbert SV Germania Dürwiß 55-59 AG Germany 1961
Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler SEN1 Germany 1978
Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
Ader Nadine Brander SV Tri-Team SEN1 Germany 1977
Drießen Mona AK2 Germany 1994
Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei SEN2 Germany 1972
Kronen Michael SEN3 Germany 1969
busse michael TSV Bayer Dormagen Triathlon SEN3 Germany 1970
Gareis Michael LT Alsdorf Ost SEN4 Germany 1965
Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
Meurer Max AK1 Germany 2000
Zasche Matthias SSK KERPEN SEN4 Germany 1964
Lievens Matthias SEN1 Germany 1977
Poggensee Martina SEN3 Germany 1968
Brzoska Martin AK1 Germany 1996
Schmidt Martin SSF Bonn Triathlon 35-39 AG Germany 1983
Verhuven Martin AK3 Germany 1988
Vickus Martin Brander SV Tri-Team SEN4 Germany 1962
Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1966
Schulte Markus SEN1 Germany 1977
Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
Benkel Marion AK3 Germany 1990
Behle Maren AK1 Germany 1996
Müller Marco athletiXnideggen SEN2 Germany 1971
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 Germany 1987
Tillmanns Marco SEN1 Germany 1980
Wiese Marco 35-39 AG Germany 1984
Bäcker Marc athletiXnideggen SEN2 Germany 1972
Wallrafen Marc AK4 Germany 1985
Müllejans Manfred LG- Germania-Freund SEN3 Germany 1967
Cosler Lisa 25-29 AG Germany 1993
Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
Brosien Lars neu SEN1 Germany 1977
Bremer Lars AK2 Germany 1993
Jabali Larissa Turnhalle Club AK4 Germany 1985
Satzkowski Klaus-Dieter Hatte heut lust auf laufen 70-74 AG Germany 1950
Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh AK4 Germany 1982
Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei SEN2 Germany 1973
Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid SEN3 Germany 1968
Zachow Julius USC Bochum AK2 Germany 1992
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Gensheimer Josef SV.Adendorf SEN6 Germany 1952
Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
Richter Joerg 45-49 AG Germany 1972
Unger Jochen SEN3 Germany 1968
Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo SEN3 Germany 1966
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Lügger Jennifer USC Bochum AK2 Germany 1992
Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON SEN4 Germany 1963
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1994
Heckelmann Jan AK2 Germany 1992
Göbels Isabell AK3 Germany 1987
Kugler Iris AK2 Germany 1991
Staar Irene Athletikschule Schrader AK4 Germany 1985
Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath SEN6 Germany 1954
Schmitz Holger TRIMONES SEN2 Germany 1975
Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team SEN2 Germany 1973
Heindrichs Hermann Team Timmy SEN3 Germany 1966
Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
Langer Helmut Sportsfreund Alsdorf 55-59 AG Germany 1963
Thoma Günther PTSV Aachen SEN3 Germany 1966
Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei SEN5 Germany 1957
Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
Migas Gregor AK4 Germany 1983
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 Germany 1981
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team SEN7 Germany 1950
Lüdke Frank Tri Finish Münster SEN3 Germany 1969
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht SEN3 Germany 1969
Konrad Frank SEN2 Germany 1971
Meurer Felix AK2 Germany 1994
Scholl Fabio AK4 Germany 1983
Zak Evelin AK4 Germany 1982
Schnelle Esther 40-44 AG Germany 1976
Arruda Edson Team Brazil AK4 Brazil 1982
Duykers Dorothea SEN1 Germany 1980
Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. AK4 Germany 1984
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 Germany 1989
Kuffer Dennis SEN1 Germany 1980
Krings Dennis AK4 Germany 1981
Girnus Denise AK4 Germany 1983
Buttgereit David SEN1 Germany 1976
Van den Wildenberg Dave All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1979
Zak Danuta SEN5 Germany 1957
Schäfer Daniel SEN1 Germany 1977
Roth Daniel Germany 2019
Ebener Daniel AK4 Germany 1983
Chauvin Clément AK2 Germany 1993
Elsner Claudia SSK KERPEN SEN1 Germany 1980
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 Germany 1997
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund SEN4 Germany 1963
Paulzen Christoph Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1983
Schreuer Christof Triathlon Team Eupen SEN2 Belgium 1975
Czymay Christian SV Kalterherberg AK3 Germany 1989
Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. AK2 Germany 1992
Theiner Boris SEN1 Germany 1978
Krumbach Birgit TRIAmäddcher SEN4 Germany 1962
Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON SEN5 Germany 1959
Katzenberger Bernd Tri Club Wuppertal 60-64 AG Germany 1959
Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1991
Fuß Astrid Running Feet SEN1 Germany 1976
Kappes Anne SEN1 Germany 1978
Graf Andreas AK4 Germany 1982
Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
Robotin Anda AK3 Germany 1988
Swaton Aga TRIAmäddcher SEN4 Germany 1961
Gulz Adrian Wechselzone Podcast SEN2 Germany 1973
Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
Fuß Achim Running Feet SEN2 Germany 1971
122 | 45

sportTEAM WP Version 1.9.2