21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
Girnus Denise AK4 Germany 1983
Göbels Isabell AK3 Germany 1987
Fuß Astrid Running Feet SEN1 Germany 1976
Eßer Simone AK3 Germany 1986
Steffens Tanja Düren SEN2 Germany 1975
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 Germany 1989
Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching AK2 Belgium 1994
Staar Irene Athletikschule Schrader AK4 Germany 1985
Kappes Anne SEN1 Germany 1978
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners SEN4 Germany 1965
Jabali Larissa Turnhalle Club AK4 Germany 1985
Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei SEN2 Germany 1973
Lügger Jennifer USC Bochum AK2 Germany 1992
Duykers Dorothea SEN1 Germany 1980
Benkel Marion AK3 Germany 1990
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 Germany 1992
Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg AK2 Germany 1993
Poggensee Martina SEN3 Germany 1968
Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh AK4 Germany 1982
Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. AK4 Germany 1984
Krumbach Birgit TRIAmäddcher SEN4 Germany 1962
Swaton Aga TRIAmäddcher SEN4 Germany 1961
Elsner Claudia SSK KERPEN SEN1 Germany 1980
Zak Evelin AK4 Germany 1982
Zak Danuta SEN5 Germany 1957
Behle Maren AK1 Germany 1996
Gensheimer Vanessa AK3 Germany 1989
Robotin Anda AK3 Germany 1988
Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Kugler Iris AK2 Germany 1991
Schnelle Esther 40-44 AG Germany 1976
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1991
Drießen Mona AK2 Germany 1994
Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. AK2 Germany 1992
Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON SEN4 Germany 1963
Ader Nadine Brander SV Tri-Team SEN1 Germany 1977
Vidic Sofia PTSV Aachen AK1 Germany 1999
Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen SEN3 Germany 1970
Cosler Lisa 25-29 AG Germany 1993
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1994
Brzoska Martin AK1 Germany 1996
Müller Marco athletiXnideggen SEN2 Germany 1971
Medeiros Talles Team Brazil SEN1 Brazil 1978
Bäcker Marc athletiXnideggen SEN2 Germany 1972
Arruda Edson Team Brazil AK4 Brazil 1982
Schmidt Martin SSF Bonn Triathlon 35-39 AG Germany 1983
Fuß Achim Running Feet SEN2 Germany 1971
Heindrichs Hermann Team Timmy SEN3 Germany 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 Germany 1997
Schmitz Holger TRIMONES SEN2 Germany 1975
Dohms Ralf SEN3 Germany 1968
Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei SEN2 Germany 1972
Münch Steffen RC Dorff e.V. SEN1 Germany 1980
Graf Andreas AK4 Germany 1982
Reuls Paul SEN4 Germany 1965
Eßer Udo DJK Löwe Hambach AK4 Germany 1981
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 Germany 1981
Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo SEN3 Germany 1966
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 Germany 1987
Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf SEN6 Germany 1954
Tagliente Vito SEN2 Germany 1973
Müthing Thomas RWO Endurance Team AK3 Germany 1986
Wilden Wolfgang DLC Aachen SEN4 Germany 1964
Gulz Adrian Wechselzone Podcast SEN2 Germany 1973
Schreuer Christof Triathlon Team Eupen SEN2 Belgium 1975
Czymay Christian SV Kalterherberg AK3 Germany 1989
Kronen Michael SEN3 Germany 1969
Töller Thomas SEN3 Germany 1970
Kappes Stephan SEN2 Germany 1975
Jansen Rene SEN1 Germany 1976
Brosien Lars neu SEN1 Germany 1977
Buttgereit David SEN1 Germany 1976
busse michael TSV Bayer Dormagen Triathlon SEN3 Germany 1970
Hogen Ralf SEN3 Germany 1969
Müller Thomas SEN3 Germany 1970
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Rappen Stefan AK4 Germany 1981
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 SEN2 Germany 1972
Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid SEN3 Germany 1968
Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Wallrafen Marc AK4 Germany 1985
Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
Schulte Markus SEN1 Germany 1977
Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
Kuffer Dennis SEN1 Germany 1980
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
Schäfer Daniel SEN1 Germany 1977
Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei SEN5 Germany 1957
Purlis Rene SEN3 Germany 1966
Theiner Boris SEN1 Germany 1978
Zachow Julius USC Bochum AK2 Germany 1992
Lüdke Frank Tri Finish Münster SEN3 Germany 1969
Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
Spies Thomas RRC Düren - Merken AK2 Germany 1991
Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
Koch Wolfgang SEN4 Germany 1961
Wuttig Thomas SEN1 Germany 1980
Müllejans Manfred LG- Germania-Freund SEN3 Germany 1967
Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team SEN2 Germany 1973
Verhuven Martin AK3 Germany 1988
Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
Rottländer Thomas SEN5 Germany 1957
Gensheimer Josef SV.Adendorf SEN6 Germany 1952
Roth Daniel Germany 2019
Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
Reinartz Willi TEAM TETZ SEN3 Germany 1968
Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
Gareis Michael LT Alsdorf Ost SEN4 Germany 1965
Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
Zasche Matthias SSK KERPEN SEN4 Germany 1964
Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Unger Jochen SEN3 Germany 1968
Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
Klosa Thomas TriTeamTMC SEN3 Germany 1969
Krings Dennis AK4 Germany 1981
Eberius Thomas DLC Aachen AK1 Germany 1996
Tillmanns Marco SEN1 Germany 1980
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1967
Vickus Martin Brander SV Tri-Team SEN4 Germany 1962
Brunhuber Oliver SEN3 Germany 1969
Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
Ebener Daniel AK4 Germany 1983
Van den Wildenberg Dave All Out Triathlon Coaching 40-44 AG Belgium 1979
Müller Sebastian SEN1 Germany 1977
Wiese Marco 35-39 AG Germany 1984
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht SEN3 Germany 1969
Scholl Fabio AK4 Germany 1983
Meurer Felix AK2 Germany 1994
Richter Joerg 45-49 AG Germany 1972
Chauvin Clément AK2 Germany 1993
Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1966
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund SEN4 Germany 1963
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team SEN7 Germany 1950
Katzenberger Bernd Tri Club Wuppertal 60-64 AG Germany 1959
Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei SEN6 Germany 1955
Langer Helmut Sportsfreund Alsdorf 55-59 AG Germany 1963
Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath SEN6 Germany 1954
Konrad Frank SEN2 Germany 1971
Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON SEN5 Germany 1959
Jerzynski Norbert SV Germania Dürwiß 55-59 AG Germany 1961
Meurer Max AK1 Germany 2000
Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr AK2 Germany 1991
Migas Gregor AK4 Germany 1983
Thoma Günther PTSV Aachen SEN3 Germany 1966
Lievens Matthias SEN1 Germany 1977
Bremer Lars AK2 Germany 1993
Heckelmann Jan AK2 Germany 1992
Satzkowski Klaus-Dieter Hatte heut lust auf laufen 70-74 AG Germany 1950
Dötze Sebastian SEN1 Germany 1979
Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler SEN1 Germany 1978
Paulzen Christoph Triathlon Waldfeucht e. V. 35-39 AG Germany 1983
122 | 45

sportTEAM WP Version 1.9.2