21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
Roth Daniel Germany 2019
Meurer Max AK1 Germany 2000
Vidic Sofia PTSV Aachen AK1 Germany 1999
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 Germany 1997
Brzoska Martin AK1 Germany 1996
Eberius Thomas DLC Aachen AK1 Germany 1996
Behle Maren AK1 Germany 1996
Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching AK2 Belgium 1994
Meurer Felix AK2 Germany 1994
Drießen Mona AK2 Germany 1994
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1994
Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg AK2 Germany 1993
Chauvin Clément AK2 Germany 1993
Cosler Lisa 25-29 AG Germany 1993
Bremer Lars AK2 Germany 1993
Lügger Jennifer USC Bochum AK2 Germany 1992
Zachow Julius USC Bochum AK2 Germany 1992
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 Germany 1992
Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. AK2 Germany 1992
Heckelmann Jan AK2 Germany 1992
Spies Thomas RRC Düren - Merken AK2 Germany 1991
Kugler Iris AK2 Germany 1991
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1991
Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr AK2 Germany 1991
Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
Benkel Marion AK3 Germany 1990
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 Germany 1989
Czymay Christian SV Kalterherberg AK3 Germany 1989
Gensheimer Vanessa AK3 Germany 1989
Verhuven Martin AK3 Germany 1988
Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
Robotin Anda AK3 Germany 1988
Göbels Isabell AK3 Germany 1987
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 Germany 1987
Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
Eßer Simone AK3 Germany 1986
Müthing Thomas RWO Endurance Team AK3 Germany 1986
Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
Staar Irene Athletikschule Schrader AK4 Germany 1985
Jabali Larissa Turnhalle Club AK4 Germany 1985
Wallrafen Marc AK4 Germany 1985
Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. AK4 Germany 1984
Wiese Marco 35-39 AG Germany 1984
Girnus Denise AK4 Germany 1983
Schmidt Martin SSF Bonn Triathlon 35-39 AG Germany 1983
Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
Ebener Daniel AK4 Germany 1983
Scholl Fabio AK4 Germany 1983
Migas Gregor AK4 Germany 1983
Paulzen Christoph Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1983
Arruda Edson Team Brazil AK4 Brazil 1982
Graf Andreas AK4 Germany 1982
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh AK4 Germany 1982
Zak Evelin AK4 Germany 1982
Eßer Udo DJK Löwe Hambach AK4 Germany 1981
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 Germany 1981
Rappen Stefan AK4 Germany 1981
Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
Krings Dennis AK4 Germany 1981
Münch Steffen RC Dorff e.V. SEN1 Germany 1980
Kuffer Dennis SEN1 Germany 1980
Duykers Dorothea SEN1 Germany 1980
Wuttig Thomas SEN1 Germany 1980
Tillmanns Marco SEN1 Germany 1980
Elsner Claudia SSK KERPEN SEN1 Germany 1980
Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
Van den Wildenberg Dave All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1979
Dötze Sebastian SEN1 Germany 1979
Medeiros Talles Team Brazil SEN1 Brazil 1978
Kappes Anne SEN1 Germany 1978
Theiner Boris SEN1 Germany 1978
Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler SEN1 Germany 1978
Brosien Lars neu SEN1 Germany 1977
Schulte Markus SEN1 Germany 1977
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
Schäfer Daniel SEN1 Germany 1977
Müller Sebastian SEN1 Germany 1977
Ader Nadine Brander SV Tri-Team SEN1 Germany 1977
Lievens Matthias SEN1 Germany 1977
Fuß Astrid Running Feet SEN1 Germany 1976
Jansen Rene SEN1 Germany 1976
Buttgereit David SEN1 Germany 1976
Schnelle Esther 40-44 AG Germany 1976
Schmitz Holger TRIMONES SEN2 Germany 1975
Steffens Tanja Düren SEN2 Germany 1975
Schreuer Christof Triathlon Team Eupen SEN2 Belgium 1975
Kappes Stephan SEN2 Germany 1975
Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
Tagliente Vito SEN2 Germany 1973
Gulz Adrian Wechselzone Podcast SEN2 Germany 1973
Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei SEN2 Germany 1973
Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team SEN2 Germany 1973
Bäcker Marc athletiXnideggen SEN2 Germany 1972
Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei SEN2 Germany 1972
Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 SEN2 Germany 1972
Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Richter Joerg 45-49 AG Germany 1972
Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Müller Marco athletiXnideggen SEN2 Germany 1971
Fuß Achim Running Feet SEN2 Germany 1971
Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
Konrad Frank SEN2 Germany 1971
Töller Thomas SEN3 Germany 1970
busse michael TSV Bayer Dormagen Triathlon SEN3 Germany 1970
Müller Thomas SEN3 Germany 1970
Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen SEN3 Germany 1970
Kronen Michael SEN3 Germany 1969
Hogen Ralf SEN3 Germany 1969
Lüdke Frank Tri Finish Münster SEN3 Germany 1969
Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
Klosa Thomas TriTeamTMC SEN3 Germany 1969
Brunhuber Oliver SEN3 Germany 1969
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht SEN3 Germany 1969
Dohms Ralf SEN3 Germany 1968
Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid SEN3 Germany 1968
Poggensee Martina SEN3 Germany 1968
Reinartz Willi TEAM TETZ SEN3 Germany 1968
Unger Jochen SEN3 Germany 1968
Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
Müllejans Manfred LG- Germania-Freund SEN3 Germany 1967
Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1967
Heindrichs Hermann Team Timmy SEN3 Germany 1966
Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo SEN3 Germany 1966
Purlis Rene SEN3 Germany 1966
Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1966
Thoma Günther PTSV Aachen SEN3 Germany 1966
Reuls Paul SEN4 Germany 1965
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners SEN4 Germany 1965
Gareis Michael LT Alsdorf Ost SEN4 Germany 1965
Wilden Wolfgang DLC Aachen SEN4 Germany 1964
Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
Zasche Matthias SSK KERPEN SEN4 Germany 1964
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund SEN4 Germany 1963
Langer Helmut Sportsfreund Alsdorf 55-59 AG Germany 1963
Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON SEN4 Germany 1963
Krumbach Birgit TRIAmäddcher SEN4 Germany 1962
Vickus Martin Brander SV Tri-Team SEN4 Germany 1962
Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
Koch Wolfgang SEN4 Germany 1961
Swaton Aga TRIAmäddcher SEN4 Germany 1961
Jerzynski Norbert SV Germania Dürwiß 55-59 AG Germany 1961
Katzenberger Bernd Tri Club Wuppertal 60-64 AG Germany 1959
Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON SEN5 Germany 1959
Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei SEN5 Germany 1957
Rottländer Thomas SEN5 Germany 1957
Zak Danuta SEN5 Germany 1957
Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei SEN6 Germany 1955
Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf SEN6 Germany 1954
Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath SEN6 Germany 1954
Gensheimer Josef SV.Adendorf SEN6 Germany 1952
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team SEN7 Germany 1950
Satzkowski Klaus-Dieter Hatte heut lust auf laufen 70-74 AG Germany 1950
122 | 45

sportTEAM WP Version 1.9.2