21. November 2017

Meldedaten

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Jahr Bezahlt Warteliste
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 1991
Kauert Stephan DLC Aachen MK50 1966
Meurer Felix AK2 1994
Lentz Markus MK50 1968
Drießen Mona AK2 1994
Bücher Kerstin tus05daun Triathlon AK3 1985
Schmitz Bea TuS Xanten Triathlon AK1 1996
Friederichs Carolin AK2 1992
Brosien Lars MK40 1977
Murken Ralf TG Tria Rüsselsheim MK50 1968
Müller Ulrich 1. FUN CLUB EINBÄR MK60 1955
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon 2018
Bodes Theo Team Erdinger Alkoholfrei MK60 1959
Schryvers Vincent Duveltrappers AK2 1991
Braun Peter MK50 1966
Tils Annette neu MK50 1966
Kaulen-Windgassen Peter VFB Erftstadt- Multisport MK60 1959
Buchner Christian MK55 1964
Palm Michael Klosterkirche Wenau MK45 1973
Gareis Michael LT Alsdorf Ost MK50 1965
Dulak Daniela Pulheimer SC MK45 1974
Gensheimer Josef SV Adendorf MK65 1952
Schmitz Rudi MK65 1953
Müller Thomas MK45 1970
Meisenberg Patrick AK1 1997
Meisenberg Julian AK1 1998
Gensheimer Vanessa AK3 1989
Tillmanns Marco AK4 1980
Matz Moritz AK4 1983
Beckers Sandra Sportsfreund AK4 1980
Kronen Michael MK50 1969
Fuß Astrid Running Feet MK40 1976
Fuß Achim Running Feet MK45 1971
Meurer Max JUN 2000
Schmalen Günter Team Erdinger Alkoholfrei MK60 1957
Gref Lena ASV Hegge e.V. AK4 1983
Canu Andreas Alemannia Aachen MK40 1979
van der Koelen Martin MK40 1979
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund MK50 1967
Jobst Robert triaJONGE Germania Freund MK50 1966
Dohms Ralf MK50 1968
Dötze Sebastian MK40 1979
Olbertz Martin LG Germania Freund MK50 1966
Töller Thomas LSG Eschweiler MK45 1970
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners MK50 1965
Tagliente Vito MK45 1973
Schneider Stephan MK55 1961
Knuth Alex AK3 1986
Schlaak Jasmin MK55 1963
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund MK55 1963
Winkeler Lutz triaJONGE Germania Freund MK50 1966
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 1989
Kappes Stephan MK40 1975
Kappes Anne MK40 1978
Heindrichs Hermann Team Timmy MK50 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 1997
Alder Thomas Tri Team Maxmo LG Mönchengladbach MK50 1969
Schäfer Daniel MK40 1977
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 1981
Krumbach Birgit TRIAmäddcher MK55 1962
Staar Irene Athletikschule Schrader AK3 1985
Kluge Michael MK45 1972
Uhlemann Udo MK50 1967
Kals Udo MK45 1970
Schäfer Daniel MK40 1977
Hinderthür Jannik Team TVE Netphen JUN 2000
Zak Evelin AK4 1982
Ebener Daniel AK4 1983
Zak Danuta MK60 1957
Römer Gerd MK55 1963
Abdul Zulkarnan MK45 1974
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team MK65 1950
Berger Axel neu MK50 1967
Ertmer Marcell VfL Eintracht Warden MK45 1972
Mathias Tanja MK40 1976
Kraus Sanya AK3 1986
Kraus Stefanie MK40 1975
Schepers Jürgen MK50 1969
Wuttig Thomas AK4 1980
Bayer Melanie AK3 1987
Arnold Klaus-Benjamin DJK Jung Siegfried Herzogenrath AK4 1983
Pioch Sascha TG Neuss AK4 1981
Branz Stefanie MK45 1971
Keuter Nina AK4 1982
Karst Michael Laufwerk Ruhr MK55 1962
Wolf Monika Laufwerk Ruhr MK45 1971
Sieberg Simon Laufwerk Ruhr AK2 1991
Buttgereit David DJK Jung Siegfried Herzogenrath MK40 1976
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 1987
Reinartz Willi neu MK50 1968
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 1992
Laaf Elena AK2 1990
Beckert Zoe MK40 1976
Kersten Michael MK50 1966
Müller Fabian #ffRT AK2 1993
Jansen Rene MK40 1976
Rütters Sandra SV Germania Dürwiss MK40 1977
65 | 32

sportTEAM WP Version 1.7.12