21. November 2017

Meldedaten

Powerman Alsdorf - Together we boost Duathlon - Alsdorf

|
Stnr Nachname Vorname Verein Gender AK Jahr Bezahlt Warteliste
Abdul Zulkarnan MK45 1974
Alder Thomas Tri Team Maxmo LG Mönchengladbach MK50 1969
Arnold Klaus-Benjamin DJK Jung Siegfried Herzogenrath AK4 1983
Bayer Melanie AK3 1987
Beckers Sandra Sportsfreund AK4 1980
Beckert Zoe MK40 1976
Berger Axel neu MK50 1967
Bodes Theo Team Erdinger Alkoholfrei MK60 1959
Borghoff Sven MK40 1979
BÖRSCH JÖRG MK50 1966
Branz Stefanie MK45 1971
Braun Peter MK50 1966
Brosien Lars MK40 1977
Bücher Kerstin tus05daun Triathlon AK3 1985
Buchner Christian MK55 1964
Busse Michael TSV Bayer Dormagen MK45 1970
Buttgereit David DJK Jung Siegfried Herzogenrath MK40 1976
Canu Andreas Alemannia Aachen MK40 1979
Deusing Thorsten GVG-Laufteam AK4 1980
Dickheuer Oliver MK55 1964
Dinter Martin DSD Köln MK50 1967
Dohms Ralf MK50 1968
Dötze Sebastian MK40 1979
Drießen Mona AK2 1994
Dulak Daniela Pulheimer SC MK45 1974
Ebener Daniel AK4 1983
Eickhoff Jana TuS Xanten Triathlon AK2 1994
Ertmer Marcell VfL Eintracht Warden MK45 1972
Euler Marco Team Erdinger Alkoholfrei AK3 1987
Faßbender Christian MK45 1972
Fiegen Frank Triathlon Waldfeucht MK50 1969
Fluch Frederike LG Alpen AK2 1992
Friederichs Carolin AK2 1992
Fuß Astrid Running Feet MK40 1976
Fuß Achim Running Feet MK45 1971
Gareis Michael LT Alsdorf Ost MK50 1965
Gensheimer Josef SV Adendorf MK65 1952
Gensheimer Vanessa AK3 1989
Geritzmann Belinda TuS Xanten Triathlon AK2 1991
Gilleßen Thomas TTG RS Hoengen MK50 1969
Gref Lena ASV Hegge e.V. AK4 1983
Haupt Hartmut DJK GILLRATH MK75 1942
Heindrichs Hermann Team Timmy MK50 1966
Heindrichs Christoph Team Timmy AK1 1997
Hinderthür Jannik Team TVE Netphen JUN 2000
Hoffmann Michael MK40 1979
Hogen Ralf MK50 1969
Jansen Rene MK40 1976
Jobst Robert triaJONGE Germania Freund MK50 1966
Kalnicki Raphael TMK Triathlon Mülheim-Kärlich AK3 1986
Kals Udo MK45 1970
Kappes Stephan MK40 1975
Kappes Anne MK40 1978
Karst Michael Laufwerk Ruhr MK55 1962
Kauert Stephan DLC Aachen MK50 1966
Kaulen-Windgassen Peter VFB Erftstadt- Multisport MK60 1959
Kersten Michael MK50 1966
Keuter Nina AK4 1982
Kluge Michael MK45 1972
Knebel Karina Pulheimer SC MK45 1973
Knuth Alex AK3 1986
Kraus Sanya AK3 1986
Kraus Stefanie MK40 1975
Krauth Raphael Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 e.V. AK4 1980
Kremer Oliver triaJONGE Germania Freund MK50 1967
Kronen Michael MK50 1969
Krumbach Birgit TRIAmäddcher MK55 1962
Laaf Elena AK2 1990
Laskowski Sven tus05daun Triathlon MK40 1977
Lentz Markus MK50 1968
Ligot Stpehanie 3Squad AK3 1989
Mathias Tanja MK40 1976
Matz Moritz AK4 1983
Meisenberg Patrick AK1 1997
Meisenberg Julian AK1 1998
Meurer Felix AK2 1994
Meurer Max JUN 2000
Morick Andreas MK50 1967
Mueser Tobias AK1 1997
Müller Ulrich 1. FUN CLUB EINBÄR MK60 1955
Müller Thomas MK45 1970
Müller Andreas AS Neukirchen-Vluyn MK40 1977
Müller Fabian #ffRT AK2 1993
Murken Ralf TG Tria Rüsselsheim MK50 1968
Neumann Mathias TSV Bayer Dormagen MK45 1970
Nier Lars Triathlonclub Essen 84 MK40 1978
Noppen Christoph triaJONGE Germania Freund MK55 1963
Olbertz Martin LG Germania Freund MK50 1966
Opree Christoph DJK Elmar Kohlscheid MK50 1966
Palm Michael Klosterkirche Wenau MK45 1973
Pioch Sascha TG Neuss AK4 1981
Plickert Heiko Team Erdinger Alkoholfrei AK3 1987
Poggensee Martina MK50 1968
Pohle Gerhard PSV Brühl Triathlon Team MK65 1950
Purlis Rene MK50 1966
Reinartz Willi neu MK50 1968
Roecher Johannes ASV Köln Triathlon MK45 1970
Römer Gerd MK55 1963
Roth Wolfgang MK50 1969
Roth Daniel AK2 1991
Rütters Sandra SV Germania Dürwiss MK40 1977
Schäfer Daniel MK40 1977
Schäfer Daniel MK40 1977
Schepers Jürgen MK50 1969
Schlaak Jasmin MK55 1963
Schmalen Günter Team Erdinger Alkoholfrei MK60 1957
Schmitz Bea TuS Xanten Triathlon AK1 1996
Schmitz Rudi MK65 1953
Schmitz Stephanie Kreuzau Runners MK50 1965
Schneider Stephan MK55 1961
Schreiber Yvonne PV Triathlon Witten AK2 1992
Schryvers Vincent Duveltrappers AK2 1991
Schuch Benjamin Triathlon-Wetterau AK4 1982
Sieberg Simon Laufwerk Ruhr AK2 1991
Simons Rob MK40 1978
Sourli Despina PTSV Aachen AK3 1989
Staar Irene Athletikschule Schrader AK3 1985
Tagliente Vito MK45 1973
Theis Carmen RSV Osthelden MK45 1970
Thijs Steffi AK1 1995
Tillmanns Marco AK4 1980
Tils Annette neu MK50 1966
Töller Thomas LSG Eschweiler MK45 1970
Uhlemann Udo MK50 1967
van der Koelen Martin MK40 1979
Wego Tobias BSG Sparkasse Düren AK4 1980
Weith Alexander ASC Kronach-Frankenwald MK45 1972
Winkeler Lutz triaJONGE Germania Freund MK50 1966
Winkler Gottfried Athletikschule Schrader AK4 1981
Wirtz Theo MK55 1964
Witkowski Marc MK40 1978
Wittig Nicolas TSV Bayer Dormagen MK40 1975
Wolf Monika Laufwerk Ruhr MK45 1971
Wuttig Thomas AK4 1980
Zak Evelin AK4 1982
Zak Danuta MK60 1957
Zaunbrecher Kim Sportsfreund MK45 1972
98 | 39

sportTEAM WP Version 1.8.3