21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
Gulz Adrian Wechselzone Podcast SEN2 Germany 1973
Lügger Jennifer USC Bochum AK2 Germany 1992
Zachow Julius USC Bochum AK2 Germany 1992
Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh AK4 Germany 1982
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1991
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1994
Jabali Larissa Turnhalle Club AK4 Germany 1985
busse michael TSV Bayer Dormagen Triathlon SEN3 Germany 1970
Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
Klosa Thomas TriTeamTMC SEN3 Germany 1969
Schmitz Holger TRIMONES SEN2 Germany 1975
Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg AK2 Germany 1993
Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. AK4 Germany 1984
Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. AK2 Germany 1992
Paulzen Christoph Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1983
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht SEN3 Germany 1969
Schreuer Christof Triathlon Team Eupen SEN2 Belgium 1975
Krumbach Birgit TRIAmäddcher SEN4 Germany 1962
Swaton Aga TRIAmäddcher SEN4 Germany 1961
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1967
Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1966
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund SEN4 Germany 1963
Lüdke Frank Tri Finish Münster SEN3 Germany 1969
Katzenberger Bernd Tri Club Wuppertal 60-64 AG Germany 1959
Heindrichs Hermann Team Timmy SEN3 Germany 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 Germany 1997
Reinartz Willi TEAM TETZ SEN3 Germany 1968
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 Germany 1987
Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei SEN2 Germany 1973
Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei SEN6 Germany 1955
Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei SEN2 Germany 1972
Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei SEN5 Germany 1957
Medeiros Talles Team Brazil SEN1 Brazil 1978
Arruda Edson Team Brazil AK4 Brazil 1982
Gensheimer Josef SV.Adendorf SEN6 Germany 1952
Czymay Christian SV Kalterherberg AK3 Germany 1989
Jerzynski Norbert SV Germania Dürwiß 55-59 AG Germany 1961
Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf SEN6 Germany 1954
Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 SEN2 Germany 1972
Zasche Matthias SSK KERPEN SEN4 Germany 1964
Elsner Claudia SSK KERPEN SEN1 Germany 1980
Schmidt Martin SSF Bonn Triathlon 35-39 AG Germany 1983
Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Langer Helmut Sportsfreund Alsdorf 55-59 AG Germany 1963
Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
Müthing Thomas RWO Endurance Team AK3 Germany 1986
Fuß Astrid Running Feet SEN1 Germany 1976
Fuß Achim Running Feet SEN2 Germany 1971
Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
Spies Thomas RRC Düren - Merken AK2 Germany 1991
Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
Münch Steffen RC Dorff e.V. SEN1 Germany 1980
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 Germany 1992
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 Germany 1989
Vidic Sofia PTSV Aachen AK1 Germany 1999
Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen SEN3 Germany 1970
Thoma Günther PTSV Aachen SEN3 Germany 1966
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team SEN7 Germany 1950
Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON SEN4 Germany 1963
Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON SEN5 Germany 1959
Brosien Lars neu SEN1 Germany 1977
Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
Gareis Michael LT Alsdorf Ost SEN4 Germany 1965
Müllejans Manfred LG- Germania-Freund SEN3 Germany 1967
Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr AK2 Germany 1991
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners SEN4 Germany 1965
Satzkowski Klaus-Dieter Hatte heut lust auf laufen 70-74 AG Germany 1950
Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler SEN1 Germany 1978
Steffens Tanja Düren SEN2 Germany 1975
Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
Wilden Wolfgang DLC Aachen SEN4 Germany 1964
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Eberius Thomas DLC Aachen AK1 Germany 1996
Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
Eßer Udo DJK Löwe Hambach AK4 Germany 1981
Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath SEN6 Germany 1954
Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid SEN3 Germany 1968
Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team SEN2 Germany 1973
Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
Vickus Martin Brander SV Tri-Team SEN4 Germany 1962
Ader Nadine Brander SV Tri-Team SEN1 Germany 1977
Müller Marco athletiXnideggen SEN2 Germany 1971
Bäcker Marc athletiXnideggen SEN2 Germany 1972
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 Germany 1981
Staar Irene Athletikschule Schrader AK4 Germany 1985
Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching AK2 Belgium 1994
Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
Van den Wildenberg Dave All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1979
Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo SEN3 Germany 1966
Girnus Denise AK4 Germany 1983
Brzoska Martin AK1 Germany 1996
Göbels Isabell AK3 Germany 1987
Dohms Ralf SEN3 Germany 1968
Graf Andreas AK4 Germany 1982
Reuls Paul SEN4 Germany 1965
Eßer Simone AK3 Germany 1986
Tagliente Vito SEN2 Germany 1973
Kronen Michael SEN3 Germany 1969
Töller Thomas SEN3 Germany 1970
Kappes Stephan SEN2 Germany 1975
Jansen Rene SEN1 Germany 1976
Kappes Anne SEN1 Germany 1978
Buttgereit David SEN1 Germany 1976
Hogen Ralf SEN3 Germany 1969
Müller Thomas SEN3 Germany 1970
Rappen Stefan AK4 Germany 1981
Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Wallrafen Marc AK4 Germany 1985
Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
Schulte Markus SEN1 Germany 1977
Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
Kuffer Dennis SEN1 Germany 1980
Schäfer Daniel SEN1 Germany 1977
Purlis Rene SEN3 Germany 1966
Theiner Boris SEN1 Germany 1978
Duykers Dorothea SEN1 Germany 1980
Koch Wolfgang SEN4 Germany 1961
Wuttig Thomas SEN1 Germany 1980
Verhuven Martin AK3 Germany 1988
Rottländer Thomas SEN5 Germany 1957
Benkel Marion AK3 Germany 1990
Roth Daniel Germany 2019
Poggensee Martina SEN3 Germany 1968
Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
Unger Jochen SEN3 Germany 1968
Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
Krings Dennis AK4 Germany 1981
Tillmanns Marco SEN1 Germany 1980
Brunhuber Oliver SEN3 Germany 1969
Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
Zak Evelin AK4 Germany 1982
Ebener Daniel AK4 Germany 1983
Zak Danuta SEN5 Germany 1957
Müller Sebastian SEN1 Germany 1977
Behle Maren AK1 Germany 1996
Wiese Marco 35-39 AG Germany 1984
Gensheimer Vanessa AK3 Germany 1989
Robotin Anda AK3 Germany 1988
Scholl Fabio AK4 Germany 1983
Meurer Felix AK2 Germany 1994
Richter Joerg 45-49 AG Germany 1972
Chauvin Clément AK2 Germany 1993
Kugler Iris AK2 Germany 1991
Schnelle Esther 40-44 AG Germany 1976
Konrad Frank SEN2 Germany 1971
Drießen Mona AK2 Germany 1994
Meurer Max AK1 Germany 2000
Migas Gregor AK4 Germany 1983
Cosler Lisa 25-29 AG Germany 1993
Lievens Matthias SEN1 Germany 1977
Bremer Lars AK2 Germany 1993
Heckelmann Jan AK2 Germany 1992
Dötze Sebastian SEN1 Germany 1979
122 | 45

sportTEAM WP Version 1.9.2