21. November 2017

Startliste – Vorläufig

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Nation Jahr Bezahlt Warteliste
Ader Nadine Brander SV Tri-Team SEN1 Germany 1977
Al-Sulaiman Mishaal 45-49 AG Saudi Arabia 1975
Arruda Edson Team Brazil AK4 Brazil 1982
Bäcker Marc athletiXnideggen SEN2 Germany 1972
Bayer Melanie Germania Dürwiss 30-34 AG Germany 1987
Behle Maren AK1 Germany 1996
Beier Horst DJK Jung Siegfried Herzogenrath SEN6 Germany 1954
Benkel Marion AK3 Germany 1990
Bremer Lars AK2 Germany 1993
Brosien Lars neu SEN1 Germany 1977
Brunhuber Oliver SEN3 Germany 1969
Brzoska Martin AK1 Germany 1996
busse michael TSV Bayer Dormagen Triathlon SEN3 Germany 1970
Buttgereit David SEN1 Germany 1976
Canu Andreas TSV Alemannia Aachen 40-44 AG Germany 1979
Chauvin Clément AK2 Germany 1993
Clemens Manuel DLC Aachen 35-39 AG Germany 1981
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Cosemans Jens DLC Aachen AK4 Germany 1982
Czymay Christian SV Kalterherberg AK3 Germany 1989
Dickheuer Oliver Brander SV Tri-Team 55-59 AG Germany 1964
Dobberstein Holger Brander SV Tri-Team SEN2 Germany 1973
Dohms Ralf SEN3 Germany 1968
Dötze Sebastian SEN1 Germany 1979
Dreesbach Stefan SV Bayer Uerdingen 08 SEN2 Germany 1972
Drießen Mona AK2 Germany 1994
Dudek Peter 40-44 AG Germany 1978
Duykers Dorothea SEN1 Germany 1980
Ebener Daniel AK4 Germany 1983
Eberius Thomas DLC Aachen AK1 Germany 1996
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1994
Elsner Claudia SSK KERPEN SEN1 Germany 1980
Eßer Simone AK3 Germany 1986
Eßer Udo DJK Löwe Hambach AK4 Germany 1981
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 Germany 1987
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht SEN3 Germany 1969
Freund Stefan DSWNWST 50-54 AG Germany 1967
Friederichs Carolin Triathlon Waldfeucht e. V. AK2 Germany 1992
Fuß Astrid Running Feet SEN1 Germany 1976
Fuß Achim Running Feet SEN2 Germany 1971
Gareis Michael LT Alsdorf Ost SEN4 Germany 1965
Gebauer Petra Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 50-54 AG Germany 1966
Gensheimer Josef SV.Adendorf SEN6 Germany 1952
Gensheimer Vanessa AK3 Germany 1989
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 Germany 1991
Gerkens Christian Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
Gilleßen Markus Marathon - Club Eschweiler 1983 e.V. 35-39 AG Germany 1982
Girnus Denise AK4 Germany 1983
Göbels Isabell AK3 Germany 1987
Graf Andreas AK4 Germany 1982
Greff Joachim 1. Budo Club Eschweiler e.V. Kendo SEN3 Germany 1966
Gulz Adrian Wechselzone Podcast SEN2 Germany 1973
Heckelmann Jan AK2 Germany 1992
Heer Christian SCRT 45-49 AG Germany 1974
Heindrichs Hermann Team Timmy SEN3 Germany 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 Germany 1997
Hellmann Nadine DJK Jung Siegfried Herzogenrath 35-39 AG Germany 1981
Hentschel Benedikt 30-34 AG Germany 1987
Himmelmann Hendrik 30-34 AG Germany 1986
Hogen Ralf SEN3 Germany 1969
Hollands-Vidic Sabine PTSV Aachen SEN3 Germany 1970
Huckestein Rebecca Triathlon Wetterau-Friedberg AK2 Germany 1993
Jabali Larissa Turnhalle Club AK4 Germany 1985
Jansen Rene SEN1 Germany 1976
Jedamzik Jürgen DJK Elmar Kohlscheid SEN3 Germany 1968
Kappes Stephan SEN2 Germany 1975
Kappes Anne SEN1 Germany 1978
Klosa Thomas TriTeamTMC SEN3 Germany 1969
Kluge Michael Team Erdinger Alkohlfrei SEN2 Germany 1972
Knaup Diana Triathlon Waldfeucht e. V. AK4 Germany 1984
Knebel Karina Team Erdinger Alkoholfrei SEN2 Germany 1973
Koch Wolfgang SEN4 Germany 1961
Konrad Frank SEN2 Germany 1971
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1967
Krings Dennis AK4 Germany 1981
Kronen Michael SEN3 Germany 1969
Krumbach Birgit TRIAmäddcher SEN4 Germany 1962
Kuffer Dennis SEN1 Germany 1980
Kugler Iris AK2 Germany 1991
Lievens Matthias SEN1 Germany 1977
Lüdke Frank Tri Finish Münster SEN3 Germany 1969
Lügger Jennifer USC Bochum AK2 Germany 1992
Lunze Katrin RC Lüdenscheid'98 35-39 AG Germany 1983
Maher Andreas Duathlon Underground 50-54 AG United States 1966
Medeiros Talles Team Brazil SEN1 Brazil 1978
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Meisenberg Julian AK1 Germany 1998
Menzel Sebastian 30-34 AG Germany 1990
Meurer Felix AK2 Germany 1994
Meurer Max AK1 Germany 2000
Migas Gregor AK4 Germany 1983
Morick Andreas 50-54 AG Germany 1967
Müllejans Manfred LG- Germania-Freund SEN3 Germany 1967
Müller Marco athletiXnideggen SEN2 Germany 1971
Müller Thomas SEN3 Germany 1970
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn 40-44 AG Germany 1977
Müller Sebastian SEN1 Germany 1977
Müller Ulrich Team Erdinger Alkoholfrei SEN6 Germany 1955
Münch Steffen RC Dorff e.V. SEN1 Germany 1980
Müthing Thomas RWO Endurance Team AK3 Germany 1986
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund SEN4 Germany 1963
Oellermann Wolfgang SV Fortuna Bösdorf SEN6 Germany 1954
Olbertz Martin triaJONGE Germania Freund SEN3 Germany 1966
Poggensee Martina SEN3 Germany 1968
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team SEN7 Germany 1950
Pönisch Nico Feuerwehr Eschweiler SEN1 Germany 1978
Purlis Rene SEN3 Germany 1966
Rappen Stefan AK4 Germany 1981
Reinartz Willi TEAM TETZ SEN3 Germany 1968
Reuls Paul SEN4 Germany 1965
Robotin Anda AK3 Germany 1988
Roth Daniel Germany 2019
Rottländer Thomas SEN5 Germany 1957
Ruszin Adam RSG Haldern 03 30-34 AG Germany 1987
Schaefer Katrin TVK - Essen Kupferdreh AK4 Germany 1982
Schäfer Daniel SEN1 Germany 1977
Schlaak Jasmin PSV BONN TRIATHLON SEN4 Germany 1963
Schlaak Bernhardt PSV BONN TRIATHLON SEN5 Germany 1959
Schmalen Günter Team Erdinger Alkohlfrei SEN5 Germany 1957
Schmidt Laura 25-29 AG Germany 1995
Schmidwenzl Dirk Athletikschule Schrader 45-49 AG Germany 1971
Schmitz Holger TRIMONES SEN2 Germany 1975
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners SEN4 Germany 1965
Schneider Stephan 55-59 AG Germany 1961
Scholl Fabio AK4 Germany 1983
Schöneweis Guido 50-54 AG Germany 1969
Schoubben Sofia All Out Triathlon Coaching AK2 Belgium 1994
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 Germany 1992
Schreuer Christof Triathlon Team Eupen SEN2 Belgium 1975
Schulte Markus SEN1 Germany 1977
Sjuts Patrick Laufwerk Ruhr AK2 Germany 1991
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 Germany 1989
Spies Thomas RRC Düren - Merken AK2 Germany 1991
Staar Irene Athletikschule Schrader AK4 Germany 1985
Steffens Tanja Düren SEN2 Germany 1975
Swaton Aga TRIAmäddcher SEN4 Germany 1961
Tagliente Vito SEN2 Germany 1973
Theiner Boris SEN1 Germany 1978
Thoma Günther PTSV Aachen SEN3 Germany 1966
Tillmanns Marco SEN1 Germany 1980
Töller Thomas SEN3 Germany 1970
Unger Jochen SEN3 Germany 1968
Vandormael Dimitri All Out Triathlon Coaching 30-34 AG Belgium 1988
Verhuven Martin AK3 Germany 1988
Vickus Martin Brander SV Tri-Team SEN4 Germany 1962
Vidic Sofia PTSV Aachen AK1 Germany 1999
Wallrafen Marc AK4 Germany 1985
Warnke Jörg DJK Triathlon Andernach 55-59 AG Germany 1964
Wilden Wolfgang DLC Aachen SEN4 Germany 1964
Winand Thomas 35-39 AG Germany 1981
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 Germany 1981
Wuttig Thomas SEN1 Germany 1980
Zachow Julius USC Bochum AK2 Germany 1992
Zak Evelin AK4 Germany 1982
Zak Danuta SEN5 Germany 1957
Zasche Matthias SSK KERPEN SEN4 Germany 1964
Zaunbrecher Kim Sportsfreund Alsdorf SEN2 Germany 1972
114 | 43

sportTEAM WP Version 1.9.1