21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Zasche Matthias SSK KERPEN SEN4 Germany 1964
Zak Evelin AK4 Germany 1982
Zak Danuta SEN5 Germany 1957
Zachow Julius USC Bochum AK2 Germany 1992
Wuttig Thomas SEN1 Germany 1980
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 Germany 1981
Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
Wilden Wolfgang DLC Aachen SEN4 Germany 1964
Wiese Marco 35-39 AG Germany 1984
Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
Wallrafen Marc AK4 Germany 1985
Vidic Sofia PTSV Aachen AK1 Germany 1999
Vickus Martin Brander SV Tri-Team SEN4 Germany 1962
Verhuven Martin AK3 Germany 1988
Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
Van den Wildenberg Dave All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1979
Unger Jochen SEN3 Germany 1968
Töller Thomas SEN3 Germany 1970
Tillmanns Marco SEN1 Germany 1980
Thoma Günther PTSV Aachen SEN3 Germany 1966
Theiner Boris SEN1 Germany 1978
Tagliente Vito SEN2 Germany 1973
Swaton Aga TRIAmäddcher SEN4 Germany 1961
Steffens Tanja Düren SEN2 Germany 1975
Staar Irene Athletikschule Schrader AK4 Germany 1985
Spies Thomas RRC Düren - Merken AK2 Germany 1991
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 Germany 1989
Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr AK2 Germany 1991
Schulte Markus SEN1 Germany 1977
Schreuer Christof Triathlon Team Eupen SEN2 Belgium 1975
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 Germany 1992
Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching AK2 Belgium 1994
Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
Scholl Fabio AK4 Germany 1983
Schnelle Esther 40-44 AG Germany 1976
Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
Schmitz Holger TRIMONES SEN2 Germany 1975
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners SEN4 Germany 1965
Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
Schmidt Martin SSF Bonn Triathlon 35-39 AG Germany 1983
Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei SEN5 Germany 1957
Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON SEN4 Germany 1963
Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON SEN5 Germany 1959
Schäfer Daniel SEN1 Germany 1977
Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh AK4 Germany 1982
Satzkowski Klaus-Dieter Hatte heut lust auf laufen 70-74 AG Germany 1950
Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
Rottländer Thomas SEN5 Germany 1957
Roth Daniel Germany 2019
Robotin Anda AK3 Germany 1988
Richter Joerg 45-49 AG Germany 1972
Reuls Paul SEN4 Germany 1965
Reinartz Willi TEAM TETZ SEN3 Germany 1968
Rappen Stefan AK4 Germany 1981
Purlis Rene SEN3 Germany 1966
Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler SEN1 Germany 1978
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team SEN7 Germany 1950
Poggensee Martina SEN3 Germany 1968
Paulzen Christoph Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1983
Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1966
Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf SEN6 Germany 1954
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund SEN4 Germany 1963
Müthing Thomas RWO Endurance Team AK3 Germany 1986
Münch Steffen RC Dorff e.V. SEN1 Germany 1980
Müller Marco athletiXnideggen SEN2 Germany 1971
Müller Thomas SEN3 Germany 1970
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
Müller Sebastian SEN1 Germany 1977
Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei SEN6 Germany 1955
Müllejans Manfred LG- Germania-Freund SEN3 Germany 1967
Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
Migas Gregor AK4 Germany 1983
Meurer Felix AK2 Germany 1994
Meurer Max AK1 Germany 2000
Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Medeiros Talles Team Brazil SEN1 Brazil 1978
Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
Lügger Jennifer USC Bochum AK2 Germany 1992
Lüdke Frank Tri Finish Münster SEN3 Germany 1969
Lievens Matthias SEN1 Germany 1977
Langer Helmut Sportsfreund Alsdorf 55-59 AG Germany 1963
Kugler Iris AK2 Germany 1991
Kuffer Dennis SEN1 Germany 1980
Krumbach Birgit TRIAmäddcher SEN4 Germany 1962
Kronen Michael SEN3 Germany 1969
Krings Dennis AK4 Germany 1981
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1967
Konrad Frank SEN2 Germany 1971
Koch Wolfgang SEN4 Germany 1961
Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei SEN2 Germany 1973
Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. AK4 Germany 1984
Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei SEN2 Germany 1972
Klosa Thomas TriTeamTMC SEN3 Germany 1969
Katzenberger Bernd Tri Club Wuppertal 60-64 AG Germany 1959
Kappes Stephan SEN2 Germany 1975
Kappes Anne SEN1 Germany 1978
Jerzynski Norbert SV Germania Dürwiß 55-59 AG Germany 1961
Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid SEN3 Germany 1968
Jansen Rene SEN1 Germany 1976
Jabali Larissa Turnhalle Club AK4 Germany 1985
Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg AK2 Germany 1993
Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen SEN3 Germany 1970
Hogen Ralf SEN3 Germany 1969
Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
Heindrichs Hermann Team Timmy SEN3 Germany 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 Germany 1997
Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
Heckelmann Jan AK2 Germany 1992
Gulz Adrian Wechselzone Podcast SEN2 Germany 1973
Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo SEN3 Germany 1966
Graf Andreas AK4 Germany 1982
Göbels Isabell AK3 Germany 1987
Girnus Denise AK4 Germany 1983
Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1991
Gensheimer Josef SV.Adendorf SEN6 Germany 1952
Gensheimer Vanessa AK3 Germany 1989
Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
Gareis Michael LT Alsdorf Ost SEN4 Germany 1965
Fuß Astrid Running Feet SEN1 Germany 1976
Fuß Achim Running Feet SEN2 Germany 1971
Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. AK2 Germany 1992
Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht SEN3 Germany 1969
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 Germany 1987
Eßer Simone AK3 Germany 1986
Eßer Udo DJK Löwe Hambach AK4 Germany 1981
Elsner Claudia SSK KERPEN SEN1 Germany 1980
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1994
Eberius Thomas DLC Aachen AK1 Germany 1996
Ebener Daniel AK4 Germany 1983
Duykers Dorothea SEN1 Germany 1980
Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
Drießen Mona AK2 Germany 1994
Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 SEN2 Germany 1972
Dötze Sebastian SEN1 Germany 1979
Dohms Ralf SEN3 Germany 1968
Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team SEN2 Germany 1973
Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
Czymay Christian SV Kalterherberg AK3 Germany 1989
Cosler Lisa 25-29 AG Germany 1993
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Chauvin Clément AK2 Germany 1993
Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
Buttgereit David SEN1 Germany 1976
busse michael TSV Bayer Dormagen Triathlon SEN3 Germany 1970
Brzoska Martin AK1 Germany 1996
Brunhuber Oliver SEN3 Germany 1969
Brosien Lars neu SEN1 Germany 1977
Bremer Lars AK2 Germany 1993
Benkel Marion AK3 Germany 1990
Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath SEN6 Germany 1954
Behle Maren AK1 Germany 1996
Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
Bäcker Marc athletiXnideggen SEN2 Germany 1972
Arruda Edson Team Brazil AK4 Brazil 1982
Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
Ader Nadine Brander SV Tri-Team SEN1 Germany 1977
122 | 45

sportTEAM WP Version 1.9.2