21. November 2017

Meldedaten

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Jahr Bezahlt Warteliste
Ertmer Marcell VfL Eintracht Warden MK45 1972
Kaulen-Windgassen Peter VFB Erftstadt- Multisport MK60 1959
Bücher Kerstin tus05daun Triathlon AK3 1985
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 1991
Schmitz Bea TuS Xanten Triathlon AK1 1996
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon 2018
Krumbach Birgit TRIAmäddcher MK55 1962
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund MK50 1967
Jobst Robert triaJONGE Germania Freund MK50 1966
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund MK55 1963
Winkeler Lutz triaJONGE Germania Freund MK50 1966
Alder Thomas Tri Team Maxmo LG Mönchengladbach MK50 1969
Murken Ralf TG Tria Rüsselsheim MK50 1968
Pioch Sascha TG Neuss AK4 1981
Hinderthür Jannik Team TVE Netphen JUN 2000
Heindrichs Hermann Team Timmy MK50 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 1997
Bodes Theo Team Erdinger Alkoholfrei MK60 1959
Schmalen Günter Team Erdinger Alkoholfrei MK60 1957
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 1987
Rütters Sandra SV Germania Dürwiss MK40 1977
Gensheimer Josef SV Adendorf MK65 1952
Beckers Sandra Sportsfreund AK4 1980
Fuß Astrid Running Feet MK40 1976
Fuß Achim Running Feet MK45 1971
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 1992
Dulak Daniela Pulheimer SC MK45 1974
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 1989
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team MK65 1950
Tils Annette neu MK50 1966
Berger Axel neu MK50 1967
Reinartz Willi neu MK50 1968
Gareis Michael LT Alsdorf Ost MK50 1965
Töller Thomas LSG Eschweiler MK45 1970
Olbertz Martin LG Germania Freund MK50 1966
Karst Michael Laufwerk Ruhr MK55 1962
Wolf Monika Laufwerk Ruhr MK45 1971
Sieberg Simon Laufwerk Ruhr AK2 1991
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners MK50 1965
Palm Michael Klosterkirche Wenau MK45 1973
Schryvers Vincent Duveltrappers AK2 1991
Kauert Stephan DLC Aachen MK50 1966
Arnold Klaus-Benjamin DJK Jung Siegfried Herzogenrath AK4 1983
Buttgereit David DJK Jung Siegfried Herzogenrath MK40 1976
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 1981
Staar Irene Athletikschule Schrader AK3 1985
Gref Lena ASV Hegge e.V. AK4 1983
Canu Andreas Alemannia Aachen MK40 1979
Müller Ulrich 1. FUN CLUB EINBÄR MK60 1955
Müller Fabian #ffRT AK2 1993
Meurer Felix AK2 1994
Lentz Markus MK50 1968
Drießen Mona AK2 1994
Friederichs Carolin AK2 1992
Brosien Lars MK40 1977
Braun Peter MK50 1966
Buchner Christian MK55 1964
Schmitz Rudi MK65 1953
Müller Thomas MK45 1970
Meisenberg Patrick AK1 1997
Meisenberg Julian AK1 1998
Gensheimer Vanessa AK3 1989
Tillmanns Marco AK4 1980
Matz Moritz AK4 1983
Kronen Michael MK50 1969
Meurer Max JUN 2000
van der Koelen Martin MK40 1979
Dohms Ralf MK50 1968
Dötze Sebastian MK40 1979
Tagliente Vito MK45 1973
Schneider Stephan MK55 1961
Knuth Alex AK3 1986
Schlaak Jasmin MK55 1963
Kappes Stephan MK40 1975
Kappes Anne MK40 1978
Schäfer Daniel MK40 1977
Kluge Michael MK45 1972
Uhlemann Udo MK50 1967
Kals Udo MK45 1970
Schäfer Daniel MK40 1977
Zak Evelin AK4 1982
Ebener Daniel AK4 1983
Zak Danuta MK60 1957
Römer Gerd MK55 1963
Abdul Zulkarnan MK45 1974
Mathias Tanja MK40 1976
Kraus Sanya AK3 1986
Kraus Stefanie MK40 1975
Schepers Jürgen MK50 1969
Wuttig Thomas AK4 1980
Bayer Melanie AK3 1987
Branz Stefanie MK45 1971
Keuter Nina AK4 1982
Laaf Elena AK2 1990
Beckert Zoe MK40 1976
Kersten Michael MK50 1966
Jansen Rene MK40 1976
65 | 32

sportTEAM WP Version 1.7.12