21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
1264 Gaudenz Philipp Triathlon Team Indeland Germany 1991
1263 Botterweck Pjotr Triathlon Team Indeland Germany 1980
1262 Strohhäcker Carsten 45-49 AG Germany 1971
1261 Kinkel Doris Sportsfreund Alsdorf 40-44 AG Germany 1979
1260 Brans Niels All Out Triathlon Coaching 25-29 AG Belgium 1992
1259 Hermsmeyer Sandra EDEKA Holland 40-44 AG Germany 1978
1258 Effertz Norbert Triathlon Team Indeland 55-59 AG Germany 1964
1257 Oehler Andrea 45-49 AG Germany 1973
1256 Dimitrij Michel Tri-Sport Saar Hochwald 40-44 AG Germany 1978
1255 Tetz Dieter Triathlon Waldfeucht 50-54 AG Germany 1968
1254 Karmanns Sabine Triathlon Waldfeucht 45-49 AG Germany 1975
1253 Hamacher Dieter Triathlon Waldfeucht 55-59 AG Germany 1961
1252 Kozyrska Agnieszka IAC Düren 45-49 AG Poland 1972
1251 Rogalski Adam IAC Düren 50-54 AG Poland 1966
1250 Vangrootloon Didier All Out Triathlon Coaching 35-39 AG Belgium 1985
1249 Schiewe Norbert Triathlon Team Indeland 60-64 AG Germany 1958
1248 Schiewe Claudia Triathlon Team Indeland 55-59 AG Germany 1963
1247 Köhler Olaf TG Neuss 45-49 AG Germany 1971
1246 Christoffels Johan All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1978
1245 Wirtz Theo 55-59 AG Germany 1964
1244 Dame Ken 35-39 AG Germany 1985
1243 Plum Frederic 30-34 AG Germany 1987
1242 Thoß Nicole 45-49 AG Germany 1975
1241 Lüttgen Jörg Triathlon Team Indeland 50-54 AG Germany 1968
1240 Esser Simon 25-29 AG Germany 1995
1239 Hennes Frank Triathlon Team Eupen 45-49 AG Belgium 1973
1238 Brans Niels All Out Triathlon Coaching 25-29 AG Belgium 1992
1237 Lüttgen Jörg Triathlon Team Indeland 50-54 AG Germany 1968
1236 Pauquet Mika 20-24 AG Belgium 2000
1235 Slowig Yannick 25-29 AG Germany 1992
1234 Kaspirovic Egor SSF Bonn Triathlon 30-34 AG Germany 1989
1233 Hoefer Markus Team Essen 1999 e.V. 40-44 AG Germany 1978
1232 Adank Felix 18-19 AG Germany 2002
1231 Derix Jac Triathlon Waldfeucht 60-64 AG Germany 1958
1230 Görtz Julian 35-39 AG Germany 1981
1229 Groten Kerstin 40-44 AG Germany 1977
1228 Jäger Stephan 55-59 AG Germany 1963
1227 Ohlert Bärbel ASVSüchteln 50-54 AG Germany 1966
1226 Baranzke Andreas 20-24 AG Germany 1997
1225 Quadflieg Achim Triathlon Team Indeland 50-54 AG Germany 1968
1224 Marquardt Thomas Triathlon Team Indeland 60-64 AG Germany 1959
1223 Buttig Jörg LT Alsdorf Ost 70-74 AG Germany 1950
1222 Fischer Alexander 50-54 AG Germany 1970
1221 Fischer Andreas 50-54 AG Germany 1967
1220 Heruth Stefan DLC Aachen 30-34 AG Germany 1989
1219 Gielgen Martina Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 25-29 AG Germany 1994
1218 Müller Jonas TSV Bayer 04 Leverkusen 20-24 AG Germany 1998
1217 Duparchy Christophe TriC3B 55-59 AG Belgium 1962
1216 Förster Nina Team Essen 1999 e.V. 35-39 AG Germany 1982
1215 Schaaf Thomas SC Myhl LA 30-34 AG Germany 1986
1214 Maes Pieter Triathlon 4P 30-34 AG Belgium 1988
1213 Lambrechts Rudi ZLTC - Belgium 35-39 AG Belgium 1985
1212 Kreckel Volker RTC dasimmerdabei 04 e.V. 45-49 AG Germany 1972
1211 Kölzer Ulli Running Team Grafenberg 65-69 AG Germany 1951
1210 Kollbach Matthias TSV Bayer 04 Leverkusen 20-24 AG Germany 1999
1209 Sandau Andreas TSV Bayer 04 Leverkusen 50-54 AG Germany 1966
1208 Buxton Louise 55-59 AG United Kingdom 1964
1207 Van de Steene Jonas All Out Triathlon Coaching 25-29 AG Belgium 1992
1206 Oberem Erich 55-59 AG Germany 1964
1205 Adam Miriam ASV Köln Triathlon 35-39 AG Germany 1982
1204 de Bache Klaudia 45-49 AG Germany 1971
1203 Küpper Jonas Weicon Tri Finish Münster 20-24 AG Germany 1996
1202 Thielmann Tobias Lauf Team Unna 35-39 AG Germany 1984
1201 Sündermann Hans Dieter DSSC 09/20 55-59 AG Germany 1965
1200 Taczyk Daniel LT Alsdorf Ost 40-44 AG Germany 1977
1199 Lüdenbach Robert 20-24 AG Germany 1996
1198 Ernst Ralf RSV Euskirchen 30-34 AG Germany 1990
1197 Janseps Alfred Jakob FC St.Pauli Triathlon 65-69 AG Germany 1951
1196 Wirtz Yannik 30-34 AG Germany 1989
1195 Graw Dennis 25-29 AG Germany 1992
1194 Berger Axel PK1 50-54 AG Germany 1967
1193 Doenbusch Frank SuS Stadtlohn 50-54 AG Germany 1966
1192 Kaiser Christian 20-24 AG Germany 1998
1191 Fischer Ilonka Pulheimer SC 50-54 AG Germany 1966
1190 Hellings Filip 4P 25-29 AG Belgium 1993
1189 Bollen Nele Team 4P 40-44 AG Belgium 1979
1188 Tagliente Vito 45-49 AG Germany 1973
1187 Floren Eric 35-39 AG Germany 1981
1186 Kühne Richard 35-39 AG Germany 1983
1185 Sistemich Hans-Georg 60-64 AG Germany 1959
1184 Zech Jörg TCEC Mainz 50-54 AG Germany 1966
1183 Schwan Andrea DJK Jung Siegfried Herzogenrath 40-44 AG Germany 1980
1182 Kutsch Thomas triaJONGE Germania Freund 50-54 AG Germany 1966
1181 Opree Christoph DJK Elmar Kohlscheid 50-54 AG Germany 1966
1180 Bardtke Ute BSG Stadt Köln 50-54 AG Germany 1966
1179 Van Dyck Rob 35-39 AG Belgium 1983
1178 Hermans Sylvia 35-39 AG Belgium 1982
1177 Holler Martin Laufteam Fürth 2010 50-54 AG Germany 1969
1176 Haynes-Sewell Dawn Team GB 45-49 AG United Kingdom 1971
1175 Schmidt Martin SSF Bonn Triathlon 35-39 AG Germany 1983
1174 Paulzen Christoph Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1983
1173 Satzkowski Klaus-Dieter Hatte heut lust auf laufen 70-74 AG Germany 1950
1172 Cosler Lisa 25-29 AG Germany 1993
1171 Jerzynski Norbert SV Germania Dürwiß 55-59 AG Germany 1961
1170 Schnelle Esther 40-44 AG Germany 1976
1169 Langer Helmut Sportsfreund Alsdorf 55-59 AG Germany 1963
1168 Katzenberger Bernd Tri Club Wuppertal 60-64 AG Germany 1959
1167 Richter Joerg 45-49 AG Germany 1972
1166 Wiese Marco 35-39 AG Germany 1984
1165 Van den Wildenberg Dave All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1979
1164 Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
1163 Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
1162 Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
1161 Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
1160 Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
1159 Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
1158 Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
1157 Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
1156 Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
1155 Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
1154 Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
1153 Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
1152 Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
1151 Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
1150 Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
1149 Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
1148 Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
1147 Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
1146 Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
1145 Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
1144 Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
1143 Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
1142 Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
1141 Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
1140 Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
1139 Gulz Adrian Wechselzone Podcast 45-49 AG Germany 1973
1138 Müthing Thomas RWO Endurance Team 30-34 AG Germany 1986
1137 Steffens Tanja Düren 45-49 AG Germany 1975
1136 Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf 65-69 AG Germany 1954
1135 Brzoska Martin 20-24 AG Germany 1996
1134 Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler 40-44 AG Germany 1978
1133 Heckelmann Jan 25-29 AG Germany 1992
1132 Lievens Matthias 40-44 AG Germany 1977
1131 Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen 50-54 AG Germany 1970
1130 Vidic Sofia PTSV Aachen 20-24 AG Germany 1999
1129 Ader Nadine Brander SV Tri-Team 40-44 AG Germany 1977
1128 Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. 25-29 AG Germany 1992
1127 Drießen Mona 25-29 AG Germany 1994
1126 Konrad Frank 45-49 AG Germany 1971
1125 Kugler Iris 25-29 AG Germany 1991
1124 Chauvin Clément 25-29 AG Germany 1993
1123 Robotin Anda 30-34 AG Germany 1988
1122 Müller Sebastian 40-44 AG Germany 1977
1121 Elsner Claudia SSK KERPEN 40-44 AG Germany 1980
1120 Swaton Aga TRIAmäddcher 55-59 AG Germany 1961
1119 Krumbach Birgit TRIAmäddcher 55-59 AG Germany 1962
1118 Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund 50-54 AG Germany 1967
1117 Eberius Thomas DLC Aachen 20-24 AG Germany 1996
1116 Unger Jochen 50-54 AG Germany 1968
1115 Zasche Matthias SSK KERPEN 55-59 AG Germany 1964
1114 Gareis Michael LT Alsdorf Ost 55-59 AG Germany 1965
1113 Reinartz Willi TEAM TETZ 50-54 AG Germany 1968
1112 Roth Daniel AG Germany 2019
1111 Benkel Marion 30-34 AG Germany 1990
1110 Rottländer Thomas 60-64 AG Germany 1957
1109 Verhuven Martin 30-34 AG Germany 1988
1108 Müllejans Manfred LG- Germania-Freund 50-54 AG Germany 1967
1107 Koch Wolfgang 55-59 AG Germany 1961
1106 Spies Thomas RRC Düren - Merken 25-29 AG Germany 1991
1105 Duykers Dorothea 40-44 AG Germany 1980
1104 Lüdke Frank Tri Finish Münster 50-54 AG Germany 1969
1103 Kuffer Dennis 40-44 AG Germany 1980
1102 Wallrafen Marc 35-39 AG Germany 1985
1101 Rappen Stefan 35-39 AG Germany 1981
1100 Buttgereit David 40-44 AG Germany 1976
1099 Brosien Lars neu 40-44 AG Germany 1977
1098 Kappes Anne 40-44 AG Germany 1978
1097 Kappes Stephan 45-49 AG Germany 1975
1096 Töller Thomas 50-54 AG Germany 1970
1095 Schreuer Christof Triathlon Team Eupen 45-49 AG Belgium 1975
1094 Wilden Wolfgang DLC Aachen 55-59 AG Germany 1964
1093 Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching 25-29 AG Belgium 1994
1092 Sourli Despina PTSV Aachen 30-34 AG Germany 1989
1091 Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo 50-54 AG Germany 1966
1090 Graf Andreas 35-39 AG Germany 1982
1089 Münch Steffen RC Dorff e.V. 40-44 AG Germany 1980
1088 Dohms Ralf 50-54 AG Germany 1968
1087 Schmitz Holger TRIMONES 45-49 AG Germany 1975
1086 Göbels Isabell 30-34 AG Germany 1987
1085 Bäcker Marc athletiXnideggen 45-49 AG Germany 1972
1084 Müller Marco athletiXnideggen 45-49 AG Germany 1971
1083 Girnus Denise 35-39 AG Germany 1983
1082 Dötze Sebastian 40-44 AG Germany 1979
1081 Bremer Lars 25-29 AG Germany 1993
1080 Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon 25-29 AG Germany 1994
1079 Thoma Günther PTSV Aachen 50-54 AG Germany 1966
1078 Migas Gregor 35-39 AG Germany 1983
1077 Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr 25-29 AG Germany 1991
1076 Meurer Max 20-24 AG Germany 2000
1075 Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON 60-64 AG Germany 1959
1074 Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON 55-59 AG Germany 1963
1073 Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon 25-29 AG Germany 1991
1072 Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath 65-69 AG Germany 1954
1071 Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei 65-69 AG Germany 1955
1070 Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf 45-49 AG Germany 1972
1069 Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team 70-74 AG Germany 1950
1068 Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund 55-59 AG Germany 1963
1067 Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund 50-54 AG Germany 1966
1066 Meurer Felix 25-29 AG Germany 1994
1065 Scholl Fabio 35-39 AG Germany 1983
1064 Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht 50-54 AG Germany 1969
1063 Gensheimer Vanessa 30-34 AG Germany 1989
1062 Behle Maren 20-24 AG Germany 1996
1061 Zak Danuta 60-64 AG Germany 1957
1060 Ebener Daniel 35-39 AG Germany 1983
1059 Zak Evelin 35-39 AG Germany 1982
1058 Brunhuber Oliver 50-54 AG Germany 1969
1057 Vickus Martin Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1962
1056 Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1984
1055 Tillmanns Marco 40-44 AG Germany 1980
1054 Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh 35-39 AG Germany 1982
1053 Krings Dennis 35-39 AG Germany 1981
1052 Klosa Thomas TriTeamTMC 50-54 AG Germany 1969
1051 Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf 45-49 AG Germany 1972
1050 Poggensee Martina 50-54 AG Germany 1968
1049 Gensheimer Josef SV.Adendorf 65-69 AG Germany 1952
1048 Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg 25-29 AG Germany 1993
1047 Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten 25-29 AG Germany 1992
1046 Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team 45-49 AG Germany 1973
1045 Wuttig Thomas 40-44 AG Germany 1980
1044 Zachow Julius USC Bochum 25-29 AG Germany 1992
1043 Lügger Jennifer USC Bochum 25-29 AG Germany 1992
1042 Theiner Boris 40-44 AG Germany 1978
1041 Purlis Rene 50-54 AG Germany 1966
1040 Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei 45-49 AG Germany 1973
1039 Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei 60-64 AG Germany 1957
1038 Schäfer Daniel 40-44 AG Germany 1977
1037 Schulte Markus 40-44 AG Germany 1977
1036 Meisenberg Julian 20-24 AG Germany 1998
1035 Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid 50-54 AG Germany 1968
1034 Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 45-49 AG Germany 1972
1033 Jabali Larissa Turnhalle Club 35-39 AG Germany 1985
1032 Schmitz Stephanie Kreuzau Runners 55-59 AG Germany 1965
1031 Cosemans Jens DLC Aachen 35-39 AG Germany 1982
1030 Müller Thomas 50-54 AG Germany 1970
1029 Hogen Ralf 50-54 AG Germany 1969
1028 Busse Michael TSV Bayer Dormagen Triathlon 50-54 AG Germany 1970
1027 Jansen Rene 40-44 AG Germany 1976
1026 Staar Irene Athletikschule Schrader 35-39 AG Germany 1985
1025 Kronen Michael 50-54 AG Germany 1969
1024 Czymay Christian SV Kalterherberg 30-34 AG Germany 1989
1023 Fuß Astrid Running Feet 40-44 AG Germany 1976
1022 Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei 30-34 AG Germany 1987
1021 Winkler Gottfried Athletikschule Schrader 35-39 AG Germany 1981
1020 Eßer Udo DJK Löwe Hambach 35-39 AG Germany 1981
1019 Eßer Simone 30-34 AG Germany 1986
1018 Reuls Paul 55-59 AG Germany 1965
1017 Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei 45-49 AG Germany 1972
1016 Heindrichs Christoph Team Timmy 20-24 AG Germany 1997
1015 Heindrichs Hermann Team Timmy 50-54 AG Germany 1966
1014 Fuß Achim Running Feet 45-49 AG Germany 1971
1013 Gelders Dimitri Team 4P 45-49 AG Belgium 1974
1012 Eicker Dino EDEKA Holland 35-39 AG Germany 1983
1011 Medeiros Talles Team Brazil 40-44 AG Brazil 1978
Makaloey Marcel UNLTD 50-54 AG Netherlands 1968
Rijk Leonie UNLTD 45-49 AG Netherlands 1972
Sonntag Sven 30-34 AG Germany 1986
Sonntag Sven 30-34 AG Germany 1986
192 | 66

sportTEAM WP Version 1.9.8